Keystone logo
Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Wstęp

Universidad Del Cauca został utworzony w Popayán jako Uniwersytet Trzeciego Okręgu dekretem z dnia 24 kwietnia 1827 r. W dniu 5 kwietnia 2013 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało akredytację instytucjonalną wysokiej jakości na okres 6 lat. 13 czerwca 2019 r. odnowił akredytację instytucjonalną na okres ośmiu lat.

Uniwersytet ma swoje korzenie w Wyższym Seminarium Duchownym w Popayán założonym w latach 1609-1617, placówce edukacyjnej pierwszego rzędu w czasach kolonialnych, która działała w klasztorze San José, gdzie najbardziej innowacyjne idee myśli filozoficznej, politycznej i naukowej Oświecenie w XVIII wieku, epoka oświecenia.

Właśnie tam powstało pokolenie, które później stało się bohaterem walk o niepodległość imperium hiszpańskiego z postaciami takimi jak Francisco José de Caldas, Camilo Torres, Francisco Antonio Zea, José María Cabal, Joaquín de Caycedo y Cuero i Francisco Antonio Ulloa to ludzie polityki, nauki i państwa.

Myśl w republikańskim i niepodległym życiu Kolumbii zrodziła się w odpowiedniej proporcji na Uniwersytecie Cauca, w taki sposób, że historia niepodległości Kolumbii i jej początków jako niepodległej republiki zbiegają się z historią uniwersytetu.

Podobnie jak wtedy, Uniwersytet Cauca nadal jest instytucją wiedzy, postępu i forum swobodnej analizy okoliczności i alternatyw życia społecznego, obrońcą demokratycznego kursu Kolumbii, jednocześnie nieustannie pobudzając wolność wypowiedzi i udział obywateli. W ostatniej dekadzie wyróżniał się dynamizmem struktury śledczej. Podkreśla się, że siedemnastu absolwentów Uniwersytetu w Cauca zajmowało głowę państwa kolumbijskiego.

Lokalizacje

  • Popayán

    Calle 5,4-70, 190003, Popayán

    pytania