Keystone logo
Rosario University

Rosario University

Rosario University

Wstęp

Od momentu powstania instytucja „dla” studentów (pochodzenie Kolegium)

Założyciel początkowo wyznaczył dwóch braci dominikanów odpowiednio na rektora i wicerektora, ale zastrzegł sobie prawo do powołania kolegiaty, która cieszyłaby się pełnym stypendium i mieszkałaby w klasztorze do swojego stopnia przez mniej więcej siedem lat. .

Dominikanie, bracia zakonni Założyciela, rozumieli darowizny Kolegium w sposób absolutny i starali się włączyć je jako kolejną szkołę do swojej wspólnoty. Założyciel, zirytowany, wycofał darowiznę i zsekularyzował Kolegium, tak jak w efekcie zrobił to dr Cristóbal de Araque.

W ten sposób tradycja wywodząca się z Bolonii, alma mater uniwersytetów europejskich, scholarium Universitas scholarium, w którym studenci stanowili bazę instytucji odmiennej od Universitas magistrorum, jak np. Paryskiej, była kontynuowana w Ameryce hiszpańskiej.

Model organizacyjny Colegio Mayor del Rosario

Jest podobny do Colegio Mayor de Salamanca (Hiszpania), zwanego także Arcybiskupem, a obecnie Fonseca, co przekłada się na instytucję prywatną, autonomiczną i zarządzaną przez swoich uczniów, wielu uczniów, którzy na wzór stypendystów języka angielskiego szkoły korzystają z pełnych stypendiów, wybierają dyrektorów i zajmują odpowiedzialne stanowiska w klasztorze.

Lokalizacje

  • Bogotá

    Calle 14,625, 111711, Bogotá

    pytania