Keystone logo
University of Pavia

University of Pavia

University of Pavia

Wstęp

University of Pavia . Postęp wiedzy od 1361 r

University of Pavia jest jedną z najstarszych instytucji akademickich na świecie . Została założona w 825 jako „Szkoła prawa, retoryki i sztuk wyzwolonych” przez króla Lotara I, a w 1361 została oficjalnie ustanowiona jako „Universitas Studiorum” przez cesarza Świętego Rzymu Karola IV. Dzięki reformom wprowadzonym w XVIII wieku przez cesarzową Marię Teresę z Austrii i jej syna Józefa II, University of Pavia stał się jednym z czołowych w Europie, szczycąc się imponującą liczbą słynnych absolwentów, utytułowanych akademików i laureatów Nagrody Nobla .

Obecnie University of Pavia jest uniwersytetem ukierunkowanym na internacjonalizację, który uczestniczy w umowach z uznanymi na całym świecie instytucjami, zaawansowanym uniwersytetem badawczym, który promuje innowacyjne projekty interdyscyplinarne, oraz uniwersytetem zorientowanym na pracę, który tworzy silne sieci i duże szanse biznesowe.

Funkcje kampusu

Pawia: kampus miejski

Miasto Pavia, położone w regionie Lombardia , zaledwie 30 km na południe od Mediolanu, oferuje żywe, autentyczne, współpracujące i bezpieczne środowisko o wysokiej jakości życia. Pawia jest stolicą żyznej prowincji Pavia , która słynie z różnorodnych produktów rolnych – w tym wina, ryżu, zbóż i produktów mlecznych – i znajduje się w sercu włoskiego okręgu produkcyjnego . Fascynacja Tts pozostaje nienaruszona labiryntem wąskich uliczek centrum, starożytnych kościołów i eleganckich budynków, a wszystko to graniczy z rzeką Ticino . Niezliczone wydarzenia, festiwale, wystawy, koncerty, miejsca spotkań i zawody sportowe łączą się, aby zaoferować studentom wyjątkowe przeżycia uniwersyteckie.

Zakwaterowanie: University of Pavia College System

System kolegialny w Pawii, jedyny w swoim rodzaju we Włoszech, składa się z 22 akademików, w których mieści się około 2000 studentów.
Mieszkanie w akademiku daje możliwość przynależności do społeczności, w której osiągnięcia w nauce, tradycyjne wydarzenia, imprezy i rywalizacja sportowa odgrywają kluczową rolę. Przeczytaj więcej na stronie Zakwaterowanie .

  Stypendia i Finansowanie

  Czesne i wsparcie finansowe

  Czesne w UNIPV różni się w zależności od dochodów rodziny studenta i kraju pochodzenia i waha się od 156 do 4500 euro. Studenci spoza UE mieszkający za granicą i posiadający wizę studencką mogą również płacić zryczałtowaną stawkę ustaloną zgodnie z ich obywatelstwem, która waha się od 400 euro do 4500 euro rocznie. Przeczytaj więcej na stronie czesnego .

  University of Pavia oferuje kilka rodzajów stypendiów/dofinansowania na sumę do 6.000 euro rocznie na studenta. Przeczytaj więcej na stronie finansowania .

  Życie na kampusie i udogodnienia

  37 bibliotek akademickich;1 Centrum sportowe z 3 wielofunkcyjnymi salami gimnastycznymi, 1 boiskiem do rugby, 1 boiskiem do piłki nożnej, 2 boiskami do siatkówki plażowej i wieloma innymi;Poradnictwo zawodowe prowadzone przez Uniwersyteckie Centrum Orientacyjne;Student Unipass: roczna karta autokarowa zarezerwowana dla studentów z super dogodna cena (20 euro rocznie)

  Lokalizacje

  • Pavia

   Corso Strada Nuova, 65

   • Milan

    Milan, Włochy

    Programy

    pytania