Keystone logo
Universidade Estadual Paulista (UNESP)

Universidade Estadual Paulista (UNESP)

Universidade Estadual Paulista (UNESP)

Wstęp

Universidade Estadual Paulista (Unesp) został utworzony w 1976 roku. To umocniła projekt łączący nauki, technologii, rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego zobowiązała się do zasad demokratycznych i wyraźnie świadoma swojego statusu instytucji rządowej, wstawiony i bardzo aktywny w brazylijskim społeczeństwie. Działania Unesp's skupiają w niemal każdym obszarze nauk doświadczalnych i teoretycznych, takich jak: inżynierii, zdrowia, komunikacji, nauk humanistycznych, nauk społecznych i sztuki, między innymi.

Interakcja Unesp z różnych sektorów społeczeństwa wywiera silny wpływ na jego krajobrazu społecznego. Jej wysoki poziom może być kwalifikacje potwierdzone przez liczbę wyrazistym byłych studentów wstawionych na rynku profesjonalnego, jak i jej najwyższej pozycji w brazylijskich szeregach krajowych dotyczących wszystkich dziedzinach, w których jest obecna.

W następstwie globalnego trendu i upewnić się, że są przygotowane do, Unesp jest teraz, bardziej niż kiedykolwiek, patrząc na nowe granice przekroczyć, a wyzwania w twarz, poprzez podpisanie nowych umów z najlepszych instytucji jakości na całym świecie.

Unesp jest szanowana instytucja z utalentowanych członków, w pełni akredytowanych programów i silnej bazy badawczo - i to pozostanie jego priorytetów.

Unesp jest jednym z największych i najważniejszych brazylijskich uniwersytetów, z wybitnymi osiągnięciami w zakresie usług edukacyjnych, badawczych i rozszerzeń. Unesp jest wspierany ze środków państwowych, a wraz z USP (Universidade de São Paulo) i Unicamp (Universidade Estadual de Campinas) oferuje bezpłatny publicznego szkolnictwa wyższego w São Paulo.

Unesp to najbardziej udany model multicampus uniwersytecie w Brazylii. takie unikalna cecha pozwala na intensywne i zróżnicowane działania w Sao Paulo, państwa najbardziej rozwiniętych w kraju. jego wpływ może być uznane przez poziom rozwoju regionalnego, gdzie znajdują się jego kampusy: jeden w stolicy państwa i 22 innych strategicznie rozmieszczone w całym państwie.

Współpraca techniczna i naukowymi

Oddziały i zasoby wspierające zarządzanie

Dla rozwoju głównych działań Unesp otrzymuje pomoc finansową z głównych agencji badawczych wsparcie w kraju, takich jak: FAPESP, CNPq, peleryny i FINEP. Zasoby te są gwarantowane przez umowy, które umożliwiają wykładowców i studentów do udziału w programach wymiany, rozwoju projektów i usług akademickich. Umowy te zostały podpisane z krajowych i zagranicznych uniwersytetów, instytutów, stowarzyszeń, fundacji, urzędów miejskich, biur rządowych, ministerstw, agencji federalnych i stanowych i firm prywatnych, dodając do 300 spółek, które zwiększa się corocznie.

Lokalizacje

  • São Paulo

    Rua Quirino de Andrade, 215 01049-010 , , São Paulo

    pytania