Keystone logo
Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw

Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw

Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw

Wstęp

O NASZEJ UNIWERSYTECIE (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw ( UKSW ) powstał 3 września 1999 r. Uniwersytet powstał na bazie dawnej Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999). Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest uczelnią publiczną z 32 kierunkami (na 10 wydziałach), ponad 16 000 studentów, 737 nauczycieli akademickich i 383 pracowników administracyjnych. Badania prowadzone są w systemie stacjonarnym i stacjonarnym, zarówno w systemie o długim cyklu (master), jak iw pierwszym cyklu (licencjat). UKSW oferuje również kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych i doktoranckich. Badania przeprowadzone w większości dziedzin są certyfikowane przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Studenci mają możliwość przejścia do ponad 60 uniwersytetów w Europie w ramach programu Erasmus. Istnieje wiele studenckich stowarzyszeń naukowych i organizacji studenckich, teatr studencki i chór. Istnieją również obiekty sportowe.

O NASZYM WYDZIALE (Wydział Filozofii Chrześcijańskiej)

Wydział Filozofii Chrześcijańskiej obejmuje trzy instytuty: Instytut Filozofii, Instytut Psychologii i Instytut Ekologii i Bioetyki, w tym łącznie 16 sekcji i ponad 30 krzeseł. Wydział posiada samodzielne pracownie komputerowe, laboratorium diagnostyczne, bibliotekę i laboratorium z Vienna Test System (VTS). Od 2014/15 roku nasi uczniowie mają dostęp do nowego Laboratorium Centrum Nauk Przyrodniczych i Centralnego Laboratorium Psychologicznego. Naszą misją jest zapewnienie uczniom naszego przyjaznego środowiska, w którym spotykają się badania i edukacja. Wydział oferuje:

2
 • Programy licencjackie i magisterskie "w filozofii i ochronie środowiska
 • Zintegrowany program studiów magisterskich z psychologii
 • programy doktoranckie w filozofii i psychologii

W naszych programach kształcenia staramy się oferować różnorodne i atrakcyjne kształcenie oparte na kompleksowej wiedzy teoretycznej, metodologicznej i praktycznej. Wydział chroni swoją przyszłość, opracowując wysokiej jakości badania. Wydział wydaje własne trzy czasopisma naukowe: "Studia Psychologica", "Studia Philosophiae Christianae" i "Studia Ecologiae et Bioethicae". Niedawno Wydział został oceniony jako "kategoria A" w krajowym procesie akredytacji, wykazując, że w pełni spełnia wymogi określone w swojej misji. https://www.facebook.com/Study-with-us-Faculty-of-Christian-Philosophy-CSWU-Warsaw-1130218280409999/

UKSW" src="//www.masterstudies.com/element_db/37/37043_rsz_school2.jpg" alt="UKSW" />

NASZE OŚWIADCZENIE MISJI W INTERNACJONALIZACJI

Patrzymy poza granice własnego uniwersytetu i silnego wsparcia i promowania międzynarodowej mobilności zarówno pracowników i studentów na naszym wydziale. Rok po roku, na powitanie coraz większa liczba studentów zagranicznych w naszej społeczności akademickiej. Wydział Filozofii Chrześcijańskiej współpracuje obecnie z zagranicznymi uniwersytetami, instytucjami naukowo-badawczymi. Wierzymy, że jest to istotny obszar naszego rozwoju. Dlatego nasz Wydział dąży do Ułatwienia nie jest formą współpracy międzynarodowej, a także stwarza warunki do tworzenia nowych modeli współpracy międzynarodowej. Serdecznie witamy wszystkich naszych gości z zagranicy!

STUDIUM WYDZIAŁU FILOZOFII CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

UKSW" src="//www.masterstudies.com/element_db/36/36867_rsz_4.jpg" alt="UKSW" />

Studenci z europejskich uniwersytetów, którzy podpisali dwustronną umowę Erasmusa z Wydziałem Filozofii Chrześcijańskiej w zakresie filozofii, psychologii lub ochrony środowiska, spędzają jeden lub dwa semestry studiując w każdym z naszych instytutów. Należy pamiętać, że przychodzący studenci Erasmusa powinni być oficjalnie mianowani przez ich macierzystą instytucję. Każdego roku Wydział Filozofii Chrześcijańskiej prowadzi kursy języka angielskiego dla studentów zagranicznych.

