Keystone logo
Université Francophone du Congo

Université Francophone du Congo

Université Francophone du Congo

Wstęp

Francophone University of Congo "UFRACO" Goma

Frankofonii Uniwersytet Kongo znajduje się w prowincji Kiwu Północnym w Goma, Demokratyczna Répulique Kongo. to porusza się w systemie LMD.

Mutacje polityki społecznej społeczeństw afrykańskich i wyzwań na horyzoncie dla całego kontynentu afrykańskiego wymagają, aby każdy składa się stymulowane i ceniony debat intelektualnych, najbardziej wykończonych propozycje i pomysły konfrontacji i najbardziej skuteczny , W tym nieodwracalnego toczenia globalizacji Wkraczamy teraz wszystkie narody są w różnym stopniu, z zastrzeżeniem tych samych ograniczeń i możliwości, a nazywa, z mniej lub bardziej pilna, aby ustawić konkretne odpowiedzi na konkretne wyzwania, aby przyczynić się sformułować uniwersalną odpowiedź na wspólne wyzwania.

Po Narodów Zjednoczonych, Unii Afrykańskiej w 2006 roku uruchomiła drugą dekadę edukacji, ponieważ edukacja jest główną dźwignią, która pozwoli Afrykę dążyć do innego losu niż ten już powszechnie przewidywanym w licznych raportach międzynarodowych ekspertów. Afryka jest chory z powodu braku wiedzy i innowacji. Gospodarka oparta na wiedzy będzie sercem spraw międzynarodowych w nadchodzących dziesięcioleciach.

Pojawienie się społeczeństwa wiedzy w świecie stawia wielkie wyzwania w zakresie szkolnictwa wyższego i badań w Afryce i co więcej w Demokratycznej Republice Konga. Uniwersytet postrzegany jako dyplomu środowiska, nie dłuższy tradycyjnego monopolu produkcji elit. Jest sama pogrążona w wielu zaburzeń, które uniemożliwiają go od bycia miejscem integracji w społeczeństwie i na pytanie teraźniejszość i przyszłość. Podstawowym powodem zasługuje w pełni wypoczęty do wyzwań.

Trajektorie naukowe pokazują impas jest uczelnia przytłoczony wszelkiego zła. Podstawowym założeniem jest dostosowanie wymagań dotyczących jakości, nowoczesności i konkurencyjności, które oznaczają dzisiejsze zmiany akademickie i naukowe w poziomie krajowym i międzynarodowym.

Cele i zadania francuskiej UNIWERSYTETU Kongo.

Mottem UFRACO: "Wolność, Prawda Science" (Libertas Veritas Scientia)

Temat: mężczyźni i kobiety kolejowe właściwe i odpowiedzialne, w stanie wykonywać swoje orzeczenie w tym celu działania Szkolenie powinno być całkowite, jak najbardziej kompletny.

Będzie szukać instrukcji edukacyjnych i edukacyjną. Nasi finaliści, poza wyposażenia intelektualnego nabyte będzie wszędzie tam, gdzie przechodzą do wykazania przykładowy zachowanie moralne i kulturę umiejętności życiowych i etykiety odczuwalny.

UFRACO użyje wszelkich możliwych środków, aby osiągnąć swoje cele poprzez intensyfikację konferencji, seminariów, sympozjów, spotkań naukowych. A jak uniwersytet powiązany z procesem bolońskim, system LMD, mobilność studentów i ich nauczycieli z innych uczelni składowane systemu kontroli.

Lokalizacje

  • Goma

    44, Avenue KINSHASA, Q. MABANGA SUD, COMMUNE DE KARISIMBI, , Goma

    pytania