Keystone logo
Università degli Studi di Udine

Università degli Studi di Udine

Università degli Studi di Udine

Wstęp

UNIUD jest młodą, dynamiczną uczelnią, której misją jest promowanie szkolnictwa wyższego poprzez przekazywanie wiedzy i generowanie nowych pomysłów w czołówce społeczeństwa. Kluczem do sukcesu na poziomie krajowym i międzynarodowym jest jakość i entuzjazm wszystkich jego komponentów

Obecnie Uniwersytet prowadzi następujące kierunki studiów: rolnictwo, ekonomia, inżynieria, prawo, języki nowożytne, komunikacja i szkolenie, nauki humanistyczne, medycyna i chirurgia oraz matematyka, informatyka i multimedia.

Uniwersytet aktywnie uczestniczy w projektach wymiany studentów i pracowników z uniwersytetami w UE, a obecnie ściśle współpracuje z kilkoma uniwersytetami z Europy Wschodniej i innych krajów spoza UE. Ponadto Uczelnia uczestniczy w wielu projektach badawczych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Obecna liczba studentów studiujących na Uczelni to ok. 17.000.

Geograficznie położony w centrum Unii Europejskiej Uniwersytet w Udine odgrywa aktywną rolę w ścisłej sieci kontaktów, zobowiązując się do dzielenia się swoją wiedzą i pomysłami. Od momentu powstania, Udine University prowadzi politykę umiędzynarodowienia, której celem jest przygotowanie studentów oraz budowanie relacji i partnerstw z uniwersytetami i instytucjami w Europie i na świecie.

Uniwersytet Udine współpracuje nie tylko w Europie, ale na całym świecie i ma wieloletnie powiązania z Amerykami, Kanadą, Australią, Indiami i Chinami.

Dlaczego UNIUD

UNIUD to młoda, dynamiczna uczelnia, której misją, od momentu powstania w 1978 r., Jest promowanie szkolnictwa wyższego poprzez przekazywanie wiedzy i generowanie nowych idei w czołówce społeczeństwa. Kluczem do sukcesu na poziomie krajowym i międzynarodowym jest jakość i entuzjazm wszystkich jego komponentów.

Cenimy zasługi

Najlepszym absolwentom Uczelni co roku przyznawane są stypendia, które obejmują obniżki czesnego za zapis na studia magisterskie oraz ułatwienia w programach pośrednictwa pracy.

Jesteśmy uważni

UNIUD oferuje różnorodne usługi mające na celu zapewnienie dobrego samopoczucia swoim studentom, pomagając tym, którzy mają problemy z przystosowaniem się do życia uniwersyteckiego lub tym, którzy napotykają trudności w trakcie studiów. Usługi obejmują bezpłatne laboratoria zajmujące się zarządzaniem lękiem, metodami badań, skutecznymi umiejętnościami komunikacyjnymi, uważnością, medytacją, rozwiązywaniem problemów i podejmowaniem decyzji („Projekt Agiatamente”).

Dbamy o Ciebie

Uwaga, jaką poświęcamy studentom, jest prawdziwą wartością dodaną: każdy kurs ma opiekuna, który może pomóc i zadbać o uczniów.

Myślimy o Tobie

Dzięki jakości naszych kursów oraz ich powiązaniu z firmami i potrzebami terenu, absolwenci UNIUD mogli łatwo znaleźć pracę (77,5% absolwentów rok po studiach). Ponadto Biuro Karier organizuje targi pracy i doradza absolwentom w zakresie ofert pracy.

119239_pexels-photo-1438084.jpeg

Uczenie się w sercu Europy

Uniwersytet Udine, położony w Udine, mieście w regionie Friuli Venezia Giulia w północno-wschodnich Włoszech, znajduje się w samym sercu Europy i jest miejscem spotkań różnych światów i kultur. UNIUD i Udine mają odprężającą, przyjazną studentom atmosferę i znajdują się w pobliżu wielu interesujących miejsc we Włoszech, Europie i nie tylko. Kilka kilometrów dalej znajduje się Aquileia, stare rzymskie miasto założone w 181 roku pne, z bogatymi znaleziskami archeologicznymi, w którym studenci i profesorowie uniwersytetu często prowadzą wykopaliska. Cividale del Friuli to jedno z najważniejszych miejsc Longobard na świecie, a San Daniele del Friuli słynie z wysokiej jakości szynki. Palmanova to klejnot w kształcie gwiazdy, a na wzgórzach Friuli znajduje się wiele średniowiecznych zamków.

Pomieszczenia mieszkalne

W sercu doświadczenia uniwersyteckiego znajdziesz wspaniałe zakwaterowanie, udogodnienia, wsparcie dla studentów i życie towarzyskie. Wszystkie kampusy są przestronne, z dużą ilością ogrodów i terenów zielonych.

Biblioteki są dobrze wyposażone, więc można w spokoju usiąść i uczyć się. Jest mieszkanie w akademikach lub jeśli wolisz, możesz wynająć mieszkanie w mieście. Możesz spotykać się z innymi studentami przy ekspresach do kawy lub w stołówkach.

Laboratoria, nauczyciele i kursy e-learningowe

W UNIUD znajdziesz kadrę oddanych, doświadczonych i inspirujących nauczycieli, którzy rzucą Ci wyzwanie, abyś osiągnął jak najlepsze wyniki. Będziesz pracować z entuzjastycznymi badaczami i wykładowcami na wykładach, seminariach i samouczkach, a także znajdziesz czas na samodzielną naukę. Wszystkim studentom przydzielany jest osobisty opiekun, który pomoże im rozwiązać wszelkie napotkane problemy. Do Państwa dyspozycji jest szeroka gama laboratoriów: najnowocześniejsze laboratoria naukowe, laboratoria językowe i ich pomieszczenia.

Na wszystkie kursy można było uczęszczać na zajęciach lub w trybie e-learningu, w zależności od potrzeb ucznia. Sprzyja to nauce cross-multimedia i poprawia osiąganie celów dydaktycznych.

Informacje ogólne

Zagraniczni studenci spoza UE muszą złożyć wniosek o wstępną rejestrację do ambasady lub konsulatu włoskiego w ich kraju zamieszkania. Po zakończeniu procedury rejestracji wstępnej zostanie wydana wiza na studia uprawniająca do wjazdu do Włoch. Warunki dostępu do kursów licencjackich i magisterskich są obowiązkowe dla wszystkich studentów posiadających zagraniczne kwalifikacje, niezależnie od ich narodowości, niezależnie od tego, czy zostały one wydane przez kraj UE, czy spoza UE.

Ubezpieczenie zdrowotne

Obywatele UE powinni poprosić o Europejską Kartę Zdrowia (TEAM) w swoim kraju. Obywatele spoza UE muszą wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące cały pobyt we Włoszech.

Mieszkaniowy

Informacje i porady dotyczące mieszkalnictwa są dostępne na następującej stronie internetowej: www.uniud.it/en/uniud-international oraz na następującej grupie na Facebooku: Cerco & Offro Casa- Università degli Studi di Udine .

Kampusy i obiekty uniwersyteckie

Uniwersytet w Udine znajduje się w historycznym centrum Udine i ma 3 kampusy w regionie Friuli Venezia Giulia (Gorizia, Pordenone i Gemona del Friuli).

Każdy kampus ma własne biblioteki, laboratoria, obiekty komputerowe i stołówki.

Usługi wsparcia dla studentów

W Uniud możesz znaleźć wszelkie potrzebne wsparcie. Jest IT, języki, usługi korepetycji i tak dalej. Można było również znaleźć stowarzyszenia studenckie, uzyskać zniżki w uzgodnionych sklepach lub komunikacji miejskiej oraz skorzystać z usługi rowerów miejskich.

Lokalizacje

 • Udine

  via Palladio 8, 33100, Udine

 • Pordenone

  Via Prasecco 3/a, 33170, Pordenone

  • Gorizia

   Via Diaz, 5, 34170, Gorizia

   • Gemona del Friuli

    p.le D. Simonetti, 2, 33013, Gemona del Friuli

    pytania