Keystone logo
University of Basel

University of Basel

University of Basel

Wstęp

Witamy na Wydziale Biznesu i Ekonomii, witamy w WWZ (Wirtschaftswissenschaftliches Zentrum)

Założony w 1460 roku University of Basel jest najstarszym uniwersytetem w Szwajcarii. Wydział Biznesu i Ekonomii powstał w 1995 roku i jest drugim najmłodszym spośród siedmiu wydziałów University of Basel . Jednak przedmiot ekonomii jest nauczany w Bazylei już od prawie 150 lat.

Głód wiedzy jako siła napędowa innowacji

Mamy kadrę wydziałową składającą się z 30 profesorów i około 100 pracowników akademickich, którzy są aktywni w badaniach i nauczaniu. Ze względu na swoją wielkość wydział obejmuje szeroki zakres dziedzin naukowych. Nasze główne obszary to „Pieniądze i finanse”, „Energia i środowisko” (Centrum Kompetencji SCCER CREST) oraz „Polityka Gospodarcza”. Ponadto wydział ma uznane na całym świecie dorobek badawczy w wielu innych tematach.

Badania na aktualne tematy

Wydział utrzymuje wysoki poziom badań i nauczania, zarówno z perspektywy krajowej, jak i międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że doskonałe badania i ich zastosowanie dla społeczeństwa i decydentów politycznych nie stoją ze sobą w sprzeczności. W związku z tym jesteśmy aktywni zarówno w badaniach podstawowych, jak i ich implikacjach politycznych. Nasza kadra naukowa publikuje w renomowanych czasopismach i uczestniczy w międzynarodowych seminariach. Wysokiej klasy profesorowie gościnni prowadzą specjalne kursy, które oferujemy na temat globalizacji i internacjonalizacji gospodarki, a także w Letniej Szkole Prawa, Ekonomii i Polityki Publicznej, gdzie studenci mają doskonałą okazję do nawiązania międzynarodowych kontaktów z renomowanymi uniwersytetami. Nasza sieć naukowa obejmuje różne formy współpracy akademickiej i pozaakademickiej w wielu dyscyplinach i dziedzinach (np psychologia, medycyna, matematyka i informatyka, BIS, sektor prywatny).

Nauczanie oparte na badaniach

Wydział Biznesu i Ekonomii ma na celu integrację dziedzin biznesu i ekonomii, oferując w ten sposób studentom unikalny program nauczania w Szwajcarii. Opierając się na doświadczeniu akademickim iw świetle przyszłych możliwości zawodowych naszych absolwentów, jesteśmy przekonani, że jest to zwycięska kombinacja.

Jako Dziekan Wydziału Biznesu i Ekonomii w Bazylei serdecznie zapraszam do kontaktu. Wspólnie przyczyniajmy się do innowacyjności szwajcarskich badań.

Prof. dr Rolf Weder

Dziekan Wydziału Biznesu i Ekonomii, University of Basel

Lokalizacje

  • Basel

    Petersplatz,1, 4001, Basel

    pytania