Keystone logo
Lodz University of Technology Magister mobilności przyszłości
Lodz University of Technology

Magister mobilności przyszłości

Łódź, Polska

4 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Mar 2024

PLN 8000 / per semester

W kampusie

Wstęp

Future Mobility to interdyscyplinarny kierunek studiów dla inżynierów pragnących zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie projektowania, optymalizacji i zarządzania przyszłą i obecną infrastrukturą mobilności. Naszą misją jest kształcenie specjalistów, którzy będą tworzyć nowy transport, który będzie łatwy, produktywny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

Nasi wykładowcy wprowadzą Cię w świat:

  • Budowa i działanie pojazdów. Poznasz różne rodzaje pojazdów, w tym pojazdy elektryczne i autonomiczne, a także tradycyjne środki transportu, takie jak samochody, autobusy, a nawet samoloty. Poprzez zajęcia z dynamiki czy mechatroniki dowiesz się, jak pilot steruje helikopterem i samolotem. Poznasz także materiały i technologie stosowane przy projektowaniu i budowie pojazdów;
  • Pojazdy elektryczne i autonomiczne. Poznasz korzyści i wyzwania związane z pojazdami elektrycznymi i autonomicznymi. Dowiesz się o infrastrukturze potrzebnej do obsługi tych pojazdów, w tym o systemach magazynowania energii, stacjach ładowania i sieciach komunikacyjnych;
  • Rola sztucznej inteligencji w mobilności. Poznasz możliwości zastosowania sztucznej inteligencji do predykcyjnego utrzymania ruchu i optymalizacji ruchu pojazdów. Dowiesz się o uczeniu maszynowym, rozpoznawaniu obrazów i przetwarzaniu języka naturalnego, a także o kwestiach etycznych związanych z zastosowaniem sztucznej inteligencji w transporcie;
  • Analityka danych. Dowiesz się o znaczeniu danych dla przyszłej mobilności. Od gromadzenia i analizowania danych na temat wzorców ruchu i wydajności pojazdów po wykorzystanie danych w celu usprawnienia planowania transportu.
  • Technologie 5G i ICT. Nauczymy Cię, jak wykorzystać technologie 5G i ICT do komunikacji pojazd-pojazd, pojazd-infrastruktura, a także do wsparcia zarządzania ruchem w czasie rzeczywistym i zdalnego sterowania pojazdami.

Future Mobility to multidyscyplinarne podejście do studiów, czerpiące z wiedzy z szeregu dyscyplin, w tym inżynierii mechanicznej, elektrotechniki i informatyki. Wiele działań laboratoryjnych i projektowych prowadzonych jest z partnerami przemysłowymi. Staże i staże w najnowocześniejszych branżach dadzą Ci praktyczne doświadczenie, a projekty badawcze i wyzwania projektowe pomogą Ci rozwinąć umiejętności i wiedzę potrzebne do osiągnięcia sukcesu w tej nowej dziedzinie. Dzięki nam utworzysz nowe miejsca pracy i rozwiniesz możliwości, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie i ewoluującą technologię rynku usług transportowych.

Ruszyła rekrutacja na studia magisterskie rozpoczynające się w semestrze letnim 2023/2024.

Pierwszym krokiem rekrutacji jest uzupełnienie danych osobowych i przesłanie skanów wszystkich wymaganych dokumentów na portal rekrutacyjny uczelni przed upływem terminu 4 stycznia 2024 r.

Rekrutacja

Wynik programu

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania