![Universidad del Medio Ambiente Magister agroekologii i regeneracyjnych systemów żywności](https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/f_auto/q_auto/g_auto/w_724/dpr_2.0/element/19/197770_portadaprimerauniversidad_Mesadetrabajo1.jpg)
Magister agroekologii i regeneracyjnych systemów żywności
Valle de Bravo, Meksyk
CZAS TRWANIA
4 Semesters
JĘZYKI
Hiszpański
TEMPO
Pełny etat, Niepełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
30 Nov 2023
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
01 Oct 2023
CZESNE
MXN 309 600 *
FORMACIE STUDIÓW
Mieszany
* nie wliczając czesnego za studia
Wstęp
Nauczmy się dbać o zdrowie gleby, społeczeństwa i ekosystemu
Dowiedz się, jak zintegrować produkcję zdrowej żywności z regenerującym środowiskiem i promowaniem sprawiedliwości społecznej.
Master in Agroecology and Regenerative Food Systems bada nowe ramy produkcji żywności, które są skuteczne w zarządzaniu różnorodnymi biologicznymi agroekosystemami, mają wysoką odporność na zmiany środowiskowe i są energooszczędne. Oznacza to połączenie postępu technologicznego z tradycyjną lokalną wiedzą, rolnictwem regeneracyjnym, zasadami gospodarki solidarności i społeczno-politycznym rozumieniem systemów rolno-spożywczych.
Zamiar
Opracowanie paradygmatu rolno-spożywczego opartego na zdrowiu ludzi, gleb i ekosystemów w celu wspólnego projektowania propozycji zarządzania agroekologicznego, które są zrównoważone i sprawiedliwe.
Z UMA pomagamy znaleźć zakwaterowanie w Valle de Bravo podczas bezpośrednich warsztatów
Jedną z największych atrakcji, jakie nasi studenci znajdują przyjeżdżając na UMA, jest poznanie Valle de Bravo; miejsce, które pozwala połączyć się z naturą i tętniącą życiem społecznością w sprawach społeczno-środowiskowych.
Codzienność w Valle de Bravo oferuje ciszę i spokój, a także bogatą ofertę towarzyską, imprezy publiczne i uprawianie sportów, takich jak paralotniarstwo, żeglarstwo, narciarstwo, kolarstwo górskie czy wspinaczka.
Będąc miejscem turystycznym, Valle de Bravo oferuje szeroką gamę zakwaterowania dla różnych gustów i budżetów.
Idealni studenci
Do kogo adresujemy nasze studia magisterskie?
Poszukujemy grup interdyscyplinarnych, dlatego studia magisterskie kierowane są do profesjonalistów o różnych profilach i obszarach pracy, na przykład:
- Produkcja: Integruje zasady agroekologii w zarządzaniu agroekosystemami, koncentrując je na produkcji zdrowej żywności.
- Zarządzanie: Opracowuje i stosuje kompleksowe plany zarządzania terytorialnego z podejściem partycypacyjnym.
- Przedsiębiorczość: Uzyskaj wsparcie w rozwoju inicjatyw i innowacji opartych na produkcji agroekologicznej, z szerokim rozumieniem systemu rolno-spożywczego.
- Marketing: Zmniejsza dystans między producentami a konsumentami poprzez procesy marketingowe w krótkich sieciach i z tożsamością regionalną.
Stypendia i Finansowanie
W UMA oferujemy dwa rodzaje stypendiów:
Staramy się wspierać osoby o dużym potencjale agencji zmiany, które są zainteresowane podjęciem studiów magisterskich, ale znajdują się w sytuacji ekonomicznej, która nie pozwala im na opłacenie pełnego czesnego. Dysponujemy ograniczoną liczbą stypendiów, które rozdzielamy wśród najbardziej potrzebujących i najlepiej spełniających kryteria określone poniżej.
W naszym wniosku rekrutacyjnym znajdziesz sekcję, w której możesz ubiegać się o potrzebne stypendium (patrz zakładka Proces rekrutacji), musisz wskazać rodzaj i procent stypendium, którego szukasz. Jeśli jesteś zainteresowany stypendium, pamiętaj, że możesz uzyskać wyższy procent, jeśli złożysz wniosek w pierwszej turze rejestracji.
a) Stypendia częściowe: Stypendia w wysokości od 10% do 20% kosztów tytułu magistra, nie wliczając kosztów stopnia.
b) Stypendia wymiany: Stypendia w wysokości od 25% do 40% kosztów studiów magisterskich, nie wliczając kosztów studiów. Stypendia te przyznawane są w zamian za czas przeznaczony na wsparcie działań koordynacji magisterskiej lub społeczności UMA. Możesz wybierać spośród różnych działań wsparcia, które można wykonywać z dowolnego miejsca i w elastycznych godzinach.
Zniżka przy pełnej opłacie magisterskiej: 15%.
Obowiązuje w przypadku opłacenia całości studiów magisterskich z góry.
Rabat przy płatności z góry za rok: 10%.
Obowiązuje w przypadku płatności za cały rok z góry.
Zniżka za wcześniejszą opłatę semestru: 5%.
Obowiązuje w przypadku opłacenia całego semestru z góry.
W przypadku otrzymania stypendium, każda z tych zniżek naliczana jest do kwoty należnej po uwzględnieniu procentu przyznanego stypendium.
Opłata za program
Rekrutacja
Rankingi
Otrzymane nagrody uznają nas za jedną z najlepszych innowacji edukacyjnych w Ameryce Łacińskiej.
Program
Program studiów magisterskich w zakresie agroekologii i regeneracyjnych systemów żywnościowych został opracowany wspólnie przez interdyscyplinarną grupę specjalistów i agentów zmiany z dużym doświadczeniem i wizją, co zaowocowało zintegrowanym projektem programu nauczania, który ewoluuje w każdym semestrze zgodnie z doświadczeniem.
Plan studiów składa się z czterech semestrów odbywających się w ciągu dwóch lat w trybie mieszanym. Program składa się z 76 punktów, które można zdobyć w ciągu 402 godzin zajęć bezpośrednich z nauczycielem i 814 godzin zajęć indywidualnych lub niezależnych, co daje w sumie 1216 godzin.
Stopień magistra koncentruje się na procesie projektów semestralnych, podczas których stosowana jest wiedza i narzędzia zdobyte na seminariach, badany jest rozwój zawodowy i badane jest powołanie. Każdy uczeń opracowuje własny proces zgodnie ze swoimi możliwościami, pytaniami i kontekstem. Na ostatnim roku studiów magisterskich opracowywany i realizowany jest projekt końcowy, który stanowi pracę dyplomową.
A) Osie i linie programu nauczania
Program nauczania jest podzielony na trzy osie programowe: oś treści specjalistycznych, oś agencji zmiany i oś projektów. Te trzy osie odzwierciedlają propozycję edukacyjną UMA dotyczącą rozwoju specjalistów (oś specjalistyczna), aby mogli uczestniczyć w transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju (oś agencji zmiany) poprzez uczenie się przez działanie (oś projektu).
wyspecjalizowana oś
Oś ta ma charakter dyscyplinarny, dlatego realizują ją wyłącznie studenci studiów magisterskich na kierunku Agroekologia i Regeneracyjne Systemy Żywnościowe. Jego celem jest zdobycie przez studentów niezbędnych narzędzi i umiejętności do skutecznego realizowania projektów agroekologicznych. Oznacza to wyartykułowanie trzech głównych wymiarów agroekologii: jej wymiaru dyscyplinarnego i systematycznego rozwoju wiedzy, jej wymiaru praktycznego i wdrażania technologii ekologicznych oraz jej wymiaru społecznego i mobilizacji obywateli na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego i suwerenności.
Linie programowe:
• Procesy rolnoprodukcyjne : Dostarcza wiedzy, narzędzi i perspektyw postaw i wartości, a także dyscyplin i strategii, które stanowią podstawę praktyki agroekologicznej; takie jak początki i podstawy agroekologii, strategie produkcyjne w różnych ramach działań agroekologicznych, projektowanie i wdrażanie praktyk regeneracyjnych ekosystemów oraz rozwój strategii produkcyjnych na rzecz konkurencyjności inicjatyw produkcyjnych.
