Keystone logo
University College Dublin MSc Design Thinking for Sustainability (Myślenie projektowe na rzecz zrównoważonego rozwoju)
University College Dublin

MSc Design Thinking for Sustainability (Myślenie projektowe na rzecz zrównoważonego rozwoju)

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2024

EUR 19 500 / per year *

W kampusie

* Pełny etat nieunijny opłata roczna | opłata roczna UE: 9750 € / ścieżka nieunijna opłata roczna: 6500 € | opłata roczna UE: 3250 €

Wstęp

MSc in Design Thinking for Sustainability to wyjątkowy program, który łączy wiedzę i umiejętności w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewniając, że studenci zaczną wpływać na zmiany w ramach programu i będą gotowi do szybkiego przejścia do nowych ról i możliwości po ukończeniu studiów.

Każdy aspekt globalnej gospodarki szybko się zmienia ze względu na skutki zmian klimatycznych. W rezultacie pracodawcy potrzebują ludzi, którzy są zwinni i innowacyjni oraz rozumieją wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i, co najważniejsze, są w stanie podejmować działania.

Studenci uczą się procesu Design Thinking, metodologii rozwiązywania problemów skoncentrowanej na człowieku, która powstała na Uniwersytecie Stanforda, aby tworzyć innowacyjne, zrównoważone rozwiązania złożonych problemów w świecie rzeczywistym. Równolegle, studenci rozwijają zrównoważony sposób myślenia poprzez umiejętność zrównoważonego rozwoju, w tym praktyczną wiedzę na temat systemów, zagadnień i narzędzi zrównoważonego rozwoju, w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Studia magisterskie na kierunku Design Thinking for Sustainability wprowadzają kluczowe koncepcje, takie jak gospodarka o obiegu zamkniętym, dekarbonizacja i sprawiedliwa transformacja. Studenci uczą się również, jak wykorzystać swoją kreatywność i przedsiębiorczość, aby przewodzić zmianom, wprowadzać zrównoważony rozwój i stawiać czoła złożonym wyzwaniom.

Wszystko, czego uczą się studenci, jest wykorzystywane w praktyce dzięki projektowi, który ma na celu przyjrzenie się rzeczywistemu wyzwaniu związanemu ze zrównoważonym rozwojem. Zostanie to ustalone przez jednego z naszych partnerów branżowych, do których wcześniej należały ESB, Oxfam, Rada Miasta Dublina i SuperValu. W końcowym komponencie studiów magisterskich studenci stosują zdobytą wiedzę w wybranym przez siebie projekcie - jest to okazja do poprowadzenia projektu mającego wpływ na rzeczywistość, oferując idealną trampolinę do następnego kroku w ich karierze.

Pod koniec studiów magisterskich studenci są gotowi do rozpoczęcia kariery w rozwijającej się zielonej gospodarce.

Wizja i wartości

UCD Innovation Academy zapewnia transformacyjne doświadczenia edukacyjne dla poprawy społeczeństwa i gospodarki. Przygotowujemy uczniów ze wszystkich środowisk do odniesienia sukcesu w niepewnym świecie. Współpracujemy ze szkolnictwem wyższym, przedsiębiorstwami i sektorem publicznym. krajowym i międzynarodowym, aby wyposażyć uczniów w sposób myślenia, narzędzia i umiejętności, aby sprostać wyzwaniom i możliwościom XXI wieku. Działamy jako katalizator pozytywnych zmian w jednostkach, instytucjach i społeczeństwach.

Nasze podejście do nauczania i uczenia się - "lA way" - opiera się na innowacyjności, kreatywności, przywództwie, przedsiębiorczym myśleniu i myśleniu projektowym. Nasza wyjątkowa pedagogika uczenia się XXI wieku koncentruje się na doświadczalnym, opartym na wyzwaniach uczeniu się w interdyscyplinarnych grupach. Zapewniając uczniom narzędzia, umiejętności i sposób myślenia umożliwiający innowacje, pomagamy ludziom i organizacjom uwolnić ich prawdziwy potencjał.

Rekrutacja

Opłata za program

Referencje studentów

O szkole

pytania