Keystone logo
© UNICAM
University of Camerino

University of Camerino

University of Camerino

Wstęp

Uniwersytet w Camerino jest uniwersytetem państwowym, który po założeniu (1336) pozostaje młody i konkurencyjny w duchu. Wyraża silną zdolność do ewolucji i stawiania czoła wyzwaniom czasu, zawsze pozostając wiernym sobie, swoim wartościom i długiej tradycji.

To ze średniowiecznego serca nieustannie wyłaniają się innowacyjne pomysły i rozwiązania, czyniąc UNICAM starożytną, ale stałą nowością. Struktury i wyposażenie uniwersytetu są stale rozwijane: biblioteki, laboratoria badawcze, nowoczesne obiekty sportowe i akademiki są podstawowymi elementami gwarantującymi jakość nauki w UNICAM.

Jest to pierwszorzędna instytucja szkolnictwa wyższego, badań i transferu technologii, która jest zorganizowana na ludzką skalę w bezpiecznym i przyjaznym miejscu o wspaniałej międzynarodowej atmosferze: odsetek studentów z ponad 50 krajów osiągnął 10%.

Uniwersytet Camerino jest zaangażowany w rozwój zróżnicowanej i najnowocześniejszej oferty edukacyjnej, z innowacyjnymi programami, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie.

Nasze kursy koncentrują się na osiąganiu osobistych celów w poczuciu szacunku dla różnych pomysłów, środowisk i kultur dzięki małym klasom, doskonałym udogodnieniom i usługom oraz wyjątkowemu stosunkowi profesora do studenta (1 profesor na 25 studentów).

ERDIS (Regionalny Urząd ds. Prawa do Studiowania) wspiera studentów zagranicznych w pełni ufundowanymi stypendiami (wyżywienie, zakwaterowanie i zwrot opłat) lub zakwaterowaniem i wyżywieniem w dogodnej cenie. Stypendia przyznawane są na podstawie dochodu rodziny.

Lokalizacje

  • Camerino

    Piazza Cavour 19/f, 62032, Camerino

pytania