Keystone logo
University College Cork

University College Cork

University College Cork

Wstęp

Kierunek studiów Irlandia - bezpieczny, przyjazny i jedyny ojczysty anglojęzyczny kraj w UE.

University College Cork (UCC), położony na południowym wybrzeżu Irlandii, położony jest na malowniczym zalesionym terenie o powierzchni 42 akrów, zaledwie 10 minut spacerem od tętniącego życiem centrum Cork.

UCC ma ponad 22 000 studentów z ponad 100 krajów. Z prawie 4000 studentami i jedną trzecią naszego personelu z zagranicy, UCC jest prawdziwym miejscem międzynarodowej nauki.

Miejsce w top 2% uniwersytetów na całym świecie, to został wybrany Sunday Times University of the Year trzy razy w ciągu ostatniej dekady, a 8 th na świecie w prestiżowym IMPACT. Byliśmy również pierwszym uniwersytetem na świecie, który otrzymał zieloną flagę za przyjazność dla środowiska i bardzo poważnie traktujemy tutaj zrównoważony rozwój!

Jeśli chodzi o kariery naszych studentów, różnimy się od UCC 100 miejscem na świecie wśród rekruterów pod kątem zatrudnialności naszych absolwentów. UCC jest liderem sektora w Irlandii w zakresie Graduate Employability. Ponad 90% wszystkich naszych absolwentów pracuje lub kontynuuje naukę w ciągu dziewięciu miesięcy od ukończenia studiów. Usługi Karier UCC umożliwią Ci przyspieszenie i rozwój Twojej kariery dzięki zaangażowaniu UCC w promowanie zatrudnialności. 2-letnia wiza do pracy dla studentów spoza UE i niesamowite możliwości odbycia stażu dla wszystkich!

University College Cork oferuje niezrównany zakres i jakość kursów licencjackich i podyplomowych we wszystkich głównych dyscyplinach. Istnieje ponad 100 stopni licencjackich i ponad 200 kursów podyplomowych do wyboru w naszych 4 uczelniach:

 • Kolegium Sztuki, Studiów Celtyckich i Nauk Społecznych
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Prawa
 • College of Science, Engineering & Food Science
 • Wyższa Szkoła Medycyny i Zdrowia

Kiedy zaczniesz w UCC, rozpoczniesz swoją podróż edukacyjną trzeciego poziomu na jednym z wiodących irlandzkich uniwersytetów, będziesz należeć do tętniącej życiem społeczności, a my pomożemy Ci stać się osobą i profesjonalistą, którym chcesz być #BeginBelongBecome .

Nasze kursy licencjackie są na poziomie licencjata z wyróżnieniem, a niektóre mają zintegrowaną opcję magisterską.

Nasza społeczność podyplomowa zbudowana jest na fundamencie doskonałości akademickiej. UCC to środowisko, w którym nawiążesz trwałe przyjaźnie zawodowe i osobiste, które będą integralną częścią Twojego rozwoju intelektualnego i przyszłej kariery. Nasze kursy podyplomowe obejmują nauczane stopnie magisterskie i magisterskie poprzez badania, zorganizowane programy doktoranckie i doktoraty zawodowe. Nasze kursy oferowane są w trybie stacjonarnym lub niepełnym. Jesteśmy dumni, że mamy jeden z najwyższych wskaźników zatrudnienia podyplomowego w Irlandii, gdzie 95% absolwentów UCC podejmuje pracę po studiach.

