Keystone logo
Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Wstęp

University of Andorra (UdA) to jedyny uniwersytet publiczny w Księstwie Andory, mikropaństwu położonym w sercu Pirenejów. Szkolnictwo wyższe w kraju rozpoczęło się w 1988 roku wraz z utworzeniem School of Nursing i School of Computer Science, dających początek Uniwersytetowi Andory, którego kampus znajduje się w centrum Sant Julià de Lòria od 2004 roku.

Jego misją jest udzielanie wysokiej jakości odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa Andory w zakresie szkolnictwa wyższego i badań oraz szkolenie ludzi w celu zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych do szybkiego i skutecznego wejścia do świata pracy. Z tego powodu ponad 90% absolwentów znajduje pracę przed ukończeniem studiów lub w trakcie pierwszego miesiąca badań, zgodnie z badaniem dotyczącym zatrudnienia przeprowadzonym w 2018 roku przez Agència de Qualitat de l'Ensenyament Superior d'Andorra (Quality Assurance Agencja Szkolnictwa Wyższego Andory).

Mocne strony Uniwersytetu to zindywidualizowana uwaga studenta, promocja uczenia się przez całe życie oraz model edukacyjny z programami nauczania opartymi na zdobywaniu kompetencji poprzez pokonywanie wyzwań. Corocznie UdA zapisuje ponad 500 studentów na oficjalne programy studiów i ponad 1200 na programy ustawicznego kształcenia.

W całej swojej historii Uniwersytet Andory rozwijał się w zakresie szkoleń i badań w zrównoważonym tempie, a obecnie oferuje stopnie naukowe na wszystkich trzech poziomach uniwersyteckich (licencjat, magister i doktor). Większość oferowanych kwalifikacji to studia pierwszego stopnia (3-letnie studia licencjackie - 180 punktów europejskich), zarówno stacjonarne, jak i internetowe, głównie w dziedzinie technologii, biznesu, zdrowia i edukacji. Wszystkie nauczane stopnie naukowe są dostosowane do ram Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (EOSW) i uznawane przez kraje uczestniczące.

Stosunki międzynarodowe są jednym z priorytetów UdA, podobnie jak programy mobilności dla przyjeżdżających i wyjeżdżających studentów i pracowników. Z tego powodu podpisała umowy o współpracy z około czterdziestoma uczelniami na całym świecie i zapewnia, że oferowane przez nią oficjalne kierunki są prowadzone przez semestr w języku angielskim.

Lokalizacje

 • Sant Julià de Lòria

  Plaça de la Germandat,7, AD600, Sant Julià de Lòria

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania