Keystone logo
University Bocconi

University Bocconi

University Bocconi

Wstęp

Università Bocconi, założona w 1902 roku, była pierwszą włoską uczelnią, która ukończyła ekonomię.

Od stu lat Bocconi odgrywa wiodącą rolę we włoskiej modernizacji społecznej i gospodarczej. Pozostaje wierny swoim podstawowym wartościom, będąc głównym uniwersytetem badawczym, posiadającym wartości demokratyczne i otwartym na świat, a także niezależnym finansowo i politycznie.

Università Bocconi uważa, że ​​doskonałość może opierać się wyłącznie na profilu akademickim danej osoby, a także na jej wartościach oraz pochodzeniu kulturowym i etycznym. Dlatego Uniwersytet oferuje liczne zajęcia, specjalne okazje dla ludzi do wzbogacenia swojej wiedzy.

Od pokoleń przedsiębiorczy studenci przyjeżdżają do Bocconi, by stać się kimś większym. Oferujemy studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i programy wykonawcze dla przyszłych liderów i przedsiębiorców, którzy chcą mocnych fundamentów i sieci transformacyjnej.

Dlaczego Bocconi

Bocconi to nie tylko edukacja. To trampolina dla twoich ambicji.

Od pokoleń ukształtowaliśmy wiedzę i wartości innowatorów i przyszłych liderów. Rozumiemy, że jutrzejsi wielcy zdobywcy potrzebują czegoś więcej niż kwalifikacji. Potrzebują zaufania, wizji i silnego zestawu wartości.

Zostaliśmy założeni w 1902 roku, aby pomóc w postępie społecznym i gospodarczym w Europie i poza nią. Jest to misja wspólnoty naszej ponad 100 000 absolwentów w branżach na całym świecie.

Wiele szkół będzie próbowało ukształtować cię tak, by pasował do świata. Bocconi przygotuje cię do zmiany.

Nasze programy ekonomiczne, zarządcze i finansowe należą do najlepszych na świecie. Ranking QS World University Rankings wymienił nas wśród dziesięciu najlepszych instytucji w Europie w tych dziedzinach, podczas gdy Financial Times plasuje nasze tytuły magisterskie z zakresu finansów i zarządzania w pierwszej dziesiątce na świecie.

Rankingi jakości edukacji na świecie

W ramach międzynarodowego szkolnictwa wyższego publikowane są liczne rankingi o zróżnicowanych poziomach jakości, dyscyplinie metodologicznej i autorytecie. Uniwersytet Bocconi regularnie pojawia się w najbardziej znaczących rankingach, które obejmują jego obszary wiedzy w dziedzinie ekonomii i zarządzania, a ogólniej w naukach społecznych.
Ze względu na charakter wyspecjalizowanej instytucji, Bocconi nie pojawia się w rankingach zakwalifikowanych jako "ogólna" - tj. Rankingach QS, THE i Shanghai - które obejmują uniwersytety obejmujące szeroki zakres przedmiotów i dziedzin.

Tutaj pokazujemy zaktualizowane wyniki niektórych z najważniejszych i najbardziej znanych z nich. Więcej informacji na temat naszej pozycji w innych rankingach branżowych lub branżowych zostanie opublikowanych w sekcjach dotyczących poszczególnych programów.

1. QS (Quacquarelli Symonds)

W rankingu QS World University, opublikowanym przez londyńskiego QS, światowe wyniki Bocconiego w segmencie nauk społecznych w ciągu ostatnich trzech lat przedstawiały się następująco:

 • 2018, Nauki społeczne

 • 2017, Nauki społeczne

 • 2016, Nauki społeczne

QS same wspominają Bocconiego na stronach prezentacji rankingu, wyjaśniając, dlaczego Bocconi nie jest wymieniony w rankingu ogólnym, ale tylko w bardziej szczegółowej podgrupie "Nauki społeczne". Zobacz artykuł Getting Specific.

Bocconi znajduje się również w rankingach tematycznych publikowanych osobno przez QS:

Uwaga: "Reputacja pracodawcy" jest jednym ze wskaźników rankingu i ocenia opinie firm na temat absolwentów z poszczególnych uczelni. Najwyższy ma standardowy wynik 100.

2. Financial Times

Bocconi jest również obecny w wielu rankingach Financial Times. Dokładniej, SDA Bocconi School of Management (Bocconi's Business School), jest w następujących rankingach: MBA, Executive MBA (EMBA), programy niestandardowe Edukacja Executive, Executive Education Open Programs i European Business Schools. Kursy magisterskie oferowane przez Bocconi's Graduate School są wymienione w rankingu Master in Management and Finance. Oto zaktualizowane pozycje na poziomie europejskim i światowym.

3. U-Multirank

Rozpoczęty niedawno projekt U-Multirank, podobnie jak inne rankingi, ma na celu pomóc wybrać uniwersytet, ale z zupełnie innym podejściem niż inne. Po ustawieniu pożądanych kryteriów użytkownik uzyskuje listę uniwersytetów ze wskazaniem, dla każdego wybranego parametru, wydajności każdego uniwersytetu w porównaniu ze średnią grupy. W ten sposób U-Multirank przenosi główny punkt z prostej pozycji w rankingu na kombinację cech charakterystycznych danej uczelni.

4. Ranking w Szanghaju

Globalny ranking przedmiotów akademickich opublikowany przez ShanghaiRanking Consultancy zawiera listę najlepszych uniwersytetów na świecie w poszczególnych obszarach badawczych. Tematy akademickie są podzielone na pięć makroregionów (nauki przyrodnicze, inżynieria, nauki przyrodnicze, nauki medyczne i nauki społeczne). W obszarze nauk społecznych Bocconi jest obecny w pięciu przedmiotach akademickich:Lokalizacje

 • Milan

  Via Roberto Sarfatti,25, 20100, Milan

 • Los Angeles

  Los Angeles, Stany Zjednoczone

  pytania