Keystone logo
University of Passau

University of Passau

University of Passau

Wstęp

Doskonałość w badaniach i nauczaniu

Od czasu otwarcia swoich drzwi dla publiczności w 1978 roku, University of Passau szybko stał się pierwszym adresem w niemieckim środowisku akademickim. Uczelnia regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach akademickich, m.in. w dziedzinie prawa, biznesu i ekonomii, informatyki, komunikacji, politologii i kulturoznawstwa.

University of Passau studiuje około 13 000 studentów i doktorantów z ponad 100 krajów. Oprócz nauki w małych grupach, studenci korzystają z łatwego w zarządzaniu rozmiaru kampusu uniwersyteckiego, co skutkuje krótkimi dystansami i doskonałym doświadczeniem studenckim. Nasze Centrum Karier i Kompetencji daje pracownikom i studentom możliwość rozwijania tych wszystkich ważnych, możliwych do przeniesienia umiejętności, takich jak przywództwo i komunikacja, które są bardzo pożądane przez pracodawców. Reprezentatywne ankiety regularnie potwierdzają wysoki poziom zadowolenia studentów z Uczelni.

Perspektywa globalna

Internacjonalizm zawsze był jedną z naszych charakterystycznych cech: nasze wydziały utrzymują ścisłą sieć współpracy z partnerami akademickimi i badawczymi na całym świecie, a także mamy wiele aktywnych sekcji absolwentów na całym świecie. Jednym z powodów, dla których nasi absolwenci odnoszą tak wielkie globalne sukcesy, jest to, że zapewniamy im najlepsze warunki wstępne do międzynarodowej kariery: wiele kierunków studiów daje studentom szansę na zdobycie podwójnego dyplomu we współpracy z międzynarodowymi uczelniami partnerskimi oraz wszyscy nasi studenci mają dostęp do szerokiej gamy kursów językowych i programów wymiany studenckiej. Nasze specjalistyczne programy językowe w zakresie prawa, biznesu/ekonomii, kulturoznawstwa/stosunków międzynarodowych oraz informatyki/matematyki idealnie uzupełniają studia dyplomowe naszych studentów.

Świetne doświadczenie studenckie

Nasi absolwenci są bardzo poszukiwani przez pracodawców, ponieważ nie tylko dysponują wiedzą techniczną niezbędną do rozpoczęcia kariery zawodowej; to także osoby o wysokiej motywacji, które wykazują dużą inicjatywę, poszukując dodatkowych kwalifikacji lub umiejętności praktycznych. Wielu z nich w wolnym czasie aktywnie działa w teatrze, muzyce, fotografii, filmie, radiu i innych działaniach kulturalnych, np. angażując się w jedno z naszych wielu kulturalnych stowarzyszeń studenckich.

W Bawarii iw sercu Europy

Nowoczesny kampus uniwersytecki znajduje się w południowo-wschodniej części Bawarii – niemieckiego stanu wysokich technologii – w zielonej okolicy, kilka minut spacerem od zabytkowego Starego Miasta w Passau. Uważana za jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech, Passau ma bardzo niski wskaźnik przestępczości i oferuje doskonały standard życia w politycznie stabilnym i solidnym ekonomicznie środowisku, będąc jednocześnie blisko głównych ośrodków metropolitalnych Pragi, Monachium i Wiednia.

Lokalizacje

  • Passau

    University of Passau

    pytania