8 POWODÓW, ABY STUDIOWAĆ Z NAMI

UKSW" src="//www.masterstudies.com/element_db/36/36868_rsz_5.jpg" alt="UKSW" />

 1. Kursy w języku angielskim: studentom oferuje się wybór kursów prowadzonych w języku angielskim z zakresu psychologii, filozofii, ochrony środowiska. Z roku na rok starają się, aby nasza oferta była bardziej atrakcyjna i różnorodna.
 2. Szkolenie orientacyjne: aby pomóc Ci osiąść w pierwszych dniach w Warszawie, nasze Międzynarodowe Biuro opracowało szkolenie orientacyjne dla studentów Erasmusa z przydatnymi wskazówkami, informacjami i możliwościami spotkania z innymi studentami Erasmusa. Otrzymasz e-mail z informacją o dokładnym czasie szkolenia orientacyjnego.
 3. Program mentorski: aby pomóc Ci znaleźć drogę na uniwersytet iw Polsce, możesz zapytać o swojego polskiego kolegę - polskiego studenta, który potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania praktyczne, pokazać drogę w Warszawie, na swoim wydziale, w polskich nawykach itp. Tego rodzaju pomoc zapewnia sieć Erasmus Student Network (ESN). ESN jest organizacją studencką, która wspiera mobilność studentów. Ma na celu poprawę integracji poprzez organizowanie wycieczek, imprez i wydarzeń dla międzynarodowych i lokalnych studentów. Członkowie naszego ESN oferują pomoc i wsparcie od początku pobytu w Polsce (program mentorski). Więcej informacji na stronie www. UKSW .esn.pl
 4. Pomoc i wsparcie koordynatorów: koordynatorami są osoby odpowiedzialne za programy mobilności. Każdego zagranicznego studenta wspierają dwaj koordynatorzy: koordynator naukowy (dr Katarzyna Knopp, dr Zuzanna Górska) oraz koordynator administracyjny (Mariola Sadowska). Będą szczęśliwi mogąc Ci pomóc podczas nauki na naszym wydziale.
 5. Zakwaterowanie: możemy zaoferować miejsce w Rezydencji studenckiej w pokojach dwuosobowych. Każdy pokój wyposażony jest w łącze internetowe, toaletę, dwa prysznice, jadalnię z kuchenką i lodówką. W akademiku studenci mają dostęp do sali telewizyjnej, salonu, czytelni, pralni i suszarni. Czynsz wynosi około 100-150 EUR miesięcznie.
 6. Polska - atrakcyjny kraj docelowy: Polska osiągnęła 8. miejsce w rankingach najlepszych marek krajowych, w kategorii "Wschodząca Gwiazda" i prowadzona przez Krajowy Indeks Marki, Wskazując, że kraje te są najbardziej atrakcyjne dla turystów. Odwiedzający Polskę odkrywają wspaniałą kulturę, malownicze krajobrazy i niezwykłe historyczne miejsca. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz miasta, zabytki czy przyrodę, odwiedzający z pewnością przywołają bogate wspomnienia. Polska jest atrakcyjnym miejscem dla studentów. W roku akademickim 2012/2013 nasz kraj był siódmym najbardziej popularnym krajem docelowym w UE z 10 772 przychodzącymi studentami. Poza tym Polska uważana jest za jeden z najtańszych krajów w UE, by żyć jako student.
 7. Warszawa - miejsce studentów Uniwersytetu znajduje się w Warszawie - stolicy Polski. Warszawa jest jednym z najszybciej rozwijających się miast europejskich oraz centrum życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Warszawa ma także bogate życie akademickie - gości rocznie ponad 200 000 studentów. Warszawa z jej urokiem i licznymi atrakcjami kulturalnymi i rekreacyjnymi jest wspaniałym miastem do odkrywania i świetnym miejscem turystycznym. Dodatkowo miasto ma uprzywilejowaną geografię, położoną w połowie drogi między morzem a górą.
 8. Po polsku swój polski: oferujemy dobrowolny kurs języka polskiego (płatny). Co więcej, możesz ćwiczyć swoje polskie spotkania z polskimi przyjaciółmi.

Lokalizacje

 • Warsaw

  Dewajtis 5, 01-815, Warsaw

  pytania