Keystone logo
University College Dublin MA Dziennikarstwo i Sprawy Międzynarodowe
University College Dublin

MA Dziennikarstwo i Sprawy Międzynarodowe

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 25 000 / per year *

Mieszany

* Opłata roczna UE/NONEU - 25000 €

Wstęp

Akademia CNN UCD Clinton Institute MA w dziedzinie dziennikarstwa i spraw międzynarodowych to roczny program łączący praktyczne szkolenie w zakresie opowiadania historii audio, wideo, cyfrowego i społecznego z wiedzą akademicką w sprawach międzynarodowych.

W dzisiejszym ekosystemie medialnym dziennikarze muszą być w stanie tworzyć angażujące treści dla doświadczonych odbiorców cyfrowych, rozumiejąc jednocześnie struktury i dynamikę, które kształtują globalne problemy i relacje.

Jest to pierwszy anglojęzyczny program magisterski, który CNN współtworzył we współpracy z partnerem uniwersyteckim, łączący doskonałość dziennikarską i akademicką w innowacyjnym programie nauczania, który stanowi wyzwanie i jest zorientowany na zatrudnienie.

Program przygotuje nowe pokolenia dziennikarzy do relacjonowania najważniejszych współczesnych problemów globalnych, od zmian klimatycznych, przez prawa człowieka, po terroryzm. Przypadnie do gustu i nagrodzi tych, których pasją jest nie tylko rozumienie świata, ale także wyjaśnianie go w sposób pouczający i przemieniający.

MA połączy dyskusję teoretyczną z nauką przez doświadczenie, aby zapewnić studentom wszechstronne zrozumienie międzynarodowych mediów informacyjnych i umiejętności potrzebne do pełnienia wiodących ról w tym środowisku.

Program nauczania jest współtworzony i realizowany przez CNN Academy i UCD Clinton Institute, łącząc salę wykładową z newsroomem, umożliwiając bezpośrednią współpracę z branżą informacyjną oraz dostęp do najlepszych praktyk w wieloplatformowym dziennikarstwie i tworzeniu wiadomości.

W trakcie programu uczniowie poznają podejścia do opowiadania historii, międzynarodowe standardy i etykę w dziennikarstwie oraz techniki weryfikacji. Co tydzień studenci będą zajmować się kluczowymi obszarami tematycznymi w ramach modułów w Clinton Institute, które korzystają z platformy e-learningowej CNN Academy Hub. Dziennikarze, redaktorzy i producenci CNN wezmą udział w interaktywnych seminariach na żywo, a także przeprowadzą praktyczne szkolenia z zakresu produkcji audio, wideo i cyfrowej w UCD Clinton Institute, aby wyposażyć uczniów w narzędzia potrzebne do namacalnego zastosowania nabytych lekcji mediów.

Pod koniec pierwszego trymestru uczniowie przygotują odcinek podcastu, a pod koniec drugiego trymestru – historię wideo. Ponadto studenci będą mieli możliwość złożenia swojej pracy magisterskiej w formacie dziennikarstwa wieloplatformowego pod okiem dziennikarzy CNN.

Studenci będą także pracować nad najnowszymi studiami przypadków z raportów CNN, które ilustrują idee omawiane na seminariach, a także będą mieli dostęp do platformy CNN Newsource, na której znajdą najnowsze raporty z całej sieci CNN.

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Akredytacje

O szkole

pytania