Keystone logo
Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Wstęp

Uniwersytet Mariano Gálvez jest prywatną, niezależną instytucją szkolnictwa wyższego non-profit, która działa zgodnie z prawem o charakterze instytucjonalnym, które zostało zatwierdzone 29 stycznia 1966 r. Przez Najwyższą Radę Uniwersytetu w San Carlos de Guatemala . Jego nazwa oddaje cześć wybitnemu mężowi stanu, bohaterowi i wybitnemu konsultantowi prawnemu, doktorowi José Mariano Gálvezowi (głowa państwa Gwatemala 1831-1838), założycielowi Akademii Studiów i reformatorowi edukacji gwatemali, który promował ważne innowacje we wszystkich porządkach życia państwowe. Przypisuje się mu poprawę nauczania publicznego. Walczył o świeckość nauczania, był założycielem Biblioteki i Muzeum Narodowego, szanował indywidualne prawa i gwarancje, wolność prasy i myślenie.

Zgodnie ze swoimi zasadami instytucjonalnymi, Uniwersytet Mariano Gálvez służy zasadniczo etycznemu, naukowemu, profesjonalnemu i technicznemu szkoleniu studentów poprzez zintegrowane nauczanie, badania i służbę społeczności oraz normatywną, akademicką niezależność, gospodarczy; do ochrony i rozwoju nauki i kultury jako powszechnego dziedzictwa; do promowania badań jako źródła wiedzy i postępu oraz do badania problemów krajowych w celu przyczynienia się do ich rozwiązania.

Ideały, które zainspirowały jego założycieli, pozostają aktualne, ponieważ troską Uniwersytetu jest nauczanie, wszechstronne kształcenie studentów w środowisku wolności, wzajemnego szacunku i ducha współistnienia.

Lokalizacje

  • Guatemala City

    3a. Avenida 9-00 zona 2, 01002, Guatemala City

    pytania