Keystone logo
Trinity College Dublin, the University of Dublin MSc /P.Grad.Dip w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności
Trinity College Dublin, the University of Dublin

MSc /P.Grad.Dip w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat

31 Jul 2024

Sep 2024

EUR 21 180 / per year *

W kampusie

* Studenci spoza UE|Studenci z UE: €8,000

Wstęp

mgr inż. in High-Performance Computing to roczny program stacjonarny prowadzony przez School of Mathematics w Trinity College w Dublinie. Stopień zapewnia praktyczne szkolenie w powstającej dziedzinie wysokowydajnych obliczeń technicznych, która ma zastosowanie w symulacjach naukowych i modelowaniu matematycznym systemów w różnych obszarach, od telekomunikacji po rynki finansowe.

Celem kursu jest przeszkolenie studentów w zakresie praktycznych zastosowań wysokowydajnych obliczeń technicznych w przemyśle, finansach i badaniach. Podczas roku w Trinity rozwiniesz wiedzę specjalistyczną niezbędną do wykorzystania dużej liczby rdzeni przetwarzających komputer i wykorzystania ich do szybkiego, precyzyjnego i niezawodnego rozwiązywania dużych problemów numerycznych. Kurs prezentuje praktyczne umiejętności matematyczne potrzebne do przełożenia opisów złożonych systemów na formę, którą komputer może skutecznie manipulować i rozwiązywać.

Program jest prowadzony w ścisłej współpracy z Research IT (poprzednio The Trinity Center for High-Performance Computing) oraz szkołami fizyki i chemii. Ma ścisłe powiązania z interdyscyplinarnym projektem badawczym IITAC w dziedzinie nauk obliczeniowych.

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

O szkole

pytania