Keystone logo
Trinity College Dublin, the University of Dublin M.Phil./P.Grad.Dip w dziedzinie historii publicznej i dziedzictwa kulturowego
Trinity College Dublin, the University of Dublin

M.Phil./P.Grad.Dip w dziedzinie historii publicznej i dziedzictwa kulturowego

Dublin, IIrlandia

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Sep 2024

EUR 18 180 / per year *

W kampusie

* Studenci spoza UE|Studenci z UE: €9,800

Wstęp

Program historii publicznej i dziedzictwa kulturowego ma na celu zapewnienie studentom rygorystycznego uziemienia w historii publicznej oraz przygotowanie absolwentów wysokiej klasy w wyjątkowy i dokładny sposób do zarządzania dziedzictwem kulturowym. Szeroko definiujemy „historię publiczną” i „dziedzictwo kulturowe”. Zajęcia obejmują analizę pamięci kulturowej, jej konstrukcji, recepcji i utraty; oraz badanie statusu publicznego i konsumpcji historii we współczesnym społeczeństwie. Analizowane są kwestie polityczne związane z publicznym upamiętnianiem i „miejscami pamięci”, a także rozważana jest rola muzeów, galerii i mediów w kształtowaniu publicznego postrzegania przeszłości. Kurs omawia także bardziej konkretne kwestie związane z ochroną, prezentacją i komunikacją dziedzictwa fizycznego przeszłych kultur, szczególnie tam, gdzie kwestionowana jest interpretacja i znaczenie.

Kurs prowadzony jest we współpracy z wiodącymi instytucjami kulturalnymi w Dublinie, a kilka organizacji oferuje studentom staże. W ostatnich latach do organów uczestniczących zaliczały się Dublin City Gallery; Biblioteka i Archiwum Miejskie w Dublinie; Fundusz Glasnevin: Galeria Hugh Lane; Małe Muzeum w Dublinie; Biblioteka Marsha; Irlandzka Galeria Narodowa; Irlandzka Biblioteka Narodowa; Muzeum Narodowe Irlandii; i katedrę św. Patryka.

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania