Keystone logo
Federal University De Viçosa - UFV

Federal University De Viçosa - UFV

Federal University De Viçosa - UFV

Wstęp

Federalny Uniwersytet Viçosa (UFV) jest jedną z najstarszych uczelni wyższych w Brazylii. Został zainaugurowany jako Wyższa Szkoła Rolnicza i Weterynaryjna (Esav) w dniu 28 sierpnia 1926 roku. Esav został przekształcony w Uniwersytet Wiejski Stanu Minas Gerais (Uremg) w 1948 roku i zjednoczony jako UFV w 1969 roku. Oprócz kampusu zlokalizowanego w mieście Viçosa, uniwersytet posiada od 2006 r. Kampusy UFV - Florestal i UFV - Rio Paranaíba, zlokalizowane odpowiednio w Florestal (MG) i Rio Paranaíba (MG).

Początkowo instytucja wyróżniała się w naukach rolniczych, prowadząc kursy z rolnictwa i weterynarii. Dziś, oprócz tego, że nadal jest punktem odniesienia w tej dziedzinie, ma również doskonałość w nauczaniu, badaniach i rozszerzeniu nauk biologicznych, ścisłych i humanistycznych.

UFV oferuje kształcenie średnie i techniczne, studia licencjackie i magisterskie na swoich trzech kampusach, w których studiuje ponad 20 tysięcy studentów. W sumie uczelnia ukończyła ponad 60 tys. Fachowców i poprowadziła obronę ponad 12 tys. Prac magisterskich i 4 tys. Prac doktorskich.

Często Federalny Uniwersytet Viçosa jest przedstawiany w rankingach edukacyjnych w kraju i na świecie. Już trzykrotnie znalazła się wśród 100 najlepszych szkół wyższych na świecie w dziedzinie nauk rolniczych i leśnych według rankingu QS World University Rankings oraz wśród najlepszych w Minas Gerais według Times Higher Ranking edukacji oraz BRICS & Emerging Economies. Wyniki uczniów Colégio de Aplicação (CAp-Coluni) zostały również uznane, siedem razy z rzędu, za najlepsze wśród szkół publicznych w kraju, w National High School Education Examination (Enem).

Lokalizacje

  • 490

    Avenida Peter Henry Rolfs,s/n, 36570-900, 490

    pytania