Keystone logo
Université de Pau et des Pays de l'Adour Master in Chemistry and Physico-Chemistry of Materials (CPCM)
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Master in Chemistry and Physico-Chemistry of Materials (CPCM)

Pau, Francja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2024

EUR 243 / per year *

W kampusie

* for extra-European students: €3770/year. For academic year 2022-2023, UPPA will automatically provide partial reduction of these fees to extra-EU nationals; as a result, they will pay the same enrolment fees as European nationals

Wstęp

Tytuł magistra CPCM opiera się na uznanych starszych badaczach, profesorach i adiunktach w dziedzinie chemii i fizyki, prowadzących działalność badawczą w instytucie IPREM (Instytut Nauk Analitycznych i Fizyko-Chemii Środowiska i Materiałów) href="https ://iprem.univ-pau.fr/en/institute.html , a dokładniej w następujących zakładach naukowych (klasterach): PCM „Fizykochemia powierzchni i materiałów polimerowych” oraz CAPT „Chemia analityczna, fizyczna i teoretyczna”. Program nauczania obejmujący wykłady, pracę nadzorowaną i praktyczną oraz studia przypadków jest prowadzony przez wykładowców uniwersyteckich i badaczy oraz personel z sektora społeczno-zawodowego. Staże mogą odbywać się w firmach lub w akademickich laboratoriach badawczych (w tym przypadku są to są zazwyczaj realizowane w IPREM, ale staże można odbywać również w innych laboratoriach we Francji lub za granicą).

Stopień magistra spełnia wymagania przemysłowe w zakresie umiejętności i know-how w zakresie materiałów oraz integruje refleksję nad zrównoważonym rozwojem i wdrażaniem nowych materiałów zdolnych sprostać nowym wymaganiom i wyzwaniom w zakresie zarządzania energią i poszanowania środowiska .

Rekrutacja

Program

Wynik programu

Stypendia i Finansowanie

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania