Keystone logo
Trinity College Dublin, the University of Dublin MSZ w dramatopisarstwie
Trinity College Dublin, the University of Dublin

MSZ w dramatopisarstwie

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Sep 2024

EUR 22 800 / per year *

W kampusie

* Opłata spoza UE| Opłata UE: 12 530 EUR

Wstęp

Krajobraz teatralny jest nieustannie kształtowany przez twórców teatralnych, którzy prezentują dzieła oryginalne lub wymyślają nowe klasyki. Krytyczne dla tego procesu są nowe pisma i adaptacje. Tytuł magistra sztuk pięknych w zakresie dramatopisarstwa w Lir Academy oferuje każdemu studentowi możliwość rozwijania i doskonalenia swoich unikalnych umiejętności pisania, tak aby każda napisana sztuka była najlepsza z możliwych.

Dzięki serii warsztatów pisarskich opartych na umiejętnościach i samouczków z profesjonalnymi dramatopisarzami, reżyserami i dramaturgami indywidualny głos ucznia-pisarza będzie pielęgnowany i rozwijany. Uzupełnieniem szkolenia będą zajęcia z dramaturgii i współczesnej praktyki teatralnej. Kurs zakończy się napisaniem pełnometrażowej sztuki teatralnej. Fragmenty tych końcowych prac są udostępniane podczas wydarzenia publicznego z zaproszoną publicznością składającą się z profesjonalistów z branży.

Studenci biorący udział w kursie będą pracować w wydzielonej przestrzeni dla pisarzy w budynku The Lir. Oprócz zajęć podstawowych i warsztatów, kluczowym elementem szkolenia będzie indywidualne nauczanie prowadzone przez dramaturga The Lir. Ponadto zajęcia mistrzowskie prowadzone przez wizytujących praktyków uzupełnią doświadczenie studentów.

Kurs ma na celu uzupełnienie istniejącej reżyserii teatralnej MSZ i scenografii MSZ, w tym projektowania oświetlenia, kostiumów i scenografii. Studenci wszystkich trzech programów będą współpracować, rozwijając wspólne zrozumienie współczesnej praktyki teatralnej i zbiorowe uznanie dla poświęcenia i zaangażowania wymaganego do urzeczywistnienia innowacyjnych przedstawień.

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

O szkole

pytania