Keystone logo
Trinity College Dublin, the University of Dublin M.Phil./P.Grad.Dip. w historii sztuki i architektury
Trinity College Dublin, the University of Dublin

M.Phil./P.Grad.Dip. w historii sztuki i architektury

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

23 Jul 2024

Sep 2024

EUR 16 020 / per year *

W kampusie

* Studenci spoza UE|Studenci z UE: €7,770

Wstęp

M.Phil. Doktor historii sztuki i architektury oferuje charakterystyczny program oparty na podstawowych badaniach wybitnych kolekcji na kampusie i w jego pobliżu. Koncentracja na irlandzkiej i światowej sztuce i architekturze przechowywanych w zbiorach w Irlandii zapewnia studentom szeroki zakres możliwych kierunków badań. Studenci proszeni są o krytyczne przemyślenie interpretacji dzieł sztuki i architektury przy użyciu szeregu podejść metodologicznych w ramach wybranych kursów, seminarium badawczego i modułu rozprawy doktorskiej.

Studenci biorący udział w tym M.Phil. zdobędzie zrozumienie najlepszych praktyk w historii sztuki dzięki serii modułów mających na celu zachęcenie do zaawansowanej dokumentacji i analizy zarówno dzieł sztuki, jak i architektury w Irlandii, a także różnorodnego zakresu podejść i metod obecnych w tej dyscyplinie. Nauczane moduły będą informować i wzbogacać część badawczą kursu, a tym samym rozwijać zdolność uczniów do tworzenia oryginalnych i
wyrażać wkład w naukę.

Duży nacisk kładzie się na bezpośredni kontakt z dziełami sztuki znajdującymi się w kolekcjach publicznych i prywatnych na całym stopniu, w tym z unikalnymi kolekcjami przechowywanymi przez Trinity na terenie kampusu oraz światowej klasy kolekcjami i instytucjami, z którymi mamy bliskie powiązania, takimi jak National Gallery, Chester Beatty i irlandzkie archiwum architektoniczne. Wizyty w miejscach, budynkach, archiwach, pracowniach artystów, kolekcjach i instytucjach są ważnymi cechami wielu modułów i są aktywnie zachęcane w ramach badań nad rozprawą doktorską.

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania