Keystone logo
Universitat Politècnica de València (UPV)

Universitat Politècnica de València (UPV)

Universitat Politècnica de València (UPV)

Wstęp

Universitat Politècnica de València jest najlepszą hiszpańską uczelnią technologiczną w Hiszpaniiwedług Academic Ranking of World Universities (ARWU), znanego jako ranking szanghajski.

Społeczność UPV

Obecnie ma 25 400 studentów, 3600 nauczycieli i naukowców oraz 1400 pracowników administracji i usług, rozmieszczonych w trzech kampusach zlokalizowanych w miastach Alcoy, Gandia i Walencja.

Oferta akademicka i szanse na zatrudnienie

UPV uczy 40 stopni i 13 podwójnych stopni; 90 uniwersyteckich tytułów magisterskich i podwójnych stopni magisterskich oraz 30 programów doktoranckich. 72% studentów UPV pracuje już rok po ukończeniu studiów. A to w dużej mierze zasługa staży w firmach, które są płatne. Ponadto Fundacja Servipoli zarządza poszukiwaniem pracy w niepełnym wymiarze godzin zgodnej ze studiami. Wszystko to stawia UPV wśród 250 najbardziej zatrudnialnych uczelni na świecie według rankingu QS GER.

międzynarodowe akredytacje

UPV był pierwszym hiszpańskim uniwersytetem, który zebrał trzy najwybitniejsze międzynarodowe akredytacje: ABET, EUR-ACE i EURO-INF. Pieczęcie te na całym świecie poświadczają jakość studiów na kierunku inżynierskim i potwierdzają, że absolwenci UPV posiadają umiejętności wymagane w zawodzie niezależnie od kraju, w którym jest on wykonywany.

umiędzynarodowienie

Jeśli chodzi o internacjonalizację, UPV utrzymuje ponad tysiąc umów, które umożliwiają wymianę studentów z innymi uczelniami europejskimi i latynoamerykańskimi, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Australią, Chinami czy Japonią. Jest szóstym w Europie otrzymanym Erasmusem, spośród łącznie 4500 instytucji uczestniczących w programie.

Dalsze szkolenie

Jeśli chodzi o szkolenia uzupełniające, UPV oferuje blisko 1000 kursów rocznie, dzięki czemu każdy kursant może skonfigurować program nauczania na swój własny sposób. Jeśli chodzi o bezpłatne kursy online (MOOC), UPV znajduje się w pierwszej piątce na świecie, wyprzedzając jedynie Uniwersytet Harvarda, Microsoft, Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Uniwersytet Delft.

sukces naukowy i doskonałość

Studia na UPV to przystępny cel: 91% studentów, którzy przystępują do egzaminów, zdaje za pierwszym razem. UPV lubi i przekonuje swoich studentów. Tak bardzo, że 94% absolwentów wróciłoby na studia na UPV, gdyby musieli zacząć od nowa.

Być może pomimo tego wszystkiego UPV jest trzecim uniwersytetem w Hiszpanii z największą liczbą najlepszych absolwentów, którzy przedstawiają „oszałamiające CV i doskonałe szkolenie, będące wynikiem przygotowań i wysiłku”, według Hiszpańskiego Towarzystwa Doskonałości Akademickiej. UPV ma przedstawicieli praktycznie we wszystkich dyscyplinach, których uczy: od sztuk pięknych po inżynierię chemiczną, nauki o środowisku, mechanikę czy administrację i zarządzanie biznesem (ADE).

winiki wyszukiwania

W swojej nieco ponad 50-letniej historii UPV wydało około 145 000 publikacji naukowych. Jest krajowym liderem pod względem liczby patentów i jedną z hiszpańskich instytucji akademickich, która uzyskuje największe dochody z działalności badawczej. W rzeczywistości raport UNESCO Katedra Zarządzania i Polityki Uniwersyteckiej opisuje UPV jako młodą, przygotowaną, konkurencyjną, międzynarodową instytucję z doskonałą zdolnością do monetyzacji usług świadczonych przez jej personel dydaktyczny i badawczy.

Infrastruktura i wyposażenie

Jeśli chodzi o infrastrukturę i sprzęt, UPV ma wspaniałe obiekty sportowe, bezpłatne dla społeczności uniwersyteckiej, gdzie można uprawiać do 70 różnych dyscyplin: szermierka, wspinaczka, aikido, capoeira, jazda na rowerze, joga, siatkówka plażowa... W Walencji, kampus Vera zajmuje około 700 000 m2 (około 70 boisk piłkarskich) i mierzy prawie 2 km od jednego końca do drugiego. Jest wyłączony z ruchu kołowego i posiada ponad 125 000 m2 terenów zielonych.

Na szczególną uwagę zasługuje Casa del Alumno, budynek o powierzchni 5200 m2, zarządzany przez samych studentów, wyposażony w sale komputerowe, pomieszczenia do nauki i pracy grupowej, laboratorium fotograficzne, salę prób... podobny do Domu Studenckiego MIT .

Jeśli chodzi o pozostałe dwa miejsca, Alcoy łączy historię, przyrodę i kulturę w cudownym otoczeniu między parkami przyrody Font Roja i Sierra de Mariola, obszarami o wielkiej wartości krajobrazowej i ekologicznej. A Gandia ma 300 słonecznych dni w roku i kampus na plaży.

Zrównoważony rozwój

W ostatnich latach UPV uplasował się jako jeden z 200 uniwersytetów na świecie najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój i środowisko. Jest to jedyna hiszpańska uczelnia publiczna posiadająca akredytację EMAS, europejską pieczęć, która dąży do rzeczywistej ciągłej poprawy w tej dziedzinie.

Dzięki temu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój UPV był w stanie zredukować zużycie energii o liczbę równą rocznej rejestracji 5293 domów; zmniejszyć ślad węglowy o 6,69% lub zapewnić, aby cała energia elektryczna wykorzystywana w jej obiektach pochodziła ze źródeł odnawialnych.

Lokalizacje

 • Alcoi

  Campus de Alcoy Plaza Ferrandiz y Carbonell, s/n, 03801, Alcoi

  • Gandia

   Campus de Gandia C/ Paranimf, 1, 46730, Gandia

   • Valencia

    Campus de Vera Camí de Vera,s/n, 46022, Valencia

    pytania