Keystone logo
Université Du Québec En Outaouais UQO

Université Du Québec En Outaouais UQO

Université Du Québec En Outaouais UQO

Wstęp

O UQO


Uniwersytet Quebec w Outaouais, dla przyjemności uczenia się

Uważany za uniwersytet, którego ludzki wymiar ułatwia naukę i refleksję, University of Quebec Outaouais (UQO) rozwijał się, ewoluował i dostosowywał swoje programy do rytmu potrzeb swoich klientów, biorąc pod uwagę charakterystykę region.

Dzięki członkostwu w sieci Université du Québec, UQO może liczyć na zasoby edukacyjne i wspólne usługi największego systemu uniwersyteckiego w Kanadzie.

UQO znajduje się w Gatineau, w samym sercu Outaouais, w dwóch pawilonach oddalonych od siebie o kilka kilometrów i cieszących się geograficzną i kulturową przewagą. Ma tę zaletę, że znajduje się w obszarze przygranicznym, naznaczonym bogatą obecnością dwóch kultur, które żyją w rytmie gorączkowych działań stolicy federalnej, Ottawy. Nie tylko obecny na obszarach miejskich, UQO oferuje również usługi na peryferiach i działa na rzecz zwiększenia swojej obecności w regionach w nadchodzących latach.

Od 2010 roku UQO znajduje się również w Saint-Jérôme w nowym budynku o powierzchni 10.132 metrów kwadratowych, wybudowanym na rogu ulic St. Joseph i Labelle, naprzeciwko ratusza. Ten nowy kampus przyjmuje ponad 2000 studentów. Istnieją sale lekcyjne, laboratoria dydaktyczne i badawcze, biblioteka, biblioteka dydaktyczna, biura, pomieszczenia administracyjne, miejsca spotkań studentów i usługi pomocnicze, takie jak kafeteria i księgarnia. rozłożone na sześciu piętrach.

Poprzez swoje zajęcia tworzone przez małe grupy studentów i oferowany przez nich wysokiej jakości coaching, UQO daje upust nauce, budowaniu kariery i osiągnięciu sukcesu w życiu. Nie za duży, niezbyt mały, bardziej ludzki i bardziej przyjazny! To przyciąga 7500 studentów, którzy rejestrują się głównie z Outaouais, ale także ze Wschodniego Ontario i reszty Quebecu. Reputacja UQO nawet przekroczyła granice i przyciąga coraz więcej studentów z zagranicy.


Wizja UQO


Wszystkie siły naszej społeczności zbiegają się, aby zrealizować mobilizujące projekty, które nadają życiu naszą wizję: "Być bliżej, iść dalej! ”.

Indywidualnie i zbiorowo koncentrujemy nasze wysiłki na następujących trzech strategicznych kierunkach: wzbogacanie doświadczeń studentów, tworzenie programów i rozwój badań oraz wpływ naszej uczelni.


2020

 • skupiamy nasze wysiłki na głównym celu nadania znaczenia wszystkim naszym działaniom: naszym uczniom;
 • odważamy się wprowadzać innowacje w naszych programach, usługach i działaniach z myślą o zrównoważonym rozwoju;
 • polegamy na współpracy i wzajemnej pomocy, aby budować sensowne linki i napędzać nas dalej i dalej.

Razem przekształcamy doświadczenie studentów w UQO.


Misja UQO


UQO: najwyższy wyraz wiedzy, badań i twórczości

Université du Québec en Outaouais, należący do sieci Université du Québec, jest publiczną francuskojęzyczną uczelnią i instytucją badawczą zlokalizowaną w Outaouais i Laurentians. W środowisku sprzyjającym interakcji między ludźmi UQO, centrum dostępu do wiedzy, kształci wykwalifikowanych absolwentów w każdym cyklu i stymuluje badania naukowe i tworzenie.

Uczniowie UQO znajdują się w centrum jego misji. Korzystają z różnorodności swoich programów, a także z doskonałości nauczania i badań dzięki doświadczonym profesorom i kompetentnej kadrze.

UQO aktywnie uczestniczy w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym populacji terytoriów, które obsługuje poprzez swoje zaangażowanie w społeczność. Związany z rzeczywistością regionalną i międzynarodową, UQO jest strategicznym graczem, który przyczynia się do rozwoju społeczeństwa poprzez partnerstwa i projekty.


Wartości UQO


Nadmierna jaźń

UQO oferuje swoim studentom doświadczenie akademickie, które jest zarówno wciągające, jak i satysfakcjonujące, oparte na chęci odkrycia, uporządkowania ich myślenia i rozwoju ich krytycznego sensu. W UQO sukcesy studenckie, innowacyjne osiągnięcia pracowników i sukcesy absolwentów są zbiorowym bodźcem do pokonania.


Doskonałość i rygor

UQO to odnosząca sukcesy organizacja, w której wszyscy angażują się w dążenie do doskonałości w swoich działaniach akademickich. UQO jest miejscem tworzenia wiedzy, w którym doskonałość i rygor są normą i punktem odniesienia, z którego wyciągane są wszystkie działania.


Otwarcie

UQO to francuskojęzyczny uniwersytet otwarty na otoczenie i świat. UQO uznaje znaczenie różnorodności kulturowej i ją promuje. Ponadto w swoich działaniach szkoleniowych uwzględnia on wymiar międzynarodowy.


Uczciwość i przejrzystość

UQO faworyzuje rozsądne i odpowiedzialne zarządzanie, jednocześnie koncentrując się na wydajności i skuteczności. Aby to osiągnąć, ułatwia dostęp do informacji i zaangażowanie ludzi.


Szacunek

UQO działa w odniesieniu do ludzi, umieszczając studentów w centrum swojej misji i pracowników w centrum jego rozwoju. Docenia wkład studentów, pracowników, absolwentów i partnerów, a także zachęca do współpracy i wsparcia w tworzeniu środowiska, które jest bogate w interakcje międzyludzkie.

Lokalizacje

 • Gatineau

  C.P. 1250, succursale HullGatineau (Québec) Canada , J8X 3X7, Gatineau

 • Saint-Jérôme

  5, rue Saint-JosephSaint-Jérôme (Québec) Canada, J7Z 0B7, Saint-Jérôme

  pytania