Keystone logo
© © Università di Bologna
University of Bologna

University of Bologna

University of Bologna

Rekrutacja

Studia licencjackie i magisterskie: jak przygotować się do rekrutacji

Dowiedz się więcej o krokach, które należy podjąć, aby się zapisać i możliwościach pomocy finansowej oferowanej przez University of Bologna .

Procedury i wymagania przyjęć mogą się różnić w zależności od programu. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej każdego programu, w zakładce Wstęp .

Dowiedz się więcej

Wstęp

Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, najstarszy uniwersytet w świecie zachodnim, toruje drogę do innowacji poprzez coraz bogatszy katalog programów, nowatorskie badania, stałą i coraz szerszą perspektywę międzynarodową oraz silną trzecią misję.

Od chwili założenia w 1088 roku Alma Mater Studiorum skupia się na studentach i gości wybitne osobistości ze środowisk naukowych i artystycznych. Dzięki pięciu kampusom (Bolonia, Cesena, Forlì, Rawenna, Rimini) i oddziałowi w Buenos Aires oferuje zróżnicowany katalog kursów dostosowany do potrzeb współczesnego społeczeństwa: ponad 200 programów studiów na 32 wydziałach i 5 szkoły. Społeczność licząca ponad 90 000 studentów sprawia, że University of Bologna jest jednym z największych uniwersytetów we Włoszech, zajmując pierwsze miejsce we Włoszech pod względem liczby studentów uczestniczących w programach wymiany zagranicznej oraz znajdujący się w pierwszej piątce uniwersytetów w Europie pod względem liczby studentów uczestniczących w wymianie . Ponadto University of Bologna znajduje się w pierwszej piątce włoskich uniwersytetów w najważniejszych międzynarodowych rankingach (Szanghaj, Times Higher Education, GreenMetric ).

University of Bologna jest głęboko zaangażowany w zrównoważony rozwój i aktywnie przyczynia się do osiągnięcia 17 celów zrównoważonego rozwoju określonych w Agendzie ONZ 2030. Jako wszechstronny uniwersytet badawczy University of Bologna inwestuje w multidyscyplinarne, międzykulturowe podejście do badań i nauczania. W europejskim krajobrazie badań i współpracy akademickiej University of Bologna z pewnością należy do najbardziej aktywnych instytucji. Rzeczywiście, ukształtowała i utrzymuje sojusze z przemysłem, a także organizacjami publicznymi/prywatnymi, a także stanowi kluczowy węzeł dla sieci międzynarodowych dzięki żywym stosunkom z Ameryką, Afryką, Azją i Australią, które składają się na jego wspaniałe sieci w Europie. Faktycznie jest jednym z założycieli prestiżowego sojuszu Una Europa, który dąży do budowy zintegrowanego uniwersytetu przyszłości.

Rankingi

 • Zaliczany do 5 najlepszych włoskich uniwersytetów, #167 na świecie - QS World University
 • Najlepszy uniwersytet we Włoszech - QS World University (Rankings by Subject)
 • Najlepszy Uniwersytet we Włoszech, #161 na świecie - Times Higher Education
 • 11th najbardziej zrównoważony uniwersytet na świecie - GreenMetric
 • "Osiągnięcie kompleksowej internacjonalizacji" odznaka edukacyjna - Międzynarodowe Stowarzyszenie Uniwersytetów (IAU)

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Bologna

  Via Zamboni, 33, 40126, Bologna

 • Cesena

  Piazza Aldo Moro, 90, , Cesena

 • Forli

  Piazzale Sante Solieri,1, 47121, Forli

 • Ravenna

  Ravenna, Włochy

 • Rimini

  Rimini, Włochy

 • Buenos Aires

  Buenos Aires, Argentyna

  pytania