Keystone logo
Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne - Sorbonne School of Economics Panthéon Sorbonne Master in Economics (PSME)
Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne - Sorbonne School of Economics

Panthéon Sorbonne Master in Economics (PSME)

Paris, Francja

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 6500 / per year

W kampusie

Master Fair Open House 3 lutego, 9:00 - 17:00

Wstęp

Program stworzony na zamówienie dla studentów zagranicznych, którzy chcą studiować ekonomię na Sorbonie .

Program PSME to pierwszy rok studiów podyplomowych (Diplome Universitaire), który oferuje kursy ekonomiczne prowadzone w języku angielskim oraz intensywne kursy języka francuskiego.

Kursy Ekonomia odpowiadają pełnemu programowi zajęć na pierwszym roku studiów podyplomowych, na tzw. Poziomie M1 w Bolońskim Europejskim Systemie Akademickim. Praca magisterska, którą należy przygotować na koniec pierwszego roku, to praca magisterska. Praca dyplomowa.

Kursy francuskiego mają na celu przygotowanie studentów PSME do podjęcia studiów na II roku studiów magisterskich (poziom M2, MPhil.) W języku francuskim.

PSME może ubiegać się o regularne programy M2 oferowane przez Uniwersytet Paryski z zajęciami w języku francuskim i angielskim. W związku z tym byli studenci PSME, którzy osiągnęli poziom drugiego roku, mogą uzyskać dostęp do jednego z najbardziej wszechstronnych programów M2 istniejących we Francji, który obejmuje ponad 100 różnych kursów i składa się z około 20 specjalistycznych programów .

Two middle age business workers smiling happy and confident. Working together with smile on face hand giving high five at the office

Cele

Utworzony w 2007 roku Panthéon Sorbonne Master in Economics podejmuje potrójne wyzwanie:

 • Szkolić międzynarodowych anglojęzycznych użytkowników ekonomii na poziomie magisterskim i francuskim.
 • Przygotuj studentów do dalszej specjalizacji na drugim roku studiów magisterskich we Francji (np. Panthéon Sorbonne i Paris School of Economics, Toulouse School of Economics) lub w innym miejscu w Europie (np. London School of Economics).
 • Zbuduj ogólnoświatową sieć wysoko wykształconych, otwartych osób z doświadczeniem w różnych dziedzinach ekonomii.

Główne możliwości kariery

Większość studentów PSME przed rozpoczęciem kariery kończy specjalistyczne II rok studiów podyplomowych oferowanych na uczelni. Osoby, które kończą dalsze studia na drugim roku lub idą na dalsze kształcenie doktoranckie. zajmują wysokie stanowiska w sektorze publicznym lub prywatnym.

Niektórzy studenci decydują się na znalezienie pracy bezpośrednio po PSME i zajmują stanowiska takie jak doradca ekonomiczny, analityk, współpracownik, urzędnik, konsultant lub menedżer w agencjach rządowych, bankach lub w sektorze prywatnym lub publicznym.

Proces selekcji

Międzynarodowe głośniki po angielsku

1 listopada - 1 maja: CV, list motywacyjny, 2 listy polecające, transkrypcje akademickie, tytuł licencjata, certyfikat znajomości języka angielskiego dla obcokrajowców, kopia paszportu, formularz zgłoszeniowy PSME do pobrania na stronie psme.univparis1.fr.

Przyjmujemy zgłoszenia za pośrednictwem CEF i Campus France.

Francuscy studenci

Licencja ekonomiczna + certyfikat z języka angielskiego, CV, list motywacyjny, 2 listy polecające, transkrypcje akademickie, Formularz zgłoszeniowy PSME.

 • Wszyscy studenci powinni sprawdzić w psme.univ-paris1.fr aktualne procedury i akceptowane wyniki testów.
 • Niektórzy uczniowie mogą zostać poproszeni o zdanie rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Zgłoszenie należy złożyć w formie elektronicznej i papierowej.

149257_pexels-photo-6344239.jpeg

Wykształcenie

 • Studenci z tytułem licencjata w dziedzinie ekonomii lub dziedziny pokrewnej, posiadający znaczną ilość zajęć i wiedzę z zakresu ekonomii i matematyki.
 • Specjaliści z co najmniej 2-letnim doświadczeniem, którzy chcą poprawić swoje początkowe wykształcenie lub są zainteresowani zmianą kariery.

Główne kursy

Kursy podstawowe

 • Mikroekonomia
 • Makroekonomia
 • Rozwój ekonomiczny
 • Teoria ekonometrii i zastosowania
 • Zasady finansowania
 • Globalizacja i ekonomia europejska
 • Ekonomia rozwoju i transformacji
 • Ekonomia pracy
 • Ekonomia polityczna
 • Organizacja przemysłowa

Język

 • Francuski / chiński

Rozprawa

Główni partnerzy

Uniwersytet Fudan (Szanghaj, CN), Uniwersytet Międzynarodowego Biznesu i Ekonomii (Pekin, CN), Centre d'Economie de la Sorbonne, Campus France

Firmy i organizacje, w których pracują absolwenci: OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), UNESCO, Komisja Europejska, Parlament Europejski, Europejski Bank Centralny, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy, Chiński Bank Rolny, Total, BNP Paribas, HSBC, Edukacja: dostęp.

Różne

Jesienią odbywa się uroczystość wręczenia dyplomów i coroczne spotkanie z absolwentami . Przez cały rok odbywa się kilka wydarzeń networkingowych i dla absolwentów, w tym coroczna impreza charytatywna na wiosnę. Jako student Université Paris 1 Panthéon Sorbonne masz okazję uczestniczyć w wielu konferencjach wysokiego szczebla i wydarzeniach specjalnych organizowanych na uniwersytecie i innych instytucjach w Paryżu.

Rozprawa

Studenci wybierają temat badań w odniesieniu do ich projektu zawodowego i wybierają doradcę spośród profesorów programu.

Pracę magisterską należy złożyć do końca roku akademickiego.

Dodatkowe informacje

 • Kadra dydaktyczna: głównie pracownicy naukowi i niektórzy specjaliści.
 • Czas trwania kursu: 588 godzin, 60 ECTS, od września do czerwca.
 • Opcjonalny staż: minimum 3 miesiące lub maksymalnie 6 miesięcy w niepełnym wymiarze godzin, bez kredytu.
 • Miejsce nauczania: Maison des Sciences Economiques (Paryż 13.), Sorbonne (5. miejsce w Paryżu) lub Panthéon (5. miejsce w Paryżu).

Możliwości związane z karierą

Rekrutacja

Idealni studenci

Stypendia i Finansowanie

O szkole

pytania