Agroekologia i żywność: Dostarcza wiedzy, narzędzi i perspektyw postaw i wartości, które wynikają z zastosowania koncepcji i zasad ekologicznych w projektowaniu i zarządzaniu agroekosystemami oraz analizowaniu zjawisk społeczno-kulturowych zachodzących w ich dziedzinie. Produkcja rolna jest uważana za autentyczną kulturę rolniczą wzbogaconą z różnych perspektyw, wymagającą ciągłego transferu i zawłaszczania technologii rolniczych do i ze społeczeństw wiejskich i miejskich; pozwalając na rozwój zrozumienia związku pomiędzy planowaniem i projektowaniem krajobrazów produkcyjnych a ekologią krajobrazu.
• Warsztaty dotyczące praktyk agroekologicznych: Zapewniają elementy praktyczne, techniczne i technologiczne niezbędne do prowadzenia działalności rolniczej i renaturyzacyjnej oraz działań w ramach agroekologii. Pozwala na zawłaszczenie działań terenowych w zakresie dobrych praktyk i zarządzania, a także niezbędną refleksję w celu przewartościowania i dostosowania swojego procesu produkcyjnego. Warsztatom towarzyszy część teoretyczna pozostałych dwóch kierunków programowych, z którymi uzupełniają się i współdziałają. Te praktyczne warsztaty zajmują dodatkowy dzień w formie spotkań bezpośrednich w każdym semestrze, więc w przeciwieństwie do innych studiów magisterskich, spotkania trwają 5 dni zamiast 4 (od piątku do wtorku).
Oś agencji zmiany Oś ta ma charakter interdyscyplinarny, dlatego jest wspólna dla różnych stopni magisterskich na UMA. Jego celem jest dostarczenie niezbędnych narzędzi i koncepcji agentom zmian społeczno-środowiskowych, niezależnie od ich specjalizacji.
Linie programowe:
• Ramy myślenia: rozwija ramy myślenia systemowego, krytycznego, ewolucyjnego i etycznego dla działań społeczno-środowiskowych.
• Ramy społeczno-środowiskowe: rozwija podstawy do konceptualizacji zrównoważonego rozwoju i problemów społeczno-środowiskowych, promując wizję regeneracyjną i podkreślając znaczenie uwzględnienia aspektów ludzkich i ekologicznych jako jednego systemu
Oś projektu Na tej osi opracowywane są praktyki i projekty, które stosują i łączą treści poruszane w pozostałych dwóch osiach, zgodnie z możliwościami i kontekstem każdego ucznia. Stanowi przestrzeń eksperymentu i refleksji, zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej. Wykorzystuje aktywne badania jako metodologię, która rozwija umiejętność formalnego badania naszych działań, w procesie cyklicznym, pozwalającym na coraz bardziej złożone działania oparte na doświadczeniu.
Linie programowe:
- Aktywna działalność naukowa zawodowa: W grupach dyscyplinarnych według stopnia magistra każdy student projektuje i realizuje profesjonalne eksperymenty i projekty, które pozwalają zastosować nową wiedzę i narzędzia oraz zbadać powołanie społeczno-środowiskowe; zbiorową refleksję nad tym doświadczeniem.
- Aktywne badania osobiste: W grupach interdyscyplinarnych pomiędzy stopniami magisterskimi każdy student projektuje i wdraża procesy budowania potencjału w zakresie rozwoju osobistego, samodzielnego uczenia się i przywództwa; zbiorową refleksję nad tym doświadczeniem.
Grupy są integrowane w każdym semestrze w formacie społeczności praktyków, każda liczy około 9 studentów i są koordynowane przez Facylitatorów doświadczonych we wspieraniu procesów grupowych i indywidualnych.
Możliwości związane z karierą
Po ukończeniu studiów magisterskich będziesz mógł:
- Zintegrować procesy zarządzania agroekosystemami z metodami agroekologicznymi i permakulturowymi.
- Zrozumienie zarządzania systemami rolno-leśnymi z podejściem partycypacyjnym.
- Połącz ścisły związek między produkcją żywności a zdrowiem.
- Przygotowanie bionawozów i innych środków do kompleksowego zarządzania agroekologicznego.
- Zarządzaj projektami rolno-spożywczymi w oparciu o zasady ekonomii solidarnej i ze zrozumieniem łańcuchów wartości.