Keystone logo
Universidad Bernardo O'Higgins

Universidad Bernardo O'Higgins

Universidad Bernardo O'Higgins

Wstęp

Bernardo O'Higgins University jest prywatnym, autonomicznym uniwersytetem chilijskim, założonym w marcu 1990 roku i zainspirowanym myślą O'Higgin. Jego centralny dom znajduje się obok Parque O'Higgins, w gminie Santiago.

Obecnie jest akredytowany przez Narodową Komisję Akredytacyjną (CNA-Chile) na okres 4 lat (maksymalnie 7), od lipca 2018 do lipca 2022. Zajmuje 35 miejsce wśród chilijskich uniwersytetów według klasyfikacji webmetrycznej CSIC (lipiec 2017). Zajmuje również 27. pozycję w rankingu ogólnym i 10. wśród uczelni prywatnych spoza Cruch według AméricaEconomía 2019. Wśród chilijskich uniwersytetów zajmuje również 13. miejsce wśród wszystkich uczelni w kraju; 55. miejsce w Ameryce Łacińskiej i 5. miejsce wśród chilijskich prywatnych Ues w rankingu Scimago Institution Rankings 2020.

Podobnie, we współpracy z każdym z wymiarów, które tworzą instytucję i co jest częścią stałego zaangażowania w dążenie do doskonałości w szkolnictwie wyższym, Uniwersytet Bernardo O'Higgins przypisuje Napiwek 2021.

Lokalizacje

  • Santiago Metropolitan Region

    Avenida Viel,1497, , Santiago Metropolitan Region

    pytania