Keystone logo
Università Cattolica del Sacro Cuore

Università Cattolica del Sacro Cuore

Università Cattolica del Sacro Cuore

Wstęp

Studenci i absolwenci Università Cattolica czują się szczęśliwi, że są częścią największego prywatnego uniwersytetu w Europie. Charakteryzuje się silnym zaangażowaniem w świadczenie dedykowanych usług dla studentów i jego uznaną jakością akademicką.

Studiowanie na Cattolica oznacza studiowanie w międzynarodowym kontekście, z ponad 160 różnymi narodowościami w naszych czterech kampusach, ale włoskim w sercu.

To, co naprawdę wyróżnia nasz Uniwersytet, to różnorodność kampusu i nieskończone możliwości, ułatwiające nawiązywanie kontaktów i możliwości kariery w oparciu o lokalizację naszych pięciu kampusów w Mediolanie, Brescii, Piacenzy, Cremonie i Rzymie.

Mediolan jest cyfrową stolicą start-upów, gdzie gwarantowane jest prawdziwe doświadczenie studenckie w mieście; Brescia jest centrum innowacji uniwersytetu, dzięki najnowocześniejszym laboratoriom uczącym najbardziej aktualnych trendów i profesjonalnych wkładów; kampus Piacenza jest zanurzony w Dolinie Żywności, ciesząc się wyjątkowo silnymi powiązaniami z firmami w sektorze rolno-spożywczym; zupełnie nowy kampus Cremona to całkowicie odnowiony klasztor z XVI wieku położony w strategicznej lokalizacji dla studiów agrobiznesu z laboratoriami na terenie kampusu i równinnymi polami uprawnymi w pobliżu.

Rzym, Wieczne Miasto, szczyci się uznaną Szkołą Medycyny i Chirurgii, z 43 członkami wydziału wymienionymi wśród najlepszych włoskich naukowców.

Università Cattolica stale pracuje nad rozwojem nowych i pojawiających się programów: będziesz mieć pewność, że wybierzesz program i środowisko uczenia się, które jest najlepiej dopasowane do Ciebie i które będzie sprzyjać wzrostowi Twoich umiejętności i kompetencji, aby zaoferować Ci jaśniejszą przyszłość!

1.Największy prywatny uniwersytet w Europie
Historyczny uniwersytet z ponad 100-letnią historią, największy w Europie pod względem liczby zapisanych studentów. Uczelnia charakteryzuje się dużym zaangażowaniem w świadczenie dedykowanych usług dla studentów międzynarodowych (nietypowe w kontekście krajowym!).
Pełny zakres udogodnień i usług kampusu zapewnia, że każdy student międzynarodowy ma dostęp do wszelkiego wsparcia, informacji i mentoringu, którego szukają studenci międzynarodowi. Obejmują one dedykowane międzynarodowe centrum studenckie, usługi mieszkaniowe, centrum zdrowia, obiekty sportowe i międzynarodowe stowarzyszenia studenckie.

2. Międzynarodowo uznana jakość nauczania
Multidyscyplinarny uniwersytet z 12 różnymi szkołami, 40+ programów prowadzonych w języku angielskim na wszystkich poziomach studiów w kilku różnych dziedzinach nauki. 16 naszych dyscyplin akademickich znajduje się w pierwszej 300, QS Global Rankings by Subject (2022).

3. Wyjątkowo silne powiązania z przemysłem
Ekspozycja i powiązania z odpowiednimi pracodawcami o najwyższym prestiżu: powiązania przemysłowe z najbardziej znanymi na świecie firmami, umożliwiające nawiązanie kontaktów i odbycie stażu. Z wyjątkowym wskaźnikiem stażu absolwentów po studiach, zajmujemy pozycję numer 1 w kraju dla Employer-Student Connections, QS Graduate Employability Rankings (2022).

4. Prawdziwe międzynarodowe doświadczenie, ale z włoskim sercem

Studenci zanurzają się w autentycznym włoskim doświadczeniu i w międzynarodowym kontekście klasy (ponad 165 narodowości reprezentowanych!).
Kampusy są strategicznie zlokalizowane, aby zapewnić naukę najbardziej aktualnych trendów i profesjonalnych wkładów w wybranym przedmiocie studiów z łatwiejszym dostępem do firm na staże i wizyty w terenie.
Nasze 5 kampusów znajduje się w niesamowitych miejscach, takich jak Mediolan, Rzym, Brescia, Cremona i Piacenza.

Funkcje kampusu

  Rekrutacja

  Ogólne wymagania dotyczące wjazdu

  Wymagania wstępne są oparte na najnowszych wytycznych dotyczących przyjęcia opublikowanych przez włoskie Ministerstwo Edukacji i mają zastosowanie do wszystkich studentów posiadających kwalifikacje zagraniczne, niezależnie od ich narodowości, zarówno w przypadku kwalifikacji nadawanych w krajach Unii Europejskiej (UE), jak i poza nią.

  1. Kwalifikujący się kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej.
  2. Przyjęcie na studia drugiego stopnia jest możliwe, jeśli stopień licencjata wykazuje łącznie następujące cechy:
   • Jest to oficjalna kwalifikacja pierwszego stopnia odpowiedniego zagranicznego systemu szkolnictwa wyższego,
   • Jest to kwalifikacja wydawana przez instytucję szkolnictwa wyższego regularnie akredytowaną lub uznawaną w kraju, który ją przyznał. Jeśli studiowałeś w kraju trzecim, instytucja, w której odbywałeś studia, musi być akredytowana lub uznana w kraju, w którym działa,
   • Jest to kwalifikacja umożliwiająca podjęcie porównywalnych studiów drugiego stopnia w odpowiednim zagranicznym systemie szkolnictwa wyższego;
  3. Jest to kwalifikacja przedstawiająca elementy odpowiadające włoskim kwalifikacjom wymaganym do uzyskania tytułu Laurea Magistrale, takie jak charakter akademicki, elementy badawcze, czas trwania programu i łączna liczba punktów ECTS (min. trzy lata i 180 ECTS), łączna liczba lat nauki (zwykle wymagane jest 15 lat).
  4. Licencjat należy uzyskać przed 31 lipca 2022 r.

  O przydatności stopnia naukowego do przyjęcia do Laurea Magistrale decyduje uczelnia otrzymująca wniosek. Każda uczelnia ustala swoje kryteria i regulamin (w tym wymaganą dokumentację) przyjęć i zapisów na studia.

  Rekrutacja odbywa się na podstawie oceny dokumentów akademickich złożonych wraz z wnioskiem, natomiast rekrutacja podlega weryfikacji ważności uzyskanych kwalifikacji.

  Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego

  Uznane certyfikatyAdministrator testówWymagany minimalny wynik
  akademicki IELTSOcena języka angielskiego Cambridge6.0
  TOEFL iBTETS (kod Università Cattolica: 2605)84
  Cambridge English: pierwszy, zaawansowany, biegłośćOcena języka angielskiego Cambridge173
  Cambridge English: Business Vantage, BusinessOcena języka angielskiego Cambridge173

  Lokalizacje

  • Milan

   Via Giosuè Carducci,28, 20123, Milan

   • Cremona

    Via Milano, 24, 26100, Cremona

    • Piacenza

     Via Emilia Parmense,84, 29122, Piacenza

     • Brescia

      Via Trieste,17, 25121, Brescia

      pytania