Keystone logo
Ulm University

Ulm University

Ulm University

Wstęp

Ulm University jest wiodącym ośrodkiem uczenia się, nauczania, badań i transferu. Od momentu powstania w 1967 roku jako uniwersytet „pod jednym dachem”, imponująco rozwinął się w tętniące życiem międzynarodowe centrum innowacji i wiedzy.

W Ulm University , położonym w dobrze prosperującej południowo-zachodniej części Niemiec, ponad 10 000 studentów studiuje w nowoczesnym, bujnie zielonym kampusie położonym w dynamicznym Mieście Nauki, wysoko nad starym cesarskim miastem Ulm, miejscem narodzin Alberta Einsteina. Cztery wydziały oferują 60 programów studiów w języku niemieckim i angielskim z licencjatem, mgr inż. i stopnie doktorskie. Zakres przedmiotów jest unikalny i specjalistyczny: inżynieria, informatyka i psychologia, matematyka i ekonomia, medycyna i nauki przyrodnicze.

Dzięki swoim rozmiarom Ulm University pozwala na bliską interakcję między nauczycielami akademickimi a studentami, co skutkuje szybkim ukończeniem studiów. Wysoka satysfakcja studentów wyraża się w rankingach kierunków studiów. Doskonała infrastruktura i wysokie fundusze na badania zapewniają studentom na poziomie magisterskim i podyplomowym ambitną i satysfakcjonującą atmosferę podczas zdobywania tytułu magistra i doktora; Przystępność cenowa i wygoda sprawiają, że życie w uroczym miasteczku Ulm jest najprzyjemniejsze, a studiowanie w Ulm University najbardziej atrakcyjne.

Lokalizacje

  • Ulm

    Helmholtzstraße,16, 89081, Ulm

Programy

pytania