Keystone logo
National University Costa Rica

National University Costa Rica

National University Costa Rica

Wstęp

UNA jest poprzedzona Escuela Normal de Costa Rica (1914), poświęcona kształceniu nauczycieli, oraz Escuela Normal Superior (1968), której zadaniem było szkolenie nauczycieli szkół średnich. Po obu placówkach odziedziczył nie tylko infrastrukturę, ale także kulturę pedagogiczną, która wpłynęła później na jego powołanie pedagogiczno-pedagogiczne i humanistyczne. Kiedy utworzono UNA, Pérez Zeledón i Liberia Normal Schools stały się regionalnymi sekcjami nowego uniwersytetu państwowego.

Często pojawiają się odniesienia do niezbędnego uniwersytetu, który narodził się w UNA. Ale to więcej niż koncepcja, jest to filozofia, która została ogłoszona przez jej pierwszego rektora i która naznaczyła tę instytucję. „W tym zadaniu chcieliśmy nie tyle wymyślić i zbudować po prostu jeszcze jeden uniwersytet, ale dać krajowi niezbędny uniwersytet, który poprzez skuteczne zaangażowanie w jego narodową rzeczywistość może służyć mu do wypełnienia historycznego przeznaczenia. z dobrobytem, sprawiedliwością i wolnością ”- oświadczył ksiądz Benjamín Núñez.

Hasło zapewnienia wysokiej jakości szkolnictwa wyższego wszystkim sektorom składającym się na społeczeństwo i większych możliwości dla najbardziej potrzebujących grup ludności Kostaryki pozostaje tak samo aktualne. UNA nie tylko umocniła swój wizerunek jako niezbędnej uczelni, z którą została stworzona i na którą jej liderzy nadal się stawiają, ale także potwierdza to zobowiązanie, rozszerzając granice na różne regiony kraju, gdzie jej obecność jest konieczna. .

Lokalizacje

  • Heredia

    Heredia, Kostaryka

    pytania