Keystone logo
Turiba University

Turiba University

Turiba University

Wstęp

Witamy na największej prywatnej uczelni w krajach bałtyckich!

Turiba University jest jedną z wiodących prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego na Łotwie , ze stabilnymi tradycjami i jasną wizją wspólnej europejskiej przestrzeni edukacyjnej. Założona w 1993 roku Turiba szczyci się ponad 3500 studentami, 15 000 absolwentami, nowoczesnymi salami wykładowymi, biblioteką, kampusem studenckim - hostelem i dużą halą sportową.

Turiba University oferuje studia z zakresu biznesu, turystyki, komunikacji i informatyki . Turiba University oferuje również szeroki wachlarz możliwości zdobywania wiedzy i doświadczenia za granicą – programy ERASMUS, podwójne dyplomy oraz programy wymiany bilateralnej.

Uniwersytet jest zorientowany międzynarodowo; jest około 1000 międzynarodowych studentów z 45 krajów oraz wielu międzynarodowych wykładowców i zaproszonych gości. Oferujemy wielokulturowe i przyjazne środowisko dla każdej kultury i każdej osoby.

Turiba ma 3 wydziały i 1 dział studiów:

 • Business Administration (kierunki biznesowe, logistyczne i komunikacyjne)
 • Turystyka międzynarodowa
 • Systemy komputerowe
 • Prawo

Dlaczego warto wybrać studia na Turiba University ?

 • Wysokiej jakości i uznane na całym świecie studia na wiodącym prywatnym uniwersytecie w krajach bałtyckich
 • Możliwości stypendialne, ERASMUS i programy podwójnego dyplomu
 • Praktyczne studia i możliwość odbycia stażu
 • Studia w wielokulturowym i przyjaznym środowisku
 • Międzynarodowa akredytacja i uznawane na całym świecie stopnie naukowe
 • Nowoczesny kampus, wygodne studiowanie i środowisko życia
 • Bezpieczne i bezpieczne środowisko
 • Indywidualne podejście do każdego studenta od profesorów i pracowników
 • Studia w Rydze, największym mieście krajów bałtyckich, będącym gospodarczym i kulturalnym centrum krajów bałtyckich

Praktyczne studia

Turiba jest uczelnią zorientowaną na praktykę, ponieważ studia praktyczne stanowią 60% czasu poświęcanego na studia, a teoria 40%. Wykładowcami są profesjonaliści terenowi z bogatym doświadczeniem, które oprócz teorii daje wgląd w świat danej dziedziny. Podczas studiów każdego roku w okresie wiosenno-letnim będziesz odbywał praktyki i zdobywał doświadczenie zawodowe. Możesz wybrać swoją firmę stażową na Łotwie lub za granicą. Studenci mogą również otrzymać stypendia ERASMUS, jeśli odbywają staż za granicą.

Możliwości zatrudnienia

Turiba University zyskał uznanie pracodawców i jest zaliczany do najbardziej uznanych uniwersytetów . 99,61% absolwentów jest zatrudnionych – to najwyższy wskaźnik zatrudnienia wśród łotewskich uczelni; ponadto ponad 80% studentów pracuje w trakcie studiów.

Nasi absolwenci pracują i studenci są stażystami w znanych krajowych i międzynarodowych firmach i organizacjach . Wydział Turystyki współpracuje, a absolwenci pracują w Booking.com, Radisson Hotels, Accor Group Hotels, Kempinski Hotels. Studenci kierunku IT są zatrudniani przez tak znane firmy informatyczne i technologiczne jak Accenture, Tieto Latvia, Visma Enterprise czy Envirotech. Absolwenci komunikacji pracują w najważniejszych organizacjach kulturalnych na Łotwie, a także jako specjaliści ds. komunikacji państwowej i rządowej oraz jako menedżerowie ds. PR i komunikacji w największych firmach krajowych i międzynarodowych. Absolwenci programu biznesowego są zatrudniani jako dyrektorzy generalni w różnych firmach na poziomie krajowym (na przykład międzynarodowe lotnisko w Rydze, TET, Sakret i wiele innych), a także prowadzą własne firmy.

Akredytacje

Programy turystyczne otrzymały prestiżową akredytację TedQual UNWTO (Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Turystyki). Turiba University jest jedyną uczelnią w krajach bałtyckich i Europie Północnej, która posiada tę prestiżową akredytację.

Lokalizacje

 • Riga

  Graudu street 68

pytania