Keystone logo
UFGD Federal University Grande of Dourados

UFGD Federal University Grande of Dourados

UFGD Federal University Grande of Dourados

Wstęp

Uniwersytet Federalny Grande Dourados (UFGD) został utworzony 29 lipca 2005 r. Ustawą nr 11.153 z emancypacji kampusu Dourados, który wcześniej był częścią Federalnego Uniwersytetu Mato Grosso do Sul (UFMS).

Od tego czasu Uniwersytet nieustannie się zmienia i doskonali. Stała się częścią polityki publicznej rządu federalnego w zakresie rozbudowy publicznego systemu szkolnictwa wyższego, takiej jak REUNI - Plan restrukturyzacji i ekspansji uniwersytetów federalnych.

Uniwersytet Federalny Grande Dourados (UFGD) znajduje się w mieście Dourados w stanie Mato Grosso do Sul. Rok po roku został uznany za najlepszy uniwersytet w stanie według INEP-MEC. Oprócz tego UFGD został również sklasyfikowany jako trzy najlepsze uniwersytety w regionie środkowo-zachodnim w Brazylii.

Misją UFGD jest generowanie, konstruowanie, systematyzowanie, innowacje i uspołecznianie wiedzy i wartości poprzez doskonałą edukację klasową, badania i działania społeczne, w ten sposób rozwijanie profesjonalistów i obywateli, którzy są w stanie przekształcić społeczeństwo w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju z demokracją i sprawiedliwością społeczną . Wizją UFGD jest bycie instytucją uznaną w kraju i na świecie dzięki doskonałości w wytwarzaniu wiedzy oraz filozofii humanistycznej i demokratycznej.

Lokalizacje

  • Vila Progresso

    Rua João Rosa Góes,1761, 79825-070, Vila Progresso

    pytania