Keystone logo
University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

Wstęp

Badać, uczyć, edukować i formować

Universität Hamburg to pierwszy demokratycznie założony uniwersytet w Niemczech o długiej historii, sięgającej początku XVII wieku. W 1911 roku przedsiębiorca Edmund Siemers podarował to, co miało stać się głównym gmachem Uniwersytetu. Jego motto „Badać, uczyć, kształcić i formować” można nadal czytać nad głównymi drzwiami, a Universität Hamburg do dziś pozostaje wierny tym zasadom. W związku z tym Uniwersytet postrzega badania i dydaktykę jako nierozłączne sfery działalności. To ich interakcja umożliwia zrównoważoną edukację. W 2019 roku Universität Hamburg został Uniwersytetem Doskonałości.

Najlepsze badania

Universität Hamburg to największe i najbardziej zróżnicowane centrum badań w północnych Niemczech. Jego profil badawczy obejmuje bogactwo indywidualnych osiągnięć badawczych i szeroką interdyscyplinarną współpracę. Uzupełnieniem profilu badawczego Universität Hamburg są międzynarodowe i finansowane ze środków federalnych projekty realizowane wspólnie z innymi instytucjami, współpracujące ośrodki badawcze finansowane przez Niemiecką Fundację Badań, grupy badawcze oraz udział w międzynarodowych szkołach Maxa Plancka.

Katedra Informatyki

Zlokalizowany na Wydziale Matematyki, Informatyki i Nauk Przyrodniczych, Katedra Informatyki ma kompleksowy zakres badawczy, obejmujący prawie wszystkie dziedziny informatyki. Ponadto czerpie korzyści z doskonałych interdyscyplinarnych powiązań z innymi dziedzinami w szkole i poza nią, np. naukami przyrodniczymi, medycyną, naukami społecznymi, naukami humanistycznymi i naukami o edukacji. Dzięki HITeC, centrum badań i transferu technologii w ramach departamentu, wspierana jest współpraca i transfer technologii z lokalnymi firmami oraz ułatwiane są badania branżowe.

Międzynarodowe badania

Zgodnie z misją dotyczącą złożonych systemów skoncentrowanych na człowieku, wydział składa się z dwóch uzupełniających się klastrów badawczych „Inżynieria systemów złożonych” i „Komputery zorientowane na człowieka” oraz kilku innych grup badawczych. Dwie grupy badawcze dla absolwentów uzupełniają te 23 grupy badawcze o powiązania interdyscyplinarne i międzynarodowe. Międzynarodowa Grupa Badawcza Absolwentów ds. „Interakcji międzymodalnych w naturalnych i sztucznych systemach poznawczych”, która została utworzona w ramach współpracy między Universität w Hamburgu a Uniwersytetem Tsinghua w Pekinie w Chinach w 2006 r., Koncentruje się przede wszystkim na międzynarodowej wymianie idei. Oto lista wszystkich grup badawczych na Wydziale Informatyki: href = "https://www.inf.uni-hamburg.de/en/inst/groups.html

Doskonałe nauczanie

W Katedrze pracuje obecnie ponad 20 profesorów i około 80 pracowników naukowych, wspieranych przez prawie 40 pracowników administracyjnych i technicznych. Razem oferują dziesięć programów studiów (pięć na poziomie licencjackim i pięć na poziomie magisterskim) z obecnie zarejestrowanych około 1500 studentów. Duża liczba ogólnych grup komputerowych z nowoczesnym sprzętem oraz wiele specjalistycznych grup studenckich w ramach grup badawczych oferuje doskonałe środowisko do nauki. Aktywne ciało studenckie z wieloma uznanymi grupami roboczymi i uczącymi się w przyjaznym, społecznym środowisku uzupełnia doświadczenie edukacyjne. Zgłoś się do międzynarodowego programu Master of Science Intelligent Adaptive Systems Program, aby zostać częścią społeczności: href="https://www.master-intelligent-adaptive-systems.com/

Statystyka

Imponująca różnorodność

Z ponad 39.000 studentów, Universität Hamburg jest jednym z największych uniwersytetów w Niemczech. Sześć szkół z około 170 programami oferuje dyscypliny wszechstronnego uniwersytetu: Prawo; Ekonomia i Nauki Społeczne; Medycyna; Edukacja, Psychologia i Ruch Człowieka; Nauki Humanistyczne; Matematyka, Informatyka i Nauki Przyrodnicze.

  Lokalizacje

  Lokalizacje
  • Hamburg

   Hamburg Universität Department of Informatics Vogt-Kölln-Straße 30 22527 Hamburg, Germany, 22527, Hamburg

   pytania