Keystone logo
Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Wstęp

Studenci TUIASI mają dostęp do najlepszych studiów technicznych, ponieważ uniwersytet jest jednym z najlepszych w kraju i Europie Wschodniej. Czekają na was wielcy profesorowie, odpowiednie kursy i nowe laboratoria.

Uniwersytet Techniczny „Gheorghe Asachi” w Iaşi ma najstarszą tradycję w edukacji inżynierskiej w Rumunii. Od momentu założenia TUIASI przyznaje priorytet badaniom, podejściu interdyscyplinarnemu, innowacjom, nauczaniu, aw ciągu ostatnich dwóch dekad umiędzynarodowieniu. Nasz główny cel, jakim jest rozwój „technologii dla ludzi wokół nas”, zawsze był podstawą działań badawczych, dydaktycznych i transferu technologii TUIASI . Ten cel sprawił, że nieustannie budujemy i rozwijamy uniwersytet. Obecnie liczy około 13 000 studentów, 23 ośrodki badań i doskonałości oraz 8 zespołów badawczych i akredytowanych laboratoriów badawczych. TUIASI podpisało ponad 303 umowy Erasmus z 25 krajami, dzięki czemu spotkasz ludzi z całego świata. Czy wiesz, że biblioteka Uniwersytetu jest jedną z najpiękniejszych bibliotek na świecie, konkurującą z takimi bibliotekami jak Trinity College Library w Dublinie i National Library of France?

Uniwersytet koncentruje się na potrzebach edukacyjnych uczniów, stale ulepszając swoje obiekty i programy nauczania, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom w dziedzinie pracy. TUIASI ma silne powiązania z firmami krajowymi i międzynarodowymi, duże firmy, takie jak Microsoft, Delphi, Continental, Amazon i wiele innych, były studentami Politechniki, a absolwenci często kończą jako stażyści lub pracownicy.

Wydziały

 • Wydział Automatyki i Inżynierii Komputerowej
 • „Cristofor Simionescu” Wydział Inżynierii Chemicznej i Ochrony Środowiska
 • Wydział Inżynierii Lądowej i Budownictwa
 • Wydział produkcji maszyn i zarządzania przemysłowego
 • Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Technologii Informacyjnych
 • Wydział Elektrotechniki
 • Wydział Hydrotechniki, Geodezji i Inżynierii Środowiska
 • Wydział Inżynierii Mechanicznej
 • Wydział Inżynierii Materiałowej
 • Wydział Architektury „GM Cantacuzino”
 • Wydział Wzornictwa Przemysłowego i Zarządzania Przedsiębiorstwem

Rdzeń TUIASI - jego społeczność

Uniwersytet jest bardzo wąską społecznością. Uczniowie, pracownicy administracyjni i nauczyciele spotykają się regularnie i wspólnie pracują nad wspólnymi projektami - budowaniem samochodów wyścigowych lub ponownym uruchomieniem rumuńskiej marki samochodów - ARO - budując ciekawe i zabawne konstrukcje, takie jak budynek modelowy ze spaghetti lub choinki składa się z różnych kształtów 3D i łączy siły, aby konkurować w międzynarodowych wyzwaniach matematycznych i inżynierskich, wracając każdego roku do domu ze złotymi, brązowymi i srebrnymi medalami.

Ta współpraca rozciąga się na kampus - odbywają się cotygodniowe spotkania ze studentami mieszkającymi na terenie kampusu w celu poprawy ich stylu życia i zakwaterowania. Na życzenie studentów zbudowano dwie nowe sale wykładowe, wyposażone w szybkie łącze internetowe i otwarte późną nocą, a także dwie całodobowe stacje mycia. W ostatnich latach pracownicy kampusu pracowali nad inteligentnymi systemami parkingów rowerowych i rewitalizowali tereny zielone w kampusie i wokół niego.

