Keystone logo
© DDStudio
UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway

Wstęp

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway to średniej wielkości uniwersytet badawczy, który przyczynia się do rozwoju opartego na wiedzy na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

UiT The Arctic University of Norway jest trzecim co do wielkości w Norwegii i najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Jego położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie w skali globalnej. Zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów Arktyki i zagrożenia środowiskowe to tematy o dużym znaczeniu społecznym, którymi szczególnie interesuje się Uniwersytet w Tromsø. Na UiT The Arctic University of Norway możesz badać globalne problemy z bliska.

Wiedza na całym świecie

Życie na Dalekiej Północy jest kształtowane przez dziką przyrodę, kontrastujące ze sobą warunki oświetleniowe i pogodowe, odległości geograficzne i wielokulturowość. Wiele ośrodków badawczych i programów studiów UiT odzwierciedla specyficzny charakter Norwegii Arktycznej.

Portfolio studiów UiT obejmuje wszystkie klasyczne obszary tematyczne od nauk o zdrowiu, nauk społecznych, edukacji i nauk humanistycznych, nauki i technologii po ekonomię, prawo, pracę socjalną, turystykę, sport i sztuki piękne.

Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, rdzennej ludności, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprospekcjach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej.

Centrum Zaawansowanych Studiów w Lingwistyce Teoretycznej, CASTL i CTCC, Centrum Chemii Teoretycznej i Obliczeniowej, zostało wyznaczone jako Norweskie Centra Doskonałości. W 2002 r. NST, norweskie centrum telemedycyny z siedzibą w Tromsø, zostało powołane do utworzenia Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia.

Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Biologicznych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach nad morskimi ekosystemami arktycznymi i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki koncentruje się na zorzy polarnej i badaniach kosmosu. Wszystkie te instytuty cieszą się wysoką międzynarodową renomą.

Uniwersytet jest częścią FRAM - High North Research Centre for Climate and the Environment (Fram Center) w Tromsø. Każdego stycznia w styczniu międzynarodowa konferencja Arctic Frontiers zaprasza naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu do omówienia zagadnień Arktyki ponad granicami dyscyplinarnymi. Sekretariat Rady Arktycznej znajduje się w Fram Center. Naukowcy z Uniwersytetu i Fram Center są zaangażowani w kilka międzynarodowych programów Rady Arktyki.

Międzynarodowy hub

Uniwersytet w Tromsø przeszedł trzy fuzje. 1 stycznia 2009 roku UiT połączyło się z University College of Tromsø, a 1 sierpnia 2013 roku z University College of Finnmark. Ostatnie połączenie miało miejsce 1 stycznia 2016 r. Zarówno z University College of Harstad, jak i University College of Narvik.

Po połączeniu UiT stał się uniwersytetem z wieloma kampusami rozsianymi po całej północnej Norwegii. Główne kampusy znajdują się w Tromsø, Alcie, Narwiku i Harstad, a mniejsze wydziały znajdują się w miastach Mo i Rana, Hammerfest i Kirkenes. Dzięki połączeniu wzrasta liczba studentów i kierunków studiów. Nowy uniwersytet stał się jeszcze ważniejszą siłą napędową północnej Norwegii i międzynarodowej współpracy na dalekiej północy.

Dlaczego UiT?

UiT jest naprawdę arktyczny

UIT to najbardziej wysunięty na północ uniwersytet na świecie. Nasze położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie w skali globalnej - zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów Arktyki i zagrożenia środowiskowe są tematami o dużym znaczeniu społecznym, którymi UiT jest szczególnie zainteresowany.

Brak opłat za naukę

UiT oferuje wszystkim studentom wyraźną przewagę nad wieloma uniwersytetami na całym świecie: nie ma opłat za naukę dla studentów zagranicznych studiujących na UiT w Norwegii.

Życie studenckie na UiT

Wykorzystując w pełni możliwości UiT, możesz stworzyć dla siebie najlepsze doświadczenie studenckie i osiągnąć swój pełny potencjał poprzez wsparcie akademickie, kluby sportowe i różne organizacje studenckie w naszych kampusach.

Studiuj w języku angielskim na UiT

W ostatnich latach wzrosła liczba studentów zagranicznych chcących studiować na UiT. Jednym z powodów tej solidnej reputacji jest fakt, że UiT oferuje różnorodne kursy i programy w języku angielskim. W związku z tym przyjęcie nie wymaga dowodu umiejętności norweskich.

Budowanie mostów

Budowanie mostów poprzez internacjonalizację w kraju i za granicą. Współpraca międzynarodowa jest warunkiem wstępnym, aby UiT oferował znakomitą edukację i wiodące na świecie badania dla studentów, stażystów, naukowców, grup akademickich i pracowników z naszych partnerskich uniwersytetów.

Intensywne badania naukowe i wysokiej jakości środowisko edukacyjne

Nasza centralna lokalizacja na Dalekiej Północy, nasza szeroka i zróżnicowana oferta badań i studiów oraz nasze interdyscyplinarne cechy sprawiają, że jesteśmy wyjątkowo przygotowani do sprostania wyzwaniom przyszłości. Jako student UiT uczysz się od nauczycieli, którzy są dumni z tego, że mogą odnieść sukces na przedmiocie, którego nauczają, w korzystnym stosunku nauczyciel-uczeń wynoszącym 1: 8.

Życie miejskie - dzika przyroda

Arktyczny poszukiwacz przygód - czy masz to w sobie?

Mamy różne wspaniałe miejsca do nauki w Alcie, Harstad, Narwiku, Tromsø i Svalbardzie. Przeglądaj lokalizacje, aby odkryć, co każdy z nich ma do zaoferowania, od programów, przygód, muzyki i sztuki po nocne życie i zajęcia.

Statystyka

15500 studentów i 3300 pracowników studiuje i pracuje w UiT The Arctic University of Norway . Nauczanie opiera się na badaniach. Osiem wydziałów UiT oferuje, pomimo poświęcenia problematyce północnej, szeroki zakres programów studiów. Społeczność akademicka w Tromsø jest wysoce międzynarodowa. Ponad 20% kadry akademickiej i 10% studentów pochodzi z zagranicy. Uniwersytet oferuje ponad 20 programów studiów magisterskich w języku angielskim, a wszystkie wydziały oferują kursy języka angielskiego zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.

UiT The Arctic University of Norway jest członkiem-założycielem University of the Arctic, międzynarodowej sieci 160 instytucji naukowo-badawczych regionu okołobiegunowego. Ale Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi częściami świata. 200 umów międzynarodowych zapewnia aktywną wymianę akademicką studentów i pracowników z instytucjami partnerskimi na całym świecie.

  Funkcje kampusu

  Zakwaterowanie dla studentów

  Arctic Student Welfare Organization posiada jedne z najlepszych i niedrogich obiektów noclegowych i gastronomicznych na UiT, zapewniając doskonałą bazę do nauki i miejsce do wypoczynku z przyjaciółmi.

   Lokalizacje

   • Tromsø

    Hansine Hansens veg 18, , Tromsø

   • Kirkenes

    Rådhusgata 8, 3.etg, , Kirkenes

    • Hammerfest

     Elsa Semmelmanns vei 1, , Hammerfest

     • Harstad

      Havnegata 5, , Harstad

      • Narvik

       Lodve Langes gt. 2, , Narvik

       • Bardufoss

        Bardufoss lufthavn, , Bardufoss

        • Bodø

         Universitetsalléen 11, , Bodø

         • Mo i Rana

          Nytorget 5, , Mo i Rana

          • Longyearbyen

           Longyearbyen, Svalbard

           • Alta

            Follums vei 39, 9510, Alta

            pytania