Keystone logo
University of Vaasa Magister inteligentnej energii - robotyka
University of Vaasa

Magister inteligentnej energii - robotyka

Vaasa, Finlandia

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 10 000

W kampusie

Wstęp

Interesujesz się inteligentnymi technologiami dla przyszłych zrównoważonych i inteligentnych systemów energetycznych? Czy chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć inteligentne, zrobotyzowane rozwiązania wykorzystujące nowatorskie technologie ICT i automatyzacji dla inteligentnej energii, zrównoważonej produkcji baterii i recyklingu? Chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, wizji komputerowej, systemów wbudowanych, komunikacji bezprzewodowej i magazynowania energii?

Robotyka składa się z trzech modułów studiów: robotyki, cyfryzacji i studiów biznesowych. Zdobędziesz dobre umiejętności analityczne i szeroką wiedzę w zakresie kluczowych technologii, które napędzają inteligentne systemy energetyczne (takie jak magazynowanie energii w akumulatorach, mikrosieci, analiza dużych zbiorów danych, sztuczna inteligencja, 5G, hybrydowe systemy AC / DC z elektroniką mocy), a także zrozumienie przyszłych rynków i modeli biznesowych.

Po ukończeniu studiów będziesz w stanie:

  • Analiza i ocena wpływu transformacji ekologicznej energii, cyfryzacji i nowych technologii na przyszłe inteligentne rozwiązania energetyczne i ich zrównoważoną produkcję / obieg materiałów.
  • Planuj, badaj i rozwijaj nowe inteligentne podejścia do tworzenia zrównoważonych rozwiązań dla przyszłych inteligentnych sieci i systemów energetycznych przy użyciu różnych urządzeń komputerowych.
  • Zrozumienie roli nowych technologii i komponentów (czujniki, uczenie maszynowe i wizja, magazyny energii, zaawansowane rozwiązania ICT), magazynów energii, łączenia sektorów, nowych modeli rynkowych i biznesowych w transformacji zielonej energii.
  • Prowadzenie i zarządzanie różnymi projektami rozwoju nowych rozwiązań, planowania i badań, a także krytyczne wykorzystywanie istniejących źródeł informacji i tworzenie nowej wiedzy w multidyscyplinarnej dziedzinie przyszłych inteligentnych systemów energetycznych i inteligentnej produkcji.

Co więcej, stopień ten uprawnia do podjęcia studiów doktoranckich z zakresu inżynierii automatyki, inżynierii komunikacyjnej, inżynierii elektrycznej i obliczeniowej lub pokrewnych dziedzin technicznych.

Studia te odbywają się w miastach Vaasa i Pori.

Rekrutacja

Opłata za program

O szkole

pytania