Istnieje 13 stowarzyszeń studenckich w TUIASI - BEST, AIESEC i po jednym dla każdego z 11 wydziałów - poświęconych promowaniu praw uczniów, pozalekcyjnego i pozaformalnego uczenia się oraz, oczywiście, dobrej zabawy. Organizacje te często organizują różnorodne wydarzenia kulturalne i zawodowe, takie jak warsztaty, pokazy, wycieczki i zawody sportowe.

Udogodnienia

Nieustannie dążymy do budowania przyjaznej, komfortowej i bezpiecznej atmosfery, więc studenci TUIASI mają do dyspozycji szeroką gamę urządzeń o doskonałych standardach. Na kampusie, który jest jednym z największych kampusów uniwersyteckich w Rumunii, znajdziesz nowoczesne sale rezydencyjne, nową kawiarnię o przystępnych cenach, centrum poradnictwa, w którym studenci mogą korzystać z nowych doświadczeń poprzez rozwój osobisty, profesjonalne i dobrowolne programy opracowane przez Uniwersytet, obiekty sportowe ze specjalnymi stawkami dla studentów i bezpłatne usługi pralnicze dla studentów TUIASI .

Biblioteka

Utworzona jako biblioteka techniczna i badawcza, biblioteka TUIASI posiada centralną bibliotekę i sześć oddziałów. Jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie i integruje nową technologię z tradycyjną nauką i badaniami.

Biblioteka ma około miliona woluminów zarchiwizowanych zgodnie z międzynarodowymi praktykami katalogowania i indeksowania oraz wspiera nauczanie i badania w szerokim zakresie przedmiotów z zakresu inżynierii i technologii, nauki, ekonomii i prawa.

Zakwaterowanie i kawiarnia

Podobnie jak większość rumuńskich studentów pochodzących z różnych regionów kraju i wielu zagranicznych studentów, możesz mieszkać w kampusie. Zakwaterowanie uniwersyteckie oznacza 21 akademików w kampusie studenckim „Tudor Vladimirescu”, z 8 000 miejsc. Ponadto istnieje nowa i nowoczesna kawiarnia, w której można zjeść smaczne jedzenie po niskich cenach.

Służba zdrowia

Studencka służba zdrowia (Policlinica Studenţească) oferuje pełen zakres usług medycznych dla studentów i znajduje się na terenie kampusu. Wszyscy zagraniczni studenci mają dostęp do bezpłatnych konsultacji z lekarzami i leczenia szpitalnego.

Życie miejskie, kampusowe i studenckie

Będziesz studiować w Iași, sercu Mołdawii i jednym z najbardziej ruchliwych, tętniących życiem miast w Rumunii. Niesamowite miejsca, smaczne lokalne jedzenie i wspaniałe życie nocne, w którym od razu się zakochasz. Będziesz mieszkał w „Tudor Vladimirescu”, 8000 kampusach studenckich, które są jak małe miasto w mieście. Na kampusie masz wszystko, czego potrzebujesz: stołówka z doskonałym i niesamowicie tanim jedzeniem, nowoczesna siłownia, boiska, kawiarnie, bary, kluby, nazwij to! Pokoje wieloosobowe znajdują się w odległości spaceru od centrum handlowego Iulius Mall (sklepy, restauracje, kino 3D itp.) Oraz najnowszego centrum biznesowego i handlowego miasta, Palas.

Przy okazji, czy wiesz, że Rumunia ma najlepszą prędkość internetu w Europie? Zajmuje pierwsze miejsce na kontynencie i 10 na świecie. Pozostań w kontakcie z przyjacielem i rodziną i nigdy nie przegapisz wpisu na Facebooku, obrazu na Instagramie lub tweeta podczas pobytu w kampusie.

Wypoczynek i sport

Życie jako student TUIASI to nie tylko praca, kursy i badania. Promujemy doświadczenie zdrowego stylu życia poprzez obiekty sportowe i rekreacyjne, zapewniając dwie nowoczesne iw pełni wyposażone sale gimnastyczne, sześć boisk, centrum fitness i aerobiku, a także miejsce, w którym można grać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Lokalizacje

 • Iași

  Bulevardul Profesor Dimitrie Mangeron 67, 700050, Iași

  pytania