Keystone logo
Ulm University Magister finansów
Ulm University

Magister finansów

Ulm, Niemcy

4 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 6000 *

W kampusie

* Czesne wynosi 1.500 EUR za semestr, 6.000 EUR łącznie, jeśli ukończysz program w ciągu planowanych dwóch lat.

Wstęp

Master in Finance to dwuletni program, który oferuje studentom wybór między trzema specjalizacjami: Actuarial Science, Financial Economics i Financial Mathematics.

Kluczowe zalety studiowania finansów na Ulm University:

  • Program ma charakter zarówno ilościowy, jak i praktyczny. Dzięki temu wyróżniasz się z tłumu.
  • Aby rozwijać swoje praktyczne umiejętności, kursy wykładowe są uzupełnione sesjami, które obejmują aplikacje, pracę z danymi i kodowanie. Istnieją również specjalnie zaprojektowane kursy z praktycznym naciskiem.
  • Program jest bardzo elastyczny. Można wybierać spośród trzech specjalizacji, a także spośród szerokiej gamy kursów.
  • Podczas studiów można zdobyć doświadczenie w branży poprzez praktyki i stanowiska w niepełnym wymiarze godzin jako pracujący student.
  • Ulm University zajmuje wysokie miejsce - w pierwszej dziesiątce procent uczelni na świecie w rankingu Times Higher Education (THE).
  • Ulm to piękne miasto, tętniące życiem, ale bezpieczne. Blisko centrów finansowych w Niemczech i łatwo osiągalne za pomocą transportu publicznego.
  • Niskie opłaty dzięki rządowemu wsparciu. Czesne wynosi 1500 EUR za semestr, łącznie 6000 EUR, jeśli ukończysz program w ciągu dwóch lat. Studenci z UE nie płacą czesnego.

Która specjalizacja jest dla mnie odpowiednia?

  • Specjalność Actuarial Science to właściwy wybór dla Ciebie, jeśli interesują Cię studia z naciskiem na nauki aktuarialne i metody stosowane w branży ubezpieczeniowej. Ulm University jest jedną z wiodących na świecie instytucji w tej dziedzinie. Egzaminy wstępne Niemieckiego Stowarzyszenia Aktuariuszy (DAV) można zdawać również podczas studiów na Ulm University.
  • Specjalność w Financial Economics skupia się na zrozumieniu i przewidywaniu zwrotów akcji, na pomiarze ryzyka kredytowego i rynkowego oraz zaznajamia z instytucjami i rynkami finansowymi. Specjalizacja zapewnia dużą elastyczność. Zamiast brać kursy matematyki na wysokim poziomie, możesz wziąć kursy ekonometrii lub uczenia maszynowego. Możesz również wziąć udział w kursach z zakresu nauk aktuarialnych.
  • Specjalizacja w Financial Mathematics jest właściwym wyborem dla studentów, którzy mają silne zainteresowanie matematyką i chcą stać się ekspertami w koncepcjach matematycznych i stochastycznych szeroko stosowanych w branży finansowej. Nauczysz się modelować procesy finansowe i wykorzystywać swoją wiedzę do oceny złożonych produktów finansowych.

Ulm University jest akredytowany przez Radę Akredytacyjną.

Sesja informacyjna online

Idealni studenci

Rekrutacja

Program

Rankingi

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

O szkole

pytania