Keystone logo
© Anna Sigge
University of Borås

University of Borås

University of Borås

Wstęp

W sercu szwedzkiej innowacji i przemysłu tekstylnego, w dolinie Viskan, kilka minut jazdy od drugiego co do wielkości miasta Szwecji, leży nasz uniwersytet i miasto Borå.

Na Uniwersytecie w Borå kultywujemy naukę, wiedzę i innowacje wysokiej jakości w środowisku międzynarodowym i o dużym znaczeniu społecznym. Skupiamy się na wspólnej pracy na rzecz przyszłości – aby coś zmienić.

Tutaj możesz wybierać spośród wielu różnych programów licencjackich i magisterskich odpowiednich dla Twojej przyszłej kariery. Oferujemy unikalne programy z wielu dziedzin, z których kilka można znaleźć tylko tutaj i które przyciągają studentów z całego świata.

Na Uniwersytecie w Borå ważna jest współpraca na rzecz zrównoważonego rozwoju w naszych programach edukacyjnych. Ty, jako student, jesteś stymulowany do krytycznego myślenia w swojej edukacji i otrzymujesz solidne podstawy do pracy na rzecz – i w – zrównoważonym społeczeństwie.

Funkcje kampusu

  Rekrutacja

  1. Złóż wniosek online

  Strona uniwersytetadmissions.se (link zewnętrzny) to oficjalna strona internetowa umożliwiająca ubieganie się o przyjęcie na studia wyższe w Szwecji. Zarządza nim UHR – Szwedzka Rada ds. Szkolnictwa Wyższego. UHR zarządza procesem rekrutacji wspólnie ze szwedzkimi uniwersytetami. Jeśli ubiegasz się o stypendium w ramach wymiany studenckiej z uniwersytetu, który ma obecnie umowę o wymianie z Uniwersytetem w Borås, zapoznaj się z procedurą składania wniosków dla studentów z wymiany. Należy pamiętać, że jeśli nie jesteś obywatelem UE/EOG, musisz uiścić opłatę za złożenie wniosku w wysokości 900 SEK, zanim Twój wniosek stanie się ważny. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły. Aby dowiedzieć się, czy musisz uiścić opłatę rekrutacyjną, odwiedź stronę uniwersytetadmissions.se (link zewnętrzny)

  2. Wyślij dokumenty uzupełniające

  Po wypełnieniu wniosku online należy przesłać dokumenty potwierdzające, takie jak kopie paszportu, dyplomy szkół średnich/uniwersyteckich, transkrypcje i certyfikaty znajomości języka angielskiego.

  Możesz przesłać swoje dokumenty, korzystając z funkcji przesyłania na stronie internetowej www.universityadmissions.se – jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób uzupełnienia wniosku. Dokumenty można również przesłać pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską na adres:

  Rekrutacja na uniwersytet w Szwecji

  R 312

  SE-106 53 Sztokholm

  SZWECJA

  Upewnij się, że przeczytałeś informacje na stronie Universityadmissions.se na temat dokumentowania Twoich uprawnień oraz szczegółowe instrukcje, które mogą mieć zastosowanie w Twoim kraju.

  3. Pierwsza ocena Twojego wniosku

  Po otrzymaniu przez Krajowe Biuro Rekrutacji dokumentów uzupełniających zostaną one przekazane do jednostki centralnej, która dokona pierwszej oceny Twojego wniosku, aby upewnić się, że spełnia on ogólne wymagania wstępne.

  4. Doświadczeni pracownicy ocenią Twój wniosek i upewnią się, że spełnia on określone wymagania wstępne

  Jeśli Twoja aplikacja spełnia ogólne wymagania wstępne, jest wysyłana do lokalnego Biura Rekrutacji na Uniwersytecie w Borås, gdzie doświadczony personel ocenia Twoją aplikację i upewnia się, że spełnia ona szczegółowe wymagania wstępne.

  5. Proces selekcji

  Kiedy lokalne Biuro Rekrutacyjne oceni wszystkie wnioski, rozpoczyna się selekcja. Uniwersytet w Borå nie tworzy grup selekcyjnych przeznaczonych specjalnie dla studentów opłacających studia.

  6. Powiadomienie o wynikach selekcji

  Po opublikowaniu wyników selekcji otrzymasz e-mail z przypomnieniem z Krajowego Biura Rekrutacji, aby zalogować się do „Moich stron” na stronie Universityadmission.se i sprawdzić swoje wyniki.

  Twoje powiadomienie będzie dostępne online, a także w pliku PDF do wydrukowania.

  Przyjęci studenci otrzymają od uczelni ogólne informacje dotyczące powiadomienia o wynikach selekcji.

  7. Zarejestruj się

  Przyjęci studenci muszą zarejestrować się na swój program i kursy, aby zachować swoje miejsce w programie. Rejestracja odbywa się zazwyczaj w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie semestru. Uniwersytet w Borå prześle pocztą elektroniczną wszystkim przyjętym studentom informacje zawierające instrukcje dotyczące rejestracji.

  biegłość w języku angielskim

  W przypadku większości kursów i programów na poziomie magisterskim wymagania są równoważne kursowi języka angielskiego B/6 w szwedzkiej szkole średniej II stopnia.

  Biegłą znajomość języka angielskiego można potwierdzić wynikami testów z szeregu uznawanych na arenie międzynarodowej testów.

  Stypendia i Finansowanie

  Stypendia Uniwersytetu w Borås

  Stypendia oferowane przez Uniwersytet w Borås mają na celu pokrycie czesnego w około 75 procentach, a nie pokrycie kosztów utrzymania. Płatność nie jest dokonywana w formie pieniężnej; zamiast tego czesne zostanie obniżone o kwotę zwolnienia z czesnego.

  Kryteriami przyznawania stypendiów przez Uniwersytet są dobre wyniki w nauce i kwalifikacje, które Uniwersytet ocenia jako zgodne z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi lub badawczymi Uniwersytetu.

  Pełne warunki można znaleźć w naszych Wytycznych dotyczących przyznawania stypendiów studentom płacącym czesne na Uniwersytecie w Borås (pdf)

  Nie jesteś pewien, czy musisz płacić czesne? Więcej informacji znajdziesz w części Opłaty za naukę

  Podanie

  Nabór wniosków o stypendia na rok 2024 rozpoczyna się 1 grudnia.

  O przyznaniu stypendium studenci zostaną powiadomieni wkrótce po ogłoszeniu wyników wyborów w marcu 2024 r.

  Stypendia dla obecnych studentów Uniwersytetu w Borås

  Dla studentów zapisanych już na dwuletni program na Uniwersytecie w Borås istnieje możliwość ubiegania się o stypendium pokrywające do 75 procent czesnego za pozostałe dwa semestry programu. Informacje i formularze wniosków będą dostępne na stronie internetowej w semestrze wiosennym 2024 r.

  Nabór wniosków o stypendia na rok drugi jesienią 2023 r. jest już zamknięty.

  Statystyki absolwentów

  Lokalizacje

  • Borås

   HÖGSKOLAN I BORÅS , S-501 90, Borås

   pytania