Keystone logo
Universidad de Granada

Universidad de Granada

Universidad de Granada

Wstęp

University of Granada (UGR) to uniwersytet publiczny położony w historycznym mieście Granada, które leży zaledwie 35 km od spektakularnego pasma górskiego Sierra Nevada i 65 km od tropikalnego wybrzeża Morza Śródziemnego. Uniwersytet został oficjalnie założony przez cesarza Karola V w roku 1531 i zbudowany na wielowiekowej tradycji nauczania sięgającej madras z dynastii Nasridów z Granady. W związku z tym jest jednym z najważniejszych uniwersytetów w Europie pod względem historycznego znaczenia.

Od momentu powstania UGR rozwija się na równi z miastem, z wydziałami i szkołami rozmieszczonymi w całym obszarze metropolitalnym. Pięć z siedmiu kampusów UGR jest rozrzuconych po całej Granadzie, nadając jej niepowtarzalną atmosferę uniwersytecką. Tymczasem kampusy uniwersytetu w północnoafrykańskich miastach Ceuta i Melilla sprawiają, że jest to jeden z niewielu prawdziwie międzykontynentalnych uniwersytetów na świecie. Utrzymuje również silne więzi historyczne z instytucjami i uniwersytetami w Ameryce Łacińskiej, dzięki czemu jest doskonale przygotowana do pełnienia roli pomostu między Europą a Ameryką Łacińską z jednej strony oraz między Europą a Afryką Północną z drugiej.

Oprócz ciągłej pracy nad wzbogaceniem kulturowym miasta, UGR jest w pełni zaangażowany w politykę odzyskiwania, renowacji i konserwacji budynków o historycznej wartości w Granadzie. „La Madraza” (1349), „Hospital Real” (siedziba Rektoratu UGR) oraz wydziały prawa, tłumaczeń pisemnych i ustnych oraz komunikacji i dokumentacji mieszczą się w spektakularnych budynkach o dużym znaczeniu historycznym. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę jego coraz bardziej wpływową rolę w życiu Granady w ciągu ostatnich 500 lat, uniwersytet zaczął definiować miasto pod względem architektonicznym, kulturowym i gospodarczym.

Około 70 000 osób - studentów, badaczy, wykładowców oraz personelu administracyjnego i pomocniczego - jest bezpośrednio powiązanych z UGR, co czyni go czwartym co do wielkości uniwersytetem w Hiszpanii. Ta społeczność uniwersytecka zmieniła Granadę z 240 000 mieszkańców w tętniące życiem i kosmopolityczne miasto.

Każdego roku dodatkowych 8 000 studentów zapisuje się na kursy uzupełniające, kursy językowe oraz kursy ustawiczne i letnie, a także około 60 000 studentów, którzy kończą kursy online na naszej uczelni, co odzwierciedla szeroki zakres wpływu UGR na sektor szkolnictwa wyższego.

Wysokiej rangi uniwersytet

UGR jest uznawany na całym świecie za swoją jakość w szkolnictwie wyższym, nauczaniu, badaniach i pomocy. Rankingi krajowe i międzynarodowe odzwierciedlają pozycję UGR wśród najlepszych uniwersytetów w Hiszpanii i wśród najlepszych na świecie.

W 2019 roku Uniwersytet w Granadzie dodatkowo umocnił tę dominującą pozycję - zajmując 4 miejsce w Hiszpanii i znajdując się wśród 300 najlepszych uniwersytetów na świecie w niedawno opublikowanym Szanghajskim rankingu akademickim światowych uniwersytetów (ARWU 2019). UGR przewyższa tylko Uniwersytet Barceloński, Uniwersytet Complutense w Madrycie i Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie w ARWU 2019, wyprzedzając inne ważne hiszpańskie instytucje, takie jak Uniwersytet Pompeu Fabra, Uniwersytet Autonomiczny w Madrycie i Uniwersytet w Walencji.

Patrząc z perspektywy swoich osiągnięć w określonych przedmiotach akademickich, UGR również ustanowił nowy rekord, z 3 przedmiotami UGR wśród 50 najlepszych na świecie i oszałamiającą liczbą 35 przedmiotów występujących w ARWU 2019. W sumie pięć przedmiotów UGR znajduje się wśród 100 najlepszych na świecie, co oznacza kolejny znaczący kamień milowy. Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia Uniwersytetu w zakresie nauk bibliotecznych i informacyjnych (36. miejsce na świecie); Food Science & Technology (37 miejsce na świecie); Mining and Mineral Engineering (47. miejsce na świecie), Computer Science & Engineering (76-100 najlepszych na świecie); i matematyki (światowe top 76-100). Biorąc pod uwagę te wyjątkowe wyniki, rok akademicki 2019-2020 zapowiada się na kolejną doniosłą epokę dla naszej uczelni.

Universidad de Granada

Najnowocześniejszy kampus uniwersytecki Health Sciences Technology Park (PTS), w którym mieszczą się Wydział Nauk o Zdrowiu i Wydział Lekarski, oferuje najnowocześniejsze połączenie nauczania, badań, opieki zdrowotnej i transferu wiedzy i jest znaczący przykład zaangażowania Uniwersytetu w innowacje, a także promowanie lokalnych i globalnych partnerstw z sektorem publicznym i prywatnym.

W tym roku powstało również sześć nowych uniwersytetów spin-off; podnosząc ogólną liczbę do 65. Te rozwiązania uboczne mają zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania efektywnych procesów transferu wiedzy z naszej uczelni, zapewniając, że wyniki badań są skutecznie wykorzystywane i przekształcane w innowacyjne nowe usługi i produkty.

Szeroka gama programów

W tym roku ponad 47 000 studentów studiów licencjackich zostanie zapisanych na nasze 89 stopni licencjackich na UGR, a kolejnych 5000 + studentów będzie zapisywać się na nasze tytuły magisterskie. UGR rozszerzył również ofertę studiów podyplomowych na rok akademicki 2020-2021, która obejmuje obecnie ponad 100 tytułów magisterskich i 28 studiów doktoranckich. W rezultacie oferujemy obecnie jeden z najszerszych i różnorodnych programów szkolnictwa wyższego w Hiszpanii.

Uniwersytet międzynarodowy i wielokulturowy

Od ponad dziesięciu lat nasza uczelnia konsekwentnie przyjmuje więcej zagranicznych studentów niż jakakolwiek inna instytucja europejska. Nadal wysyłamy za granicę więcej studentów na programy wymiany Erasmus + niż jakakolwiek inna europejska uczelnia. W bieżącym roku akademickim ponad 2600 nowych studentów z ponad 70 krajów ukończy studia na UGR dzięki różnorodnej ofercie programów mobilnościowych w naszej uczelni. Łącznie UGR uczestniczy w ponad 800+ międzynarodowych dwustronnych i wielostronnych umowach wymiany z instytucjami na całym świecie.

Ponadto około 10% osób zapisanych na nasze studia licencjackie, 20% naszych studentów magisterskich i 30% naszych doktorantów to studenci zagraniczni. Mają również okazję uczyć się hiszpańskiego i innych języków wraz z 10 000 miejscowymi i zagranicznymi studentami, którzy każdego roku zapisują się na kursy oferowane przez Centrum Języków Współczesnych UGR (CLM), Instytut Konfucjusza (chiński) i Centrum Rosyjskie „Russkiy Mir”.

Jesteśmy członkiem-założycielem międzynarodowej Grupy Coimbra, stowarzyszenia europejskich uniwersytetów stojących na czele szkolnictwa wyższego. Jesteśmy również członkiem wielu innych prestiżowych sieci międzynarodowych, takich jak European University Association (EUA), Iberoamerican University Association for Postgraduate Studies (AUIP), International Association of Universities (IAU), European Association for International Education (EAIA) oraz Association of International Education Administrators (AIEA).

Lokalizacje

 • Granada

  Avenida del Hospicio, S/N C.P. 18010 Granada, Spain, 18010, Granada

  • Granada

   Campus de Cartuja, S/n. Granada, Spain, 18071, Granada

   pytania