Keystone logo
Trier University of Applied Sciences

Trier University of Applied Sciences

Trier University of Applied Sciences

Wstęp

Wysoka jakość nauczania jest decydującym elementem profilu Trier University of Applied Sciences . Nowoczesne metody studiowania i nauczania mają na celu zapewnienie absolwentom wysokiego poziomu kształcenia. Jakość nauczania jest stale sprawdzana, poprawiana i dalej rozwijana za pomocą środków zapewnienia jakości w ramach naszego systemu zarządzania jakością. Trier University of Applied Sciences opiera się na innowacjach i orientacji na praktykę w rozwoju swoich metod nauczania. Co więcej, kompetencje społeczne studentów są promowane przez metody projektowe i zespołowe. Badania i rozwój na Trier University of Applied Sciences w Trewirze mają na celu uzyskanie wyników zorientowanych na praktykę i rynek oraz rozwiązywanie bieżących problemów w biznesie i społeczeństwie.

Badania stosowane

Trier University of Applied Sciences angażuje się w wysokowydajne i zorientowane na zastosowania badania. Dzięki swojej innowacyjnej sile udało jej się osiągnąć i umocnić swoją pozycję jako uniwersytet nauk stosowanych z najwyższą kwotą finansowania zewnętrznego w Nadrenii-Palatynacie.

W ten sposób wyróżnia się przede wszystkim trzema przyszłościowymi obszarami badawczymi:

 1. „Zarządzanie przepływem materiałów stosowanych”
 2. „Inteligentne technologie dla zrównoważonego rozwoju” oraz
 3. „Nauki przyrodnicze: technologia medyczna i farmaceutyczna oraz biotechnologia”

Zespoły interdyscyplinarne opracowują przyszłościowe rozwiązania dla wyzwań społecznych wynikających z globalizacji, cyfryzacji życia i pracy, zmian klimatycznych i związanych z tym wymagań dotyczących zrównoważonej produkcji energii i zarządzania zasobami, a także wyzwań stawianych przez starzejące się społeczeństwo i rosnący potrzeba zdrowego i bezpiecznego życia. Szczególne znaczenie ma połączenie zrównoważonego rozwoju i innowacji, które stanowią podstawę tego podejścia rozwojowego.

Korzenie regionalne i sieci międzynarodowe

Trier University of Applied Sciences uważa się za uniwersytet o orientacji międzynarodowej i regionalnych korzeniach. Promujemy współpracę na wszystkich poziomach z partnerami z przemysłu, polityki, kultury i społeczeństwa oraz zabezpieczamy zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w regionie.

Umowy o współpracy z wieloma uniwersytetami na całym świecie, międzynarodowe programy studiów oraz ożywiona wymiana między studentami i profesorami nadają Trier University of Applied Sciences wyróżniający się, międzynarodowy profil. W przyszłości pragniemy dalej rozwijać tę międzynarodową kulturę studiowania, nauczania i badań, a także zintensyfikować naszą internacjonalizację.

Referencje studentów

Funkcje kampusu

Trzy kampusy. Jeden uniwersytet. Wyjątkowo różnorodny.

Z około 7600 studentami Trier University of Applied Sciences jest drugim co do wielkości uniwersytetem nauk stosowanych w Nadrenii-Palatynacie. Nasze studia charakteryzuje silny nacisk na zastosowanie i praktykę, innowacyjne metody nauczania oraz silne połączenie nauczania i badań.

Na trzech kampusach oferujemy 80-stopniowe programy z zakresu ekonomii, prawa, ochrony środowiska , inżynierii mechanicznej, elektrotechniki, inżynierii lądowej, budownictwa i zaopatrzenia, technologii żywności, informatyki, gier, nauk terapeutycznych, architektury i projektowania, prezentując tym samym różnorodny program edukacyjny unikalny w skali regionu.

©Trier University of Applied Sciences

Główny kampus Schneidershof, Trewir
Zlokalizowany w Trewirze, najstarszym mieście w Niemczech, nasz główny kampus łączy tradycyjne wydziały z nowoczesnymi kierunkami studiów. W tym kampusie, który obejmuje wydziały informatyki, architektury, biznesu oraz inżynierii i technologii, można uzyskać szeroką gamę stopni licencjackich i magisterskich.

©Trier University of Applied Sciences

Kampus środowiskowy Birkenfeld, Birkenfeld
Życie, nauka i praca w prawdziwie innowacyjnym miejscu: kampus środowiskowy Birkenfeld, położony na skraju Parku Narodowego Hunsrück, oferuje studentom interdyscyplinarne studia na dwóch wydziałach: Biznes i prawo środowiskowe oraz Planowanie i technologie środowiskowe. „Najpierw zrównoważony rozwój” jest wspólnym wątkiem w całym naszym nauczaniu i badaniach.

©Trier University of Applied Sciences

Kampus Projektowania i Sztuki, Idar-Oberstein
W Idar-Oberstein, kolebce niemieckiej sztuki kamieni szlachetnych, studenci prowadzą swoje studia w żywej, interdyscyplinarnej i międzykulturowej wymianie. Synergie architektury, designu i mediów tworzą innowacyjne projekty.

©Trier University of Applied Sciences

  Statystyki absolwentów

  Lokalizacje

  • Birkenfeld

   Birkenfeld, Campusallee, 55768, Germany, 55765, Birkenfeld

   • Trier

    Schneidershof, 54293 Trier, Germany, 54293, Trier

    • Idar-Oberstein

     Vollmersbachstraße 53, 55743 Idar-Oberstein, Deutschland, 55743, Idar-Oberstein

     pytania