Badania

Czy wiesz, że UCC jest również jedną z wiodących uczelni badawczych w Irlandii? W rzeczywistości zajmujemy pierwsze miejsce w Irlandii pod względem przychodów z badań ze źródeł branżowych. Mamy ponad 70 ośrodków i instytutów badawczych, a do tej pory otrzymaliśmy dziewięć nagród Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)! Jako konkurencyjna na arenie międzynarodowej, globalnie skoncentrowana instytucja prowadząca badania. UCC nadaje priorytet badaniom w obszarach, które są istotne na najwyższym poziomie międzynarodowym. Należą do nich badania UCC w dziedzinie żywności i zdrowia, fotoniki i medycyny okołoporodowej uznawane są za wiodące na świecie. Kilka czołowych irlandzkich ośrodków badawczych ma siedzibę w UCC: Tyndall National Institute (mikrosystemy, fotonika, nanotechnologia) oraz APC Microbiome Institute (zdrowie pokarmowe, żywność funkcjonalna), oba uznawane za światowych liderów. Instytut Badań nad Środowiskiem prowadzi badania dotyczące działań na rzecz klimatu, zrównoważonego społeczeństwa i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Tutaj w UCC wzmocnimy i umożliwimy Ci obserwowanie i kwestionowanie, rozeznawanie i refleksję, analizowanie i działanie, zwiększanie Twojego potencjału i rozwijanie Twoich ambicji! Będziesz miał swoje indywidualne cele, marzenia i nadzieje na swoją przyszłość, a my pomożemy Ci je osiągnąć.

Odkryj UCC – Nasz Dom, Twój Dom!

Rankingi

W 2020 r. University College Cork obchodziło 10 lat od momentu, gdy jako pierwszy uniwersytet na świecie otrzymał zieloną flagę od Fundacji Edukacji Ekologicznej (FEE). Green Campus obejmuje siedmiostopniowy program i cykl ciągłego doskonalenia. Kampusy są w pełni ponownie oceniane przez panel ekspertów zewnętrznych co 3 lata. UCC z sukcesem odnowiło swoją zieloną flagę 4 razy.

 • Pierwszy uniwersytet na świecie, który otrzymał Zieloną Flagę.
 • Zajmuje 9 miejsce na świecie w rankingu zrównoważonych uniwersytetów UI Green Metric World University.
 • Pierwsze miejsce w Europie dla SDGs 2 i 14.
 • 32 miejsce na świecie pod względem wpływu na cele zrównoważonego rozwoju ONZ.
 • Pierwszy uniwersytet na świecie, który osiągnął standard zarządzania energią ISO 50001.
 • 12 uli i ponad 700 000 zapylaczy pszczół miodnych z naszego kampusu North Mall.

University College Cork to wielokrotnie nagradzana instytucja z historią niezależnego myślenia, a w grudniu 2020 roku świętowaliśmy naszą 175. rocznicę.

 • Wybrany przez Sunday Times Irlandzki Uniwersytet Roku za pobicie rekordów 5 razy, a 10 naukowców UCC znalazło się w 1% najlepszych w swoich dziedzinach.
 • W rankingu Top 2% uniwersytetów na świecie i dumny z bycia University of Sanctuary.
 • Ponad 90% naszych studentów jest zatrudnionych / kontynuuje naukę, a 90% naszych programów ma możliwości odbycia stażu.
 • Pierwszy na świecie zielony kampus i na najlepszych uniwersytetach 10 na całym świecie dla zrównoważonego rozwoju.
 • Ponad 200 000 absolwentów na całym świecie z 5 rozdziałami w 3 krajach.

Statystyka

 • Odsetek pracowników zajmujących stanowiska akademickie lub badawcze (%) 57,7
 • Odsetek kadry akademickiej ze stopniem doktora (%) 78,6
 • Odsetek pracowników naukowych zgodnych ze strukturą kariery naukowej (%) 99,7
 • 4 kolegia
 • 28 szkół
 • 139 wydziałów

  Funkcje kampusu

  Tętniący życiem i otwarty kampus UCC ma wiele do zaoferowania studentom. Mamy łącznie 57 klubów i 110 stowarzyszeń oferujących ponad 4000 wydarzeń rocznie. W UCC każdy znajdzie coś dla siebie!

  UCC może pochwalić się najnowocześniejszym obiektem sportowym, Mardyke Arena, a sport odgrywa ważną rolę w łączeniu studentów i angażowaniu się w szerszą społeczność. Nasi studenci i absolwenci zdobyli kilka medali na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, będziecie tutaj w świetnym towarzystwie!

  Nowe centrum w UCC tworzy innowacyjną i integracyjną dynamikę społeczną w centrum kampusu, która ułatwia społeczności uczące się, nawiązywanie kontaktów, interakcję ze studentami, internacjonalizację i świadczenie usług przyjaznych studentom.

  Życie studenckie i miejskie

  Uznani za najlepsze doświadczenie studenckie w 2020 roku i ponownie w 2021 roku, studenci zagraniczni mogą zanurzyć się w bogatym doświadczeniu społecznym i kulturowym w UCC. Cork oferuje studentom wszystkie zalety tętniącego życiem, tętniącego życiem i kosmopolitycznego miasta, zachowując jednocześnie małomiasteczkową znajomość, a studenci UCC mogą z łatwością poruszać się po mieście na piechotę. Miasto i uniwersytet dobrze ze sobą współpracują, zapewniając studentom bogate doświadczenie akademickie i pozalekcyjne. Cork jest znany jako Food Capital of Ireland. Ładnie podsumowała to „Lonely Planet”, pisząc, że „Wszystko, co dobre w Irlandii, można znaleźć w hrabstwie Cork”. Miasto znajduje się również wraz ze słynną na całym świecie „Wild Atlantic Way”, a jego lotnisko jest prawdziwą bramą do Europy.

  Zakwaterowanie

  Uznany za najbardziej ekologiczny i najbezpieczniejszy kampus w Irlandii i jeden z najbezpieczniejszych na świecie. Istnieje pięć specjalnie wybudowanych studenckich kompleksów mieszkalnych, prowadzonych przez UCC Campus Accommodation, wszystkie położone w odległości krótkiego spaceru od głównego kampusu.

  Zielony Kampus

  Green Campus był pomysłem naszych własnych studentów z Towarzystwa Środowiskowego (EnviroSoc), którzy 15 lat temu wyrazili zaniepokojenie praktykami zarządzania środowiskiem na terenie kampusu. Przewodniczący tego stowarzyszenia jest obecnie współprzewodniczącym naszego Komitetu Zielonego Kampusu (GCC). Drugim współprzewodniczącym jest wiceprzewodniczący naszego Samorządu Studentów. GCC jest prowadzone przez studentów i jest silnie wspierane przez Zarząd Gildii i Klubów Stowarzyszeń UCC. W Komitecie Zielonego Kampusu zasiadają również kluczowi pracownicy odpowiedzialni za działalność uczelni. Komitet zbiera się co dwa tygodnie i jest główną drogą uczestnictwa studentów w zarządzaniu uczelnią na rzecz zrównoważonego rozwoju. GCC wpisuje się w odbywające się co dwa lata spotkania Zielonego Forum, któremu przewodniczą nasz Tymczasowy Rektor Uniwersytetu, prof. John O'Halloran, oraz nasz Dyrektor ds. Budynków i Osiedli, Mark Poland. Green Forum bierze swoje członkostwo ze wszystkich funkcji na Uniwersytecie, w tym kolegów z budynków i osiedli, zamówień, dostawców usług, nauczania i uczenia się, badań i kierowników studenckich. Forum zapewnia ciągłość i nadzór strategiczny przez cały cykl akademicki.

  UCC konsekwentnie osiąga bardzo wysokie wyniki w międzynarodowych rankingach zrównoważonego rozwoju (UI Green Metric, THE Impact Ranking) i był pierwszym uniwersytetem poza Ameryką Północną, który otrzymał Złotą Gwiazdę od Association for the Advancement of Sustainability in Higher Education. Jesteśmy członkiem EAUC, Alliance for Sustainability Leadership in Higher Education i jesteśmy sygnatariuszami SDG Accord, zbiorowej odpowiedzi szkolnictwa wyższego na cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

   Stypendia i Finansowanie

   Lokalizacje

   • Cork

    College Road, , Cork

   pytania