Keystone logo
© CODE
Universität Hamburg

Universität Hamburg

Universität Hamburg

Wstęp

Uniwersytet Universität Hamburg jest największą instytucją badawczą i edukacyjną w północnych Niemczech. Jako jedna z największych uczelni w kraju oferujemy różnorodną gamę programów studiów i doskonałe możliwości badawcze. Uniwersytet może poszczycić się licznymi interdyscyplinarnymi projektami z szerokiego zakresu dziedzin oraz rozbudowaną siecią partnerską wiodących regionalnych, krajowych i międzynarodowych instytucji szkolnictwa wyższego i instytucji badawczych. Zrównoważona nauka i stypendium Universität Hamburg angażuje się w zrównoważony rozwój.

Wszystkie nasze wydziały poczyniły ogromne postępy w kierunku zrównoważonego rozwoju, zarówno w zakresie badań, jak i nauczania.

Doskonałe badania

W ramach Strategii Doskonałości Rządów Federalnych i Stanowych Universität Hamburg otrzymał klastry doskonałości w 4 głównych obszarach badawczych: Zaawansowane obrazowanie materii (foton i nanonauka), Klimat, zmiany klimatyczne i społeczeństwo (CLICCS) (badania klimatyczne ), Zrozumienie pisanych artefaktów (badania rękopisów) i Wszechświat kwantowy (matematyka, fizyka cząstek elementarnych, astrofizyka i kosmologia).

Równie ważnym głównym obszarem badawczym są badania nad infekcjami, w ramach których badacze badają strukturę, dynamikę i mechanizmy procesów infekcyjnych, aby promować rozwój nowych metod leczenia i terapii.

Znakomity Uniwersytet

Co więcej, obok 10 uniwersytetów i 1 sojuszu uniwersyteckiego, Universität Hamburg został uznany za Uniwersytet Doskonałości i „uniwersytet flagowy”.

Wyjątkowa różnorodność: programy 180 stopni

Universität Hamburg oferuje ponad 180 programów na swoich ośmiu wydziałach:

Universität Hamburg znajduje się także kilka muzeów i kolekcji, takich jak Herbarium Hamburgense, Muzeum Geologiczno-Paleontologiczne, Ogród Lokiego Schmidta i Obserwatorium w Hamburgu.

Historia

Universität Hamburg został założony w 1919 roku przez lokalnych mieszkańców. Do ważnych postaci założycieli należą senator Werner von Melle i kupiec Edmund Siemers. Laureaci Nagrody Nobla, tacy jak fizycy Otto Stern, Wolfgang Pauli i Isidor Rabi, wykładali i prowadzili badania na uniwersytecie. Pracowało tu także wielu innych wybitnych uczonych, takich jak Ernst Cassirer, Erwin Panofsky, Aby Warburg, William Stern, Agathe Lasch, Magdalene Schoch, Emil Artin, Ralf Dahrendorf i Carl Friedrich von Weizsäcker.

Statystyka

Liczba studentów

 • 42 819 studentów przyjętych na semestr zimowy 2022/2023 (w tym doktoranci i studenci przebywający na urlopach akademickich)
  • około 24 365, czyli 57% to kobiety
  • około 5998, czyli 14% to studenci zagraniczni
  • w tym studenci na urlopach akademickich: 352
  • W semestrze zimowym 2022/2023 przyjęto 5898 doktorantów

  Funkcje kampusu

  Universität Hamburg składa się z wielu wydziałów rozsianych po całym mieście. Szczególne znaczenie ma kampus, położony pomiędzy dzielnicami Grindel i Rotherbaum. Ze względu na dużą liczbę budynków znalezienie drogi może być trudne, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem; aby mieć pewność, że nie zgubisz się w drodze na zajęcia, sprawdź nasze zestawienie informacji i wskazówek na temat kampusu, w tym Campus Navigator.

  Co definiuje Universität Hamburg?

  Życie uniwersyteckie nie kręci się tylko wokół studiów; Życie studenckie to także spotkania z ludźmi i dobra zabawa . Nasz kampus to idealne miejsce na dojrzewanie i rozwój.

  Życie na kampusie maszeruje w rytm bębna. Zawsze znajdziesz czas pomiędzy zajęciami, aby wpaść do swojej ulubionej jadalni lub kawiarni. Możesz rozwijać swoje zainteresowania muzyczne w uniwersyteckim chórze i orkiestrze. Studenckie grupy teatralne i ponad 100 różnych grup sportowych zawsze chętnie przyjmują nowych członków.

  Aktywizm polityczny i zaangażowanie społeczne również stanowią ważną część życia studenckiego. Jeśli chcesz zaangażować się w politykę studencką lub wesprzeć szczytny cel, istnieje wiele grup studenckich, do których możesz dołączyć.

  Kampus Universität Hamburg to tętniąca życiem społeczność o bardzo różnorodnych opiniach, pochodzeniu kulturowym i zainteresowaniach – warto się mieszać!

  Ciesz się życiem w kampusie na Uniwersytecie w Hamburgu!

   Rekrutacja

   Dokumenty aplikacyjne

   Ubiegając się o program egzaminu licencjackiego lub państwowego, nie trzeba składać żadnych dokumentów papierowych na Universität Hamburg. Dokumenty papierowe przesłane do centrum kampusu zostaną usunięte. Jeśli Twój wniosek wymaga sprawdzenia dokumentów, zostaniesz poproszony o ich przesłanie w formularzu wniosku online. Jeśli możesz złożyć wniosek bez przesyłania, Twój wniosek nie wymaga żadnych dokumentów!

   Wymagania dla studentów pierwszego roku

   • Kwalifikacja do podjęcia studiów wyższych
   • Znajomość języków obcych
   • Dodatkowe wymagania wstępne dotyczące programu

   Wymagania wizowe

   Aby wjechać na teren Republiki Federalnej Niemiec, zazwyczaj potrzebna jest wiza wjazdowa. Upewnij się, że złożyłeś wniosek o tę wizę w odpowiednim czasie w niemieckiej placówce dyplomatycznej w swoim kraju.

   Obywatele UE i obywatele niektórych krajów nie potrzebują wizy, aby wjechać do Niemiec (np. Australii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Liechtensteinu, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Norwegii, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych).

   • Zobacz listę krajów, w przypadku których istnieje / nie ma obowiązku wizowego, na wielojęzycznej stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na tej stronie znajdują się także informacje dotyczące ubiegania się o wizę.
   • Specjalne informacje znajdziesz na stronie internetowej właściwej dla Ciebie misji dyplomatycznej .
   • Należy pamiętać, że 3-miesięczna wiza Schengen (wiza turystyczna, wiza gościnna, wiza biznesowa, wiza na kurs językowy bez zamiaru kontynuowania studiów uniwersyteckich) nie może zostać zamieniona na zezwolenie na pobyt w celu podjęcia studiów uniwersyteckich w Niemczech. W takim przypadku musisz opuścić Niemcy i wjechać ponownie ze specjalną wizą studencką wydaną przez właściwą misję dyplomatyczną.

   Informacje wizowe dla osób ubiegających się o wizę międzynarodową

   Universität Hamburg zaleca złożenie wniosku o wizę uniwersytecką bezpośrednio po otrzymaniu potwierdzenia statusu wnioskodawcy. Dzięki temu możesz wjechać do Niemiec jeszcze przed rozpoczęciem studiów.

   Z jakiej wizy mogą korzystać kandydaci na studia, aby wjechać do Niemiec?

   Jako osoba ubiegająca się o wizę możesz ubiegać się o wizę uniwersytecką lub wizę studencką na wjazd do Niemiec. Aby ubiegać się o wizę studencką, będziesz musiał przedstawić dowód, że zaoferowano Ci miejsce na uniwersytecie (tj. list akceptacyjny). Możesz ubiegać się o wizę uniwersytecką, jeśli złożyłeś wniosek na Universität Hamburg i otrzymałeś potwierdzenie swojego wniosku.

   Informacje wizowe dla studentów uczestniczących w wymianie międzynarodowej i odwiedzających

   Z reguły o wizę wjazdową do Niemiec należy ubiegać się niezwłocznie po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia odbycia studiów z Universität Hamburg (zaproszenie, list potwierdzający).

   Ważne: Jeśli to możliwe, staraj się o wizę na cały planowany okres pobytu w Niemczech. Jest to możliwe, jeśli chcesz przebywać w Niemczech maksymalnie przez 12 miesięcy. Twoja wiza będzie wówczas ważna przez cały pobyt i będziesz mógł uniknąć konieczności płacenia za zezwolenie na pobyt w Hamburgu.

   Stypendia i Finansowanie

   Universität Hamburg przyznaje stypendia w celu wspierania edukacji i rozwoju zawodowego, zwłaszcza studentów, doktorantów i badaczy ze stopniem doktora. Centralne Biuro Stypendialne doradza stypendystom w zakresie procedur przyznawania stypendium zgodnie z wytycznymi Uczelni oraz zapewnia wsparcie administracyjne.

   Rankingi

   Universität Hamburg wśród 10 najlepszych wiodących niemieckich uniwersytetów

   • W dwudziestym wydaniu QS World University Rankings 2024 Uniwersytet w Hamburgu zajął 10. miejsce w kraju i 205. na arenie międzynarodowej. Oceną objęto 1500 instytucji naukowych na całym świecie, w tym 50 w Niemczech.
   • Uniwersytet w Hamburgu zajął 101. miejsce na świecie pod względem swojej sieci badawczej i 7. w Niemczech.
   • Universität Hamburg znacznie poprawił się w kategorii „Reputacja pracodawcy” z 465. na 340. miejsce. W tym celu oceniono reputację absolwentów Universität Hamburg w sektorze przedsiębiorstw.
   • Rankingi QS World University Rankings publikowane są co roku i obok Rankingu i Rankingu Szanghajskiego stanowią jeden z 3 największych międzynarodowych rankingów szkolnictwa wyższego.

   Referencje studentów

   Lokalizacje

   • Hamburg

    Mittelweg, 177, 20148, Hamburg

   pytania