Keystone logo
University  of Milano - Bicocca

University of Milano - Bicocca

University  of Milano - Bicocca

Wstęp

Uniwersytet Milano-Bicocca to dynamiczna instytucja, która szybko stała się wiodącym ośrodkiem edukacyjnym w Mediolanie we Włoszech. Założony w 1998 roku, Bicocca jest stosunkowo młodym uniwersytetem, ale szybko stał się centralną postacią w krajobrazie szkolnictwa wyższego i badań. Nowoczesność uniwersytetu znajduje odzwierciedlenie w jego innowacyjnym podejściu do nauczania i zaangażowaniu w promowanie integracyjnego i przyszłościowego środowiska akademickiego.

Położony w północnej części miasta, w obszarze specjalnie zaprojektowanym jako centrum edukacyjne i badawcze, uniwersytet korzysta z najnowocześniejszych obiektów i strategicznej lokalizacji. Dzielnica ta została zaprojektowana z myślą o integracji instytucji edukacyjnych, ośrodków badawczych i przemysłu, tworząc tętniący życiem ekosystem, który promuje współpracę i innowacje.

Bicocca oferuje szeroką gamę programów studiów licencjackich, podyplomowych i doktoranckich z różnych dziedzin, w tym ekonomii, prawa, nauk ścisłych, medycyny, inżynierii, socjologii, edukacji i psychologii. Interdyscyplinarne podejście uniwersytetu zachęca studentów do angażowania się w różne dziedziny nauki, wspierając holistyczne doświadczenie edukacyjne, które przygotowuje ich do złożoności współczesnego świata.

Lokalizacje

  • Milan

    Piazza dell'Ateneo Nuovo, 1, 20126, Milan

pytania