Keystone logo
Universidad Nacional De San Martin

Universidad Nacional De San Martin

Universidad Nacional De San Martin

Wstęp

UNSAM to ogólnokrajowy, publiczny i bezpłatny uniwersytet utworzony w 1992.

Oferuje szeroki zakres karier licencjackich i magisterskich, zarówno w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, jak i nauk ścisłych i przyrodniczych.

Ponad 65% jego zasobów przeznacza się na obszary nauki i techniki. Koncentrując się na polityce wspólnej pracy, utrzymuje relacje z agencjami promującymi badania naukowe i transfer technologii.

Jej sojusze między innymi z Krajową Radą Badań Naukowo-Technicznych (CONICET), Państwową Komisją Atomistyki (CNEA), Narodowym Instytutem Techniki Przemysłowej (INTI) i Narodowym Instytutem Techniki Rolniczej (INTA) poprawiają jej produkcja teoretyczna, rozwój ich badań i szkolenie zasobów ludzkich.

Wśród jego dokonań jest m.in. klonowanie bitransgenicznego bydła do produkcji mleka podobnego do ludzkiego oraz przywrócenie muralu Ćwiczenie plastyczne autorstwa Davida Alfaro Siqueirosa. UNSAM posiada również własne wydawnictwo (ponad 100 opublikowanych tytułów) i do tej pory podpisał ponad 250 umów z zagranicznymi uczelniami na wymianę studentów, nauczycieli i naukowców.

Jej siedziba znajduje się w dzielnicy General San Martín, na północny zachód od Autonomicznego Miasta Buenos Aires. Zbudowany na starej plaży kolejowej o powierzchni ponad dwóch hektarów, kampus Miguelete stanowi jedną z głównych atrakcji terytorium Buenos Aires pod względem planowania architektonicznego i konserwacji dziedzictwa.

Lokalizacje

  • San Martín

    San Martín, Argentyna

    pytania