Keystone logo
Trinity College Dublin, the University of Dublin MSc/ P.Grad.Dip w dziedzinie nauki i technologii kwantowej
Trinity College Dublin, the University of Dublin

MSc/ P.Grad.Dip w dziedzinie nauki i technologii kwantowej

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat

31 Jul 2024

Sep 2024

EUR 26 100 / per year *

W kampusie

* Studenci spoza UE|Studenci z UE: 10 430 EUR

Wstęp

Mechanika kwantowa to teoria wyjaśniająca zachowanie mikroskopijnego świata, takiego jak atomy i fotony. W ciągu ostatnich 100 lat teoria ta okazała się niezwykle skuteczna w opisywaniu świata w skali mikroskopowej. Obecnie powszechnie przyjmuje się, że możliwość kontrolowania systemów kwantowych pozwala nam wykorzystać wiele właściwości fizycznych, takich jak superpozycja. Ta zdolność do kontrolowania systemów zrewolucjonizuje sposób, w jaki komunikujemy się, przetwarzamy i przechowujemy informacje, a także pomoże nam opracować nowe technologie. Te powstające technologie znane są jako technologie kwantowe.

Ten tytuł magistra koncentruje się na teoretycznych i programowych aspektach tej technologii. W szczególności koncentruje się na unikalnym połączeniu informatyki kwantowej, fizyki sprzętu kwantowego i materiałów kwantowych. Umożliwi to również rozwinięcie kluczowych umiejętności w tej dziedzinie, takich jak pisanie programów dla komputerów kwantowych i nawiązywanie kontaktów z podobnie myślącymi studentami, którzy są zainteresowani dalszymi studiami w tej dziedzinie.

Wykładowcy z międzynarodowych firm zajmujących się badaniami i rozwojem, małych i średnich przedsiębiorstw oraz kwitnącej przestrzeni startupów kwantowych będą wygłaszać prelekcje przez cały rok. Umożliwi to studentom zrozumienie wyzwań stojących obecnie przed branżą kwantową.

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

O szkole

pytania