Keystone logo
University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

Wstęp

Uniwersytet Nauk Rolniczych i Medycyny Weterynaryjnej Cluj-Napoca jest następcą prestiżowej Wyższej Szkoły Rolniczej w Cluj, założonej 145 lat temu, w październiku 1869 roku, pod nazwą Institute of Agronomic Studies, Cluj- Manastur . W 1906 roku Instytut osiągnął poziom Akademii, stając się Akademią Rolniczą w Cluj.

Misja

Celem uniwersytetu jest promowanie doskonałości w dziedzinie edukacji, badań i innowacji poprzez nauczanie początkowe i podyplomowe na poziomie akademickim, uczenie się przez całe życie i integrację w ramach uniwersalnego systemu wartości zgodnie z wymogami społeczeństwa opartego na wiedzy.

Organizacja

Uniwersytet Nauk Rolniczych i Medycyny Weterynaryjnej Cluj-Napoca obejmuje wydziały, wydziały, bibliotekę, jednostki badawcze, muzea, kawiarnie, usługi administracyjne i techniczne, placówki szkolenia praktycznego, rekreacji, usług socjalnych itp.

Program i strategie

Rozwój uczelni wymaga osiągnięcia określonych parametrów ilościowych i jakościowych w celu zapewnienia wzrostu wydajności i konkurencyjności uczelni w kraju i za granicą.

Udogodnienia

Uczelnia zachęca i wspiera życie kulturalne i uprawianie sportu, zapewniając różnorodne zajęcia, aby studenci i lokalna społeczność w przyjemny i zorganizowany sposób manifestowali swoje umiejętności i zainteresowania.

Ogród botaniczny i muzea

Położony na terenie kampusu USAMV Cluj, Agrobotanic Garden kryje ponad 1800 gatunków roślin, które można podziwiać przez odwiedzających. Biorąc pod uwagę fakt, że Ogród powstał w 1903 roku, w sąsiedztwie ruin klasztoru z XI wieku, prawdopodobne jest, że część wyhodowanych przez niego gatunków zachowała się, gdyż mnisi posiadali ogród ziołowy leczniczy i aptekę. . Początkowo Ogród Agrobotaniczny o powierzchni pół hektara został rozbudowany w 2007 roku, osiągając faktyczną powierzchnię prawie 7 hektarów.

Początkowo zaprojektowane jako zbiory o charakterze akademickim i badawczym, 3 muzea uniwersytetu są dziś przeznaczone do zwiedzania w celach edukacyjnych, informacyjnych i dokumentalnych.

Wydawnictwo

Wyniki naukowe potwierdzone przez zbiór publikacji Uniwersytetu Nauk Rolniczych i Medycyny Weterynaryjnej w Cluj-Napoca odzwierciedlają cele doskonałości edukacyjnej i naukowej.

Biblioteka

Biblioteki reprezentują miejsce, w którym informacje są przechowywane, systematyzowane i przekazywane. Ponadto, oprócz swojej funkcji funkcjonalnej, biblioteka uniwersytecka rzadko pełni rolę społeczną, będąc miejscem wymiany myśli studentów i profesorów oraz tworzenia nowych projektów.

Pliki publiczne

Uniwersytet Nauk Rolniczych i Medycyny Weterynaryjnej Cluj-Napoca jest państwową uczelnią wyższą. Uczelnia działa zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem i własnym Statutem.

Lokalizacje

 • Bună Ziua

  Calea Mănăștur,3-5, 400372, Bună Ziua

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania