Keystone logo
Université Catholique de Bukavu

Université Catholique de Bukavu

Université Catholique de Bukavu

Wstęp

L’Katolicki Uniwersytet Bukavu (UCB) Stowarzyszenie jest jednym z wiodących uniwersytetów, które tworzą Demokratyczna Republika Konga, Znajduje się w stolicy prowincji Kiwu PołudnioweWschodni region kraju Patrice Emery Lumumby, instytucja szkolnictwa wyższego w prawie prywatnym powstało 21 listopada 1989 roku dekretem Jego Ekscelencji Monseigneur Aloys MULINDWA Mutabesha Arcybiskup Bukavu.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, w jej kanonów 807-814 i Konstytucja apostolska Ex Corde Ecclesiae, 15 sierpnia 1990 rw sprawie katolickich uniwersytetów i wyższych instytutówUCB świeci szkolenia przytłaczająca celów społecznych w regionie Kivu, Z siecią szkół średnich zapewniając najlepszą z jego uczniów. Prawnie, działa na podstawie Order No. ESURS / CABMIN / 1231/91 Ministra Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Uniwersytetu; Order No. ESURS / CABMIN / A5 / 175/95 zatwierdzone i uznane dyplomów wydawanych przez nią; ostateczne porozumienie Dekret nr 06/106 została podpisana przez Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 12 czerwca 2006 r. Katolicki Uniwersytet Bukawu jest obecnie jednym z nielicznych w kraju uprawnionym do prowadzenia szkoleń podyplomowych w następstwie dekretu Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Uniwersytetu nr 020 z 02 kwietnia 2008 r.

Przez statutem,Katolicki Uniwersytet Bukawu ma następujące główne cele:

  • Organizować nauczanie uniwersyteckie nauki we wszystkich jej formach, w celu promowania Frank ramy intelektualne i przyczynić się do rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, a szczególnie w prowincji Kiwu Południowym;
  • Wykonywania badań naukowych i publikacji badań naukowych w dowolnym materiale;
  • Ustanowienie krajowej i międzynarodowej współpracy naukowej z myślą o zapewnieniu rozwoju nauki dostosowane do potrzeb i kultury narodu kongijskiego;
  • Przynieść młodym studentom zrozumieć problemy społeczeństwa, aktywnie przyczyniają się do rozwiązania i wprowadzają swoje poparcie dla sprawnego integracji kongijskiej kultury w cywilizacji światowej;
  • Organizujemy wykształcenie wyższe w dziedzinie nauki i technologii oraz prowadzenia badań naukowych i publikowania badań naukowych we współpracy z innymi instytucjami edukacyjnymi i badawczymi, zarówno lokalnie jak i za granicą;
  • Przyczynić się do rozwoju województwa i kraju przez dostarczanie ekspertyz.
ETK

L’Katolicki Uniwersytet Bukawu organizuje jakości kształcenia poprzez swoje Wydział Ekonomii i Zarządzania (Financial Management, gospodarki wiejskiej, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa) prawo (Publiczne, prywatne i sądowa, ekonomiczna) medycyna (Ogólna, chirurgia i poród, specjalność medyczną, pediatria, chirurgia i ginekologia) Nauk Rolniczych Przycinanie i gleba (Sciences) nauka (Computer Science) Nauk Społecznych, Wydział Architektury i Urbanistyki działa od roku akademickiego 2017-2018.

Trzy tysiące czterdzieści sześć (3046) studentów uczestniczących we wszystkich cyklach na rok akademicki latach 2016-2017, które tysiące osiem do stu dwudziestu siedmiu (1827) mężczyzn i jeden tysięcy dwieście dziewiętnaście (1219) kobiet. Kadry akademickiej, zwiększenie naukowe na przestrzeni lat zapewnia szkolenie w pełnym wymiarze godzin. Pracownik administracyjny, techniczny i wykwalifikowanych przyczynia się do realizacji podstawowych celówuniwersytet, Obecnie posiada udogodnienia, które stale podnoszą w poszukiwaniu trwałej jakości swoich usług. Lekcje odbywają się w kampusie Bugabodo Kalambodo Karhale oraz w ścianach Bukavu referencyjny Szpitala Ogólnego Wojewódzkiego lokalizacja amfiteatrze Wydział Lekarski, Tabor przystosowany do przewozu pracowników i studentów, ogólna komputeryzacja systemu, otwarcie treningu jak każdy obywatel bez dyskryminacji cudzoziemców i zarządzania na wyniki ich instytucja odniesienie w województwie i kraju.

Ramy szkolenie odpowiadać warunkom pracy uniwersytet umożliwia uczącym się lepiej rozwijać zarówno naukę teoretyczną i praktyczną. Centrum komputerowe w bezpłatnej usługi dla studentów i pracowników, biblioteki ponad 38.295 woluminów, a Provincial General Hospital w Bukavu Reference zarządzany przezKatolicki Uniwersytet BukawuCentrum doskonałości dla szkolenia urzędników wspólnie finansowane przez Bank Światowy i rządu kongijskiego, gospodarstwa 100 ha Kavumu 60 ha Mulume-Munene, obszar 80 ha, budowany stopniowo kampus Kalambo stanowią odniesienie UBC.

CEGEC (Study and Training Center o zapobieganiu konfliktom i zarządzania w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich - Wydział Prawa), przy czym CEGEMI (Centrum Badań i wiedzy zarządzania w górnictwie), przy czym CERDHO (Centrum badań prawa człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego), przy czym CEFOSAR (Centrum badań i reprodukcyjnego treningu zdrowotnego), przy czym CREBAC (Bioetyka Center), CAPPA (Support Center promowanie produkcji rolnej), ołów (Laboratorium ekonomii stosowanej rozwoju), Jednostka SME-start (Jednostka zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstw), przy czym ITADES (Instytut leczenia i analiza danych statystycznych ) ... są ośrodki badawcze w wymiarze regionalnym i międzynarodowym oraz obszaru badań i nauki Członek Rady Międzynarodowa Federacja Uniwersytetów Katolickich (IFCU)TheStowarzyszenie Uniwersytetów Frankofońskich (AUF)TheStowarzyszenie afrykańskich Uniwersytetów (AAU), TheStowarzyszenie uniwersytetów i instytutów katolickich Przełożonych Afryki i Madagaskaru (ACUHIAM)TheKatolicki Uniwersytet Bukawu ma kilka takich partnerów na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, jak IITA i CIALCA RUFORUM. splendens Super Lacus Ac MontesKatolicki Uniwersytet Bukawu świeci przez dwadzieścia siedem lat ponad majestatycznego jeziora Kivu i wzgórza powyżej. Dumna ze swojego owocu, który jest obecnie wymagany we wszystkich dziedzinach, zarówno w kraju jak i za granicą, to kontynuuje swoją misję na jakość edukacji uniwersyteckiej, aby utrzymać się w pierwszych rzędach.

W dążeniu do doskonałości, najlepsze jest jeszcze przed nami!

Nasz kampus

Katolicki Uniwersytet Bukawu zorganizowana jego nauki na cztery kampusy w tym, że od Bugabo że od Karhale, w Kalambo i że z Wojewódzkiego Szpitala Ogólnego odniesienia Bukavu.

Campus Bugabo

Na wzgórzu Bugabo, jest wspaniały zabytkowy budynek, w którym obecnie mieści się Centralne urzędy w tym rektora, prorektora, dyrektora generalnego i Bibliotece Centralnej. W nowo wyremontowanej części aneksu działa Centrum Doskonałości na szkolenie pracowników służby cywilnej, a także absolwentka nauczania w prawa i ekonomii. Był w dawnych czasach kaplica - Święta Teresa - a później siedziba koordynacji dotowanych szkołach jako katolicka archidiecezja postanowiła przenieść się do jego powstania w 1989 roku, Uniwersytet organizuje tam jego nauki.

ETK

Campus Karhale

Nieco dalej w górę jest kampus Karhale na wzgórzu o tej samej nazwie. Dawna prowincja laboratoriów medycznych, budynek składa się z dwóch pięter, a na parterze mieści się Wydział Rolniczy i dom dla studentów. Powtórzył Laboratoire Dr André Lurhuma Zirhimw'abago w pamięci tego dzielnego lekarza i naukowca specjalizującego się w chirurgii i porodu zmarła w czerwcu 1995 roku; budynek ten obejmuje sal, laboratoriów badawczych w dziedzinie agronomii i załączone amfiteatru powitanie pierwszaków w biologii i medycynie.

1

Amfiteatr Stanislas Haumont

Zajmuje prawo do Wojewódzkiego Szpitala Ogólnego Bukavu Reference to kolejna strona nauki. Wydział Lekarski pracuje i korzysta z HGPRB, prowadzony przez Uniwersytet Katolicki Bukawu jako odnoszące lekcje szpitala. Profesorowie świadczące kursy na Wydziale są również zaangażowane w administracji opieki w tym szpitalu zainteresowania prowincji.

2

Campus Kalambo

3

Kalambo Witryna składa się z 80 ha i reprezentuje przyszłość Katolickiego Uniwersytetu Bukawu powołany do pełni osiedlić się w najbliższych dniach. Znajduje się około dwudziestu kilometrów od miasta Bukavu, na wzgórzu z widokiem na jezioro Kivu, ogromny projekt jest w toku. Pod względem kompleksu uniwersyteckiego do zabudowy są już zakończone dwa główne budynki Każda obudowa wydziałach Ekonomii, Prawa i Nauk ustanowione tam od roku akademickiego 2013-2014; mieszkań dla studentów i laboratorium agronomii we współpracy z IITA.

Lokalizacje

  • Bukavu

    Bugabo 02, Av. de la Mission, Commune de Kadutu Bukavu RD Congo , , Bukavu

pytania