Keystone logo
Universidad Politécnica de Puerto Rico (Polytechnic University of Puerto Rico)

Universidad Politécnica de Puerto Rico (Polytechnic University of Puerto Rico)

Universidad Politécnica de Puerto Rico (Polytechnic University of Puerto Rico)

Wstęp

Polytechnic University of Puerto Rico (PUPR) to prywatna, koedukacyjna instytucja szkolnictwa wyższego typu non-profit, założona we wrześniu 1966 roku. Główny kampus znajduje się w San Juan, Puerto Rico, na oddziale Hato Rey, dość blisko Golden Obszar mil. Główne dyscypliny akademickie to: inżynieria (siedem kierunków), nauki geomatyczne, architektura, informatyka i administracja biznesowa (cztery kierunki). W chwili obecnej jest to największa prywatna szkoła inżynierska w Puerto Rico i jedyna w dzielnicy San Juan. Jest to również największa prywatna szkoła inżynierska dla latynoskich usług w Stanach Zjednoczonych i na ich terytoriach. W 2001 i 2003 roku uniwersytet otworzył nowe kampusy odpowiednio w Miami i Orlando na Florydzie.

PUPR oferuje stopnie licencjata w zakresie: Inżynierii Chemicznej, Inżynierii Lądowej, Inżynierii Komputerowej, Elektrotechniki, Inżynierii Środowiska, Inżynierii Przemysłowej, Inżynierii Mechanicznej, Geodezji i Kartografii oraz Informatyki; Licencjat z zarządzania biznesem na kierunkach: rachunkowość, zarządzanie budową, zarządzanie ogólne i marketing. Instytucja oferuje również tytuł licencjata z architektury. (Oferta licencjacka)

Na poziomie studiów magisterskich oferta akademicka to: magister inżynierii lądowej, inżynierii komputerowej, informatyki, elektrotechniki, inżynierii wytwarzania i konkurencyjności produkcji; Magister inżynier w: Inżynierii lądowej, elektrotechnice, inżynierii komputerowej i inżynierii produkcji, magister w: informatyce, zarządzaniu inżynierskim, zarządzaniu środowiskiem, architekturze krajobrazu i konkurencyjności produkcji: Master of Business Administration w: Computer Information Systems (E - Commerce & Baza danych), przedsiębiorstwa ogólne i interdyscyplinarne oraz międzynarodowe. (Oferta dla absolwentów)

PUPR jest w pełni autoryzowany przez Radę Edukacji Puerto Rico, stanową agencję licencjonującą i akredytowany przez Komisję Środkowego Szkolnictwa Wyższego (MSCHE) USA. Pięć najstarszych programów inżynieryjnych - cywilnych, przemysłowych, elektrycznych, mechanicznych i środowiskowych - jest akredytowanych przez ABET. W październiku 2007 r. Wizytujący zespół ABET ocenił pięć programów ponownej akredytacji - cywilny, przemysłowy, elektryczny, mechaniczny i środowiskowy. Trzy inne programy zgłoszone do procesu - inżynieria chemiczna, inżynieria komputerowa oraz geodezja i mapowanie - zostały ocenione pod kątem pierwszej akredytacji. Wszystkie osiem programów uzyskało akredytację.

Lokalizacje

  • San Juan

    377 Ponce de Leon, 00918, San Juan

    pytania