Keystone logo
Université Savoie Mont Blanc

Université Savoie Mont Blanc

Université Savoie Mont Blanc

Wstęp

45510_Photo_2016_-USMB_red1

Witamy na Uniwersytecie Savoie Mont Blanc!

Dzięki 14 000 studentom, bogatej ofercie edukacji interdyscyplinarnej i 19 laboratoriom badawczym o międzynarodowej renomie, Uniwersytet Savoie Mont Blanc jest instytucją na skalę ludzką, która łączy bliskość z jej terytoriami, współpracę z Université Grenoble Alpes COMU i szeroki perspektywa Europy i świata. Oferuje krótkie kursy (wyższe wykształcenie w dziedzinie technologii, wyższe wykształcenie) i długie kursy (ogólne, specjalistyczne lub zawodowe licencjackie, magisterskie, inżynierskie i doktoranckie), zarówno na pierwszym poziomie, jak i na kształceniu ustawicznym. Na trzech kampusach uniwersyteckich w Annecy, Le Bourget-du-Lac i Jacob-Bellecombette, oferuje szczególnie atrakcyjne warunki życia i nauki, w sercu wyjątkowego środowiska, pomiędzy jeziorami i górami. Wspierając badania i edukację, aspekt międzynarodowy przyczynia się do tożsamości, atrakcyjności, dynamiki i ogólnego rozwoju naszego zakładu. Uniwersytet Savoie Mont Blanc skupia się z jednej strony na rozwijaniu międzynarodowych projektów, wspólnych dyplomów i programów realizowanych w języku angielskim, az drugiej strony, w miarę możliwości, na zachęcaniu studentów, wykładowców i badaczy do mobilności a także dla personelu administracyjnego. Obecny na 5 kontynentach, z 240 dwustronnymi umowami, mógł w pełni wykorzystać swoją wyjątkową lokalizację na granicy Szwajcarii i Włoch, aby rozwinąć silne, szczególne stosunki z uczelniami wyższymi tych dwóch krajów.

Nasi studenci z pewnością znajdą na Savoie Mont Blanc University silną dynamikę, osobistą jakość w ich nadzorze, wsparcie w wyborze i rozwoju ich osobistych planów, a także wymagane urządzenia do integracji w zaangażowanie w życie zawodowe. Wybór Université Savoie Mont Blanc oznacza gromadzenie każdej możliwej opcji osobistego sukcesu i spełnienia.

Kampusy wielkości człowieka

Savoie Mont Blanc University jest położonym między Grenoble i Lyonem, blisko granicy szwajcarskiej i włoskiej, jest finansowanym przez państwo multidyscyplinarnym ośrodkiem szkolnictwa wyższego, uznawanym na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. 14000 studentów w sumie na kampusach Jacob-Bellecom - lepiej, Annecy-le-Vieux i Le Bourget-du-Lac, studiując 200 proponowanych kursów.

Badania dla uznanej jakości

19 laboratoriów utrzymuje bliskie kontakty z krajowymi instytutami badawczymi (CNRS, INRA, CERN, CEA, IRSTEA). Wyróżniają się one w szczególności przez organizację na interdyscyplinarne osie tematyczne: badania górskie, energia słoneczna, fizyka i mechatronika. Jakość tego środowiska naukowego jest dodatkowo wzmacniana przez bliskość CERN w Genewie, największego akceleratora cząstek na świecie i klastra badawczego nano-technologii w Grenoble.

Wymiar międzynarodowy

Jako jeden z najlepszych uniwersytetów francuskich ze względu na stosunki międzynarodowe, Savoie Mont Blanc University zajmuje pierwsze miejsce w głównych sieciach wymiany zagranicznej.

Lokalizacje

 • Annecy

  Université Savoie Mont Blanc/Polytech Annecy-Chambéry 5 Chemin de Bellevue Annecy-le-Vieux, 74940, Annecy

 • Argonay

  Université Savoie Mont Blanc Annecy Campus 5 chemin de Bellevue, 74940, Argonay

  • Le Bourget-du-Lac

   Domaine Universitaire "Chartreuse" Building Le Bourget-du-Lac, 73376, Le Bourget-du-Lac

